Klausk studento

Moksleivi, 

  • Kaip atrodo tavo svajonių studijos studento akimis?
  • Koks gyvenimas vyksta universiteto viduje?
  • Kokios galimybės tavęs laukia universitete?

Studento atsakymas gali padėti apsispręsti!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk savo užklausą vienam iš savanorių studentų ir sužinok daugiau iš pirmų lūpų. Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

Vardas, pavardė
Fakultetas
Studijų programa
Kursas
Saulė Aleksiejūtė
Komunikacijos fakultetas 
Leidyba ir reklama
II kursas

Pasirinkau savo studijų programą dėl beribės meilės literatūrai ir visam komunikacijos procesui, tačiau galiu patikinti, jog šis kursas pilnas visko – tiek leidybos, tiek reklamos, tiek žinių, praversiančių ateityje. Esu labai patenkinta savo studijomis ir norėčiau savo per visą kursą sukauptas žinias perduoti ir kitiems.

Susisiekti
Gintarė Aliukonytė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Bioinformatika
IV kursas

Pasirinkau bioinformatiką, nes pats pavadinimas sudomino. Mokykloje sekėsi viskas gana neblogai, ypač patiko biologija ir chemija, tai rinkausi bioinforamtiką, kur yra visko ir tai gana perspektyvu. Savo studijomis esu patenkinta, nors kartais jos ir sunkios, bet įdomios ir įvairiapusiškos, bei iškirtinės būtent šiame fakultete. Juk ne kiekvienas studijuojantis MIF'e gali pasakyti, kad skrodė tarakoną.

Susisiekti
Julija Anužytė
Filosofijos fakultetas 
Psichologija
III kursas

Ko gero viskas prasidėjo paskutinėse gimnazijos klasėse, kai ėmiau vis dažniau mąstyti apie savo vidines būsenas, jų priežastis ir pasekmes. Tada supratau, kad vis dėlto per mažai dėmesio skiriame savo psichologiniam gerbūviui. Pokyčius nusprendžiau pradėti nuo savęs. Iš pradžių norėjau sužinoti, kas gi yra tas ŽMOGUS, o ateityje, pasinaudojus sukauptomis žiniomis, padėti kitiems. Džiaugiuosi pasirinkusi psichologijos studijas. Nors tenka nemažai padirbėti, gautas žinias dažnai galiu pritaikyti kasdienybėje. Psichologija – tai platus mokslas, turintis daug krypčių ir įvairias pritaikymo galimybes. Manau, kad VU padeda žengti pirmuosius žingsnius jo pažinimo link.

Susisiekti
Martynas Arbačiauskas
Gyvybės mokslų centras 
Neurobiofizika
III kursas

Įstojau, nes atrodė, kad programa sujungia visas svarbiausias gyvybės mokslų dalis, be to, domėjausi neurobiologija.
Dabar studijos patinka, gavau daugmaž tai, ko tikėjausi. Į nieką nekeisčiau.

Susisiekti
Indrė Bagdžiūtė
Kauno fakultetas 
Anglų ir kita užsienio (švedų) kalba
III kursas

Mokydamasi 12 klasėje dar nežinojau, kokią studijų programą pasirinkti. Domino daugelis dalykų: biotechnologijos, archeologija, programavimas, užsienio kalbos.  Visgi pastaroji sritis mane patraukė labiausiai ir štai jau trečius metus studijuoju anglų bei švedų kalbas Vilniaus universiteto Kauno fakultete. Savo sprendimu be galo džiaugiuosi: patinka tiek studijos, tiek fakulteto aplinka ir bendruomenė. Studijų programos Kauno fakultete yra įvairių krypčių, tad visada smagu padiskutuoti su skirtingų programų studentais, palyginti savo patirtis, pasidalinti savo srities naujienomis.

