
Nanomedžiagų chemija ir antreprenerystė
Nanomedžiagų chemija ir antreprenerystė – tarpdisciplininė programa padėsianti tau tapti nanomedžiagų chemijos ekspertu, turinčiu verslumo įgūdžių. Mokysies kurti ir tirti nanomedžiagas, taikysi chemijos ir technologijų žinias kuriant inovatyvius produktus, ugdysi antreprenerišką mąstyseną. Programa vykdoma kartu su VU Verslo mokykla. Pagrindinė programos kalba – anglų, tačiau dalį atsiskaitymų ir baigiamąjį darbą galėsi rengti lietuviškai.
- Unikalus chemijos ir verslo sričių derinys
- Tarpdisciplininės žinios ir praktiniai įgūdžiai
- Tarptautinė studijų aplinka
- Fizinių mokslų magistro laipsnis
- Chemijos ir geomokslų fakultetas
- 2
- Fiziniai mokslai
- Chemija
- 120.0
- Nuolatinė
- Anglų, Lietuvių
Studijuodamas šią programą įgysi gilias fundamentines nanomedžiagų chemijos žinias ir praktinius tyrimų įgūdžius, gebėsi analizuoti duomenis, priimti sprendimus neapibrėžtose situacijose ir kurti inovacijas. Dalis dalykų vyksta VU Verslo mokykloje. Tyrimų projektai kartu su baigiamuoju darbu sudaro pusę programos, užtikrinant aktyvų dalyvavimą pažangiuose tyrimuose. Programa rengia specialistus, gebančius kurti ir plėtoti naujus nanomedžiagų produktus bei įgyvendinti antreprenerystės idėjas konkurencingoje tarptautinėje rinkoje.
- Gebėsi tirti ir taikyti žinias praktikoje. Suprasi nanomedžiagų chemijos kontekstą ir perspektyvas, savarankiškai vykdysi tyrimus, vertinsi jų patikimumą ir priimsi sprendimus remdamasis tyrimų rezultatais.
- Gebėsi analizuoti ir interpretuoti duomenis. Kritiškai vertinsi mokslinę ir verslo informaciją, sistemingai analizuoji alternatyvius sprendimus, argumentuotai pristatysi tyrimų rezultatus lietuvių ir anglų kalbomis specialistams ir visuomenei.
- Išmoksi kūrybiškai spręsti problemas. Integruosi chemijos, technologijų ir verslo žinias, kursi originalias idėjas nanomedžiagų produktams, priimsi inovatyvius sprendimus neapibrėžtose situacijose, vadovausi tarpdisciplininiams projektams ir vertinsi jų pagrįstumą.
- Galėsi atsakingai tobulėti ir dalintis žiniomis. Dirbsi savarankiškai ir komandoje, imsies lyderystės, užtikrinsi saugų darbą laboratorijose ir įmonėse, laikysies profesinės ir verslo etikos, nuolat tobulinsi kompetencijas bei planuosi savo profesinę raidą.
Konkursinio balo sandara
Tikslūs magistrantūros studijų programų priėmimo reikalavimai ir konkursinio balo sandara pateikti Konkursinio balo sandaros lentelėje. Čia rasi:
Reikalavimus išsilavinimui
- Kokio tipo studijas turi būti baigęs (universitetines / neuniversitetines)
- Kokios krypties išsilavinimas reikalingas
- Kokie dalykai turi būti išklausyti
- Ar reikalingos papildomosios studijos
Konkursinio balo sudėtį
- Iš ko susideda konkursinis balas
- Kokie papildomi balai gali būti suteikiami
1
2
3
4
- 5 538 EUR
Stipendijos
Vilniaus universiteto studentai gali pretenduoti į stipendijas už gerus studijų rezultatus, aktyvią mokslinę, sportinę ar visuomeninę veiklą, taip pat socialinę paramą studentams sudėtingose gyvenimo situacijose.
Valstybės remiamos paskolos
Studentai gali pasinaudoti valstybės remiamomis paskolomis, kurios suteikiamos pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą tvarką. Šios paskolos skirtos padėti finansuoti studijas ir gyvenimo išlaidas studijų metu.