Susisiekti
Roberta Budreckaitė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Kartografijos ir geografinės informacinės sistemos
III kursas

Kartografijos ir GIS programą pasirinkau nes ji geriausiai atitiko tai ko ieškojau. Mokykloje labai patiko geografijos pamokos ir visada matematika sekėsi daug geriau nei kalbos. Visa tai norėjau suderinti ir radau kartografija.  Taip pat čia radau plačias galimybes darbo rinkoje. Pasirinkusi kartografijos studijas neteko nusivilti, esu patenkinta ties studijų kokybe tiek draugišku kolektyvu.

Susisiekti
Agnė Butkutė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinės technologijos
III kursas

Dar būdama mokykloje žinojau, kad gyvenimą noriu sieti su technologijomis. Išsirinkti iš daugelio universitetų ir jų siūlomų programų buvo sunku, nes pati nežinojau, ką ir kaip norėčiau veikti. Tačiau nusprendžiau pasirinkti Informacines technologijas VU, nes ši programa atrodė tikrai įdomi, perspektyvi, nauja, siūlanti plataus spektro programą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią studijų programą, nes per dvejus studijų metus turėjome daug įvairių dalykų, kurie padėjo suprasti, kurios sritys man nėra prie širdies ir kuriose nenorėčiau dirbti. Tačiau svarbiausia, kad pagaliau atradau tą nišą, kuri mane be galo žavi, domina ir kurioje norisi gilinti žinias. Visiškai nesigailiu savo sprendimo stoti į šią programą.   

Susisiekti
Kristina Daugnoraitė
Šiaulių akademija 
Ekonomika
I kursas

Mokydamasi mokykloje nežinojau, ką tiksliai norėčiau daryti, kur studijuoti ateityje. Mano pasirinkimai svyravo nuo teisės studijų, kineziterapijos iki buhalterijos. Iškart po mokyklos stojau į  buhalterijos studijas, tačiau nusprendžiau studijas nutraukti jau pirmais metais, nes supratau, kad apskaita ir buhalterės darbas ne man. Išvykau į Škotiją padirbėti ir apgalvoti, ką toliau norėčiau studijuoti. Grįžau į Lietuvą po kelerių metų ir nusprendžiau pasirinkti ekonomikos studijas, nes jos aprėpia platesnį suvokimą kaip veikia rinkos, finansai ir neapsiriboja viena sritimi.  Domiuosi investavimu ir norėčiau ateityje dirbti banke ar finansinių paslaugų įmonėje, todėl labai džiaugiuosi savo pasirinktomis studijomis.

Susisiekti
Monika Gornostajūtė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinės technologijos
II kursas

Prieš pat studijų pasirinkimą 12-oje klasėje kilo daug abejonių: dėmesys krypo ir į vadybą, verslą. Tikrai nesigailiu ir net labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią programą. Jos universalumas, IT srities poreikių atitikimas, galimybė vykdyti realų projektą ir tinkamai parinkti studijų dalykai (sutrumpintas matematikos kursas, ankstyvas objektinis programavimas, vadybos ir verslo pagrindai ir t.t.), pranoko mano lūkesčius, o studijos Matematikos ir informatikos fakultete sugriovė visus stereotipus apie niūrius ir uždarus programuotojus. Dabar sėkmingai mokausi mėgstamus dalykus ir mėgaujuosi nuostabiu studentišku laikotarpiu VU.

Susisiekti
Marta Graičiūnaitė
Komunikacijos fakultetas 
Kūrybos komunikacija
III kursas

Nuo dešimties galvojau studijuoti "kūrybines industrijas", kol vienas žmogus nepasiūlė pasiskaityti apie VU "kūrybos komunikaciją". Sudomino tai, kad ši specialybė pasirodė platesnė, kurioje sujungta komunikacija su kūrybinėmis industrijomis. Kadangi, vis tiek nežinojau, kuo noriu būti ir ką studijuoti, tačiau jausmų lydima pasirinkau VU ir studijų pasirinkimuose pažymėjau Vilniaus universiteto programą. Šiuo metu, studijuodama kūrybos komunikaciją, supratau, ko noriu ir tikrai nekeisčiau šios studijų programos. Tai buvo mano vienas geriausių gyvenimo sprendimų!

Susisiekti
Agnė Griniūtė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinių sistemų inžinerija
III kursas

Nuo pat mažų dienų mėgau skaičius ir įvairias logines užduotis, todėl priimti sprendimą studijuoti Matematikos ir informatikos fakultete, nebuvo sunku. Džiaugiuosi savo pasirinkta Informacinių sistemų inžinerijos programa, nes jos turinys suteikia ne tik esmines matematikos ir informatikos žinias, bet ir tokias kaip verslo, rinkodaros, projektų valdymo kompetencijas, kurios šių dienų pasaulyje yra labai reikalingos.

Susisiekti
Ieva Hug
Kauno fakultetas 
Audiovizualinis vertimas
III kursas

Aš nežinojau, kur noriu studijuoti, bet šių studijų aprašymas mane labiausiai sudomino. Dar labai didelis pliusas buvo, jog galėsiu mokytis papildomą kalbą! Labiausiai man patinka, jog šiose studijose paliečiama tiek daug įvairių dalykų, kad kiekvienas gali atrasti būtent tą sritį, kuri labiausiai domina. Galbūt tai bus subtitravimas kurtiesiems, įgarsinimas akliesiems arba filmukų montavimas, o galbūt skirtingi vertimo būdai? Tikrai džiaugiuosi pasirinkusi audiovizualinį vertimą, nes galiu savo kūrybingumą pritaikyti studijose. 

Susisiekti
Julija Jarutytė
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas 
Politikos mokslai
III kursas

Renkantis studijas prioritetu laikiau gerą išsilavinimą, kuris galėtų suteikti platų žinių bagažą. Tarpdiscipliniškumu pasižymintis VU TSPMI atrodė geriausia vieta tai gauti, todėl pasirinkau pradėti savo kelią čia ir dabar tuo labai džiaugiuosi. Studijos VU TSPMI leido ne tik daug suprasti ir sužinoti. Jos suteikė galimybę augti tiek iš asmeninės, tiek iš profesinės perspektyvos. Institutas man nėra tik studijos, tai žmonės, bendruomenė, kuri stipriai prisideda prie to, kad čia norisi ir yra gera būti, todėl esu labai patenkinta savo pasirinkimu. 

Susisiekti
Fausta Jucevičiūtė
Komunikacijos fakultetas 
Verslo informacijos vadyba
III kursas

Kai reikėjo rinktis ką studijuoti, niekaip negalėjau išsirinkti. Tuo metu veiklos gyvenime siejosi su verslumu ir pamačiusi šią studijų programą nebegalėjau galvoti apie kitas. Tai gan plačios studijos, todėl save gali atrasti skirtingose srityse. Studijos susideda iš komunikacijos, informacijos ir verslo. Studijų eigoje pats gali išsirinkti kur labiau save nori atiduoti. Džiaugiuosi čia studijuodama, iš panašaus pobūdžio studijų, šios man labiausiai tiko ir dabar galiu sakyti, kad tikrai patinka.

Susisiekti
Ugnė Juozapavičiūtė
Filologijos fakultetas 
Lietuvių filologija
II kursas

Dar mokykloje supratau, jog mano tikrasis pašaukimas yra filologijos krypties studijos. Rinkausi iš daugelio skirtingų kalbų, tačiau supratau, jog didžiausią naudą bei stiprų pamatą tolimesnėms studijoms suteiktų būtent Lietuvių filologijos studijų programa. Savo pasirinkimu nė kiek nenusivyliau – studijų programa nustebino ne tik savo platumu, įvairiapusiškumu, bet ir galimybėmis mokytis skirtingų užsienio kalbų. Studijų kokybė ir bendruomenė kasdien motyvuoja siekti aukštesnių tikslų.