Galimi paskolų tipai:
- Paskola studijų kainai sumokėti – skirta padengti studijų įmokas.
- Paskola gyvenimo išlaidoms – skirta kasdienėms išlaidoms studijų laikotarpiu.
- Paskola dalinėms studijoms užsienyje – skirta studentams, išvykstantiems dalinėms studijoms pagal mainų programas.
Paskolų išdavimą, tarpininkaujant Universitetui, administruoja Valstybinis studijų fondas.
Studijų įmokos sumažinimas
Studijų įmoka gali būti sumažinta šiais atvejais:
- Aktyvi mokslinė veikla: Jei studentas aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje, įmokos sumažinimas gali būti nuo 30 proc. iki 100 proc., priklausomai nuo pasiekimų (pasaulio/Europos konkursų nugalėtojas/prizininkas, patentų bendraautorius, Lietuvos konkursų nugalėtojas/prizininkas).
- Aktyvi kultūrinė veikla: Jei studentas ne mažiau kaip 2 metus aktyviai dalyvauja universiteto kultūrinėje veikloje, įmokos sumažinimas gali būti nuo 30 proc. iki 90 proc., priklausomai nuo pasiekimų (Universiteto meno kolektyvo narys, prizinės vietos konkursuose).
- Aktyvus sportas: Jei studentas aktyviai sportuoja ir atstovauja Universitetui, įmokos sumažinimas gali būti nuo 30 proc. iki 100 proc., priklausomai nuo sportinių pasiekimų (Olimpinės rinktinės narys/kandidatas, pasaulio/Europos čempionatų nugalėtojas/prizininkas, SELL, Lietuvos čempionatai).
- Universiteto darbuotojams: Universiteto darbuotojui gali būti sumažinta jo mokama studento ir (ar) klausytojo studijų įmoka iki 70 proc., jei jis dirba Universitete ne mažesne kaip pusės etato dalimi ir dirba Universitete bent 10 mėnesių nepertraukiamai.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienu atveju sumažinimo dydis ir sąlygos gali skirtis, o sprendimą dėl sumažinimo priima Universiteto kamieninio akademinio padalinio vadovas (arba, kai kuriais atvejais, Universiteto rektorius), atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes.
Studijų kainos kompensavimas
Tai galimybė studentams susigrąžinti dalį ar visą sumokėtą studijų kainą už aukštus akademinius rezultatus.

Karjeros galimybės
Medžiagų tyrimų ir vystymo specialistas
/
Nanomedžiagų tyrėjas
/
Biomedicinos medžiagų gamybos specialistas
/
Nanomedžiagų chemikas
/
Inovatyvių diagnostikos priemonių kūrėjas
/
Kokybės kontrolės ir analizės specialistas
/
Mokslo komunikacijos ekspertas nanomedžiagų ir chemijos srityje
Ar galiu studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje ir nemokėti už studijas?
Taip, gali studijuoti valstybės finansuojamoje (VF) vietoje, jei:
Šioje programoje yra VF vietų
Dalyvauji pagrindiniuose priėmimo etapuose (I / II etapas). VU papildomas priėmimas (kai jis vyksta) paprastai būna tik į VNF vietas.
Patenki pagal konkursinį balą į VF konkursinę eilę (t. y. tavo balas pakankamas, kad būtum tarp geriausių, kuriems skiriamos VF vietos).
Turi teisę pretenduoti į VF pagal bendras taisykles: pvz., paprastai negali pretenduoti, jei pakartotinai studijuoji tos pačios ar žemesnės pakopos programą ir daugiau nei pusę tos pakopos kreditų jau buvai įgijęs valstybės lėšomis.
Jei aktualu dėl statuso: į VF dažniausiai gali pretenduoti LR / ES / EEE piliečiai (ar jų šeimos nariai), taip pat ne ES/EEE piliečiai su nuolatiniu leidimu gyventi Lietuvoje, ir pan.