Susisiekti
Jovita Kadikinaitė
Istorijos fakultetas 
Archeologija
III kursas

Nuo mažens mėgau istoriją, tačiau labiausiai mane domino paprastų žmonių kasdienis, buitinis gyvenimas, kuris istoriniuose šaltiniuose neretai yra nutylimas. Taip pat, niekada neįsivaizdavau savęs sėdinčios archyve tarp begalės knygų. Norėjau specialybės, kuri būtų susijusi ne tik su istorija, bet ir su gamtos mokslais, o darbas leistų daug keliauti, pažinti Lietuvą ir pasaulį. Taip mano akiratyje atsirado archeologija ir jau nuo 14 metų, kai pirmą kartą dalyvavau archeologiniuose kasinėjimuose, supratau, kad mano vieta būtent čia ir kryptingai ėjau šiuo keliu. Žinau, kad ne visiems moksleiviams pasiseka savo svajonių specialybę atrasti taip anksti, todėl tikiuosi, kad galėsiu pagelbėti visiems svarstantiems bei abejojantiems pasirinkti sau tinkančias studijas.

Susisiekti
Kamilė Kandrotaitė
Fizikos fakultetas 
Fizika
III kursas

Aš, kaip ir tu, prieš stojant turėjau begalę klausimų, zvimbiančių mano galvoje šviesos greičiu. Pasirinkimų spektras svyravo nuo muzikos iki fizikos. Pas mus sakydavo, kad fizika – tai ne muzikos teorija, o muzika – ne raketų mokslas. Pasirodo, kad VU Fizikos fakultete menininkų apstu, tad nuo pirmų dienų supratau, kad įstojau ten, kur man ir vieta. Jau 2 kurse eidamas į egzaminą išmoksti, kaip reikia stygą virpinti ir kaip būgnu mušti, kitaip net nesvajok gerai išlaikyti :) Tad šios studijos formuoja ne tik fiziką, kaip savo srities specialistą, bet ir fiziką, kaip kūrybišką, savarankišką bei mąstančią asmenybę.

Susisiekti
Agnė Karčiauskaitė
Filologijos fakultetas 
Skandinavistika
IV kursas

Didžiąją dalį gyvenimo laikiau save universalia mokslų atžvilgiu, bet gimnazijoje paaiškėjo, kad visgi esu humanitarė - puikiai sekėsi lietuvių, anglų, prancūzų kalbos, taip pat istorija. Kadangi kalbos man patiko ir sekėsi, supratau, kad jas ir noriu studijuoti, bet taip pat norėjau rinktis kokią retesnę, tam tikra prasme egzotiškesnę kalbą - tad sujungus šitą norą su mano meile skandinaviškiems detektyvams ir atsidūriau skandinavistikoje.

Susisiekti
Greta Kazlauskaitė
Medicinos fakultetas 
Medicina
IV kursas

Nemaža dalis medicinos studentų svajoja tapti gydytojais jau nuo mažų dienų, tuo tarpu aš, mediciną pasirinkau klausydama savo vidinio balso, ir jei vėl tektų rinktis studijų programą, savo sprendimo nekeisčiau! Studijos tikrai nėra lengvos, tačiau kaip ir po kiekvienos nakties išaušta rytas, taip ir čia - sunkumai praeina, o tu būni vis stipresnis.

Susisiekti
Miglė Krasauskaitė
Gyvybės mokslų centras 
Biologija
III kursas

Nuo pat mažens daug laiko leidau gamtoje, domėjausi biologija ir jos subtilybėmis, todėl priimti sprendimą studijuoti Gyvybės mokslų centre, nebuvo labai sunku. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent Biologijos programą, nes visuomet norėjau specialybės, kurioje atlikčiau praktinius darbus ne tik laboratorijoje, bet ir daugiau laiko praleisčiau ekspedicijose, tyrimuose būtent gamtoje. Ši studijų programa išpildė visus mano lūkesčius ir neįsivaizduoju savęs kitoje srityje!

Susisiekti
Kristina Manomaitytė
Medicinos fakultetas 
Odontologija
II kursas

Tiksliai negaliu įvardyti priežasties, dėl kurios pasirinkau odontologiją. Tiesiog stengiausi pasikliauti savo širdimi, prisiminti tai, apie ką svajojau dar vaikystėje, kai mano pačios vidinės baimės (nedrąsa, nepasitikėjimas savimi, vidinis kritikas, aplinkos įtaka) dar neturėjo jokios įtakos mano būsimam pasirinkimui. Taigi, labai svarbu vadovautis intuicija, nes tik sekdamas ja žmogus gali priimti teisingus sprendimus, kurie vėliau atneš jam laimę ir pilnatvę. Kol kas tikiu, kad einu tinkamu keliu ir priėmiau teisingą sprendimą! 

 

Susisiekti
Airina Mikulėnaitė
Teisės fakultetas 
Teisė
II kursas

Studijuoti teisę panorau dar mokykloje, todėl apsispręsti, ką būtent studijuoti, man nebuvo sunku. Išsikėlusi asmeninius tikslus bei asmenines vertybes pasirinkau būtent Vilniaus Universitetą. Teisės studijos tikrai įtraukiančios, kaip ir tikėjausi, yra gana sunkios. Tačiau kiekvienas iššūkis skatina tobulėti, realizuoti geriausias asmenines savybes bei neapsistoti vienoje vietoje. Teisės programa yra skirta ne tik šios srities profesionalams ruošti, tačiau taip pat ir į kiekvieną situaciją pažvelgti iš kuo įvairesnių pusių. Esu patenkinta savo pasirinkimu studijuoti teisę, taip pat esu labai patenkinta Universiteto bei Fakulteto siūlomomis visuomeninių veiklų alternatyvomis, kurių dėka įsitraukiau į Studentų atstovybės veiklą.

Susisiekti
Gabija Mukaitė
Istorijos fakultetas 
Istorija
IV kursas

Visada domėjausi istorija, mokykloje tai neapsiribodavo tik pamokomis. Eidavau į pilietinius renginius, dažnai apie istoriją diskutuodavau su šeimos nariais ir draugais. Tiesa, ką veiksiu baigusi mokyklą nebuvau tvirtai nusprendusi, tačiau egzaminų rezultatai padėjo apsispręsti. Įstojusi ir pradėjusi studijuoti istoriją supratau, kad kaip tik čia yra mano vieta, niekur kitur negalėčiau geriau savęs realizuoti. Kaskart po paskaitų išsinešu ne tik naujų žinių, tačiau ir kritinį, pagrįstą požiūrį tiek į istorinius, tiek į dabartinius įvykius, o ką jau kalbėti apie nuostabų fakulteto klimatą, kurį sukuria mūsų stipri bendruomenė.

Susisiekti
Marija Muraškaitė
Kauno fakultetas 
Ekonomika ir vadyba
III kursas

Dar mokykloje, kuomet reikėjo rinktis dalykus, kurios mokysiuosi 11 klasėje, žinojau, jog mano studijos siesis su socialiniais mokslais. Pasidomėjusi plačiau nusprendžiau, jog noriu studijuoti Ekonomiką ir vadybą, kadangi ši studijų programa apima ne vieną sritį, todėl tai atveria didesnes darbo galimybes ateityje. Studijos atpirko visus lūkesčius, kadangi universiteto bendruomenė yra draugiška, dėstytojai kompetentingai ir aiškiai išdėsto paskaitas bei teorinę medžiagą pateikia per praktinę prizmę. 

Susisiekti
Emilija Narvydaitė
Medicinos fakultetas 
Medicina
III kursas

Medicinos studijos buvo mano svajonė. Nors ir dabar tenka nemažai paplušėti, apie kitokį pasirinkimą mokykloje net nenorėjau svarstyti. Manau, jog Medicinos studijų programa skirta ne tik medicinos specialistams ruošti, bet ir asmenybės, vertybių ugdymui, gilesniam savęs pačio suvokimui. Šis kelias išties nelengvas, tačiau tikiu, kad karštas troškimas, kruopštus ir nuoširdus darbas pildo svajones! 

Susisiekti
Vaiva Norkūnaitė
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas 
Ekonomika
III kursas

Mokydamasi progimnazijos pirmose klasėse galvojau, kad ateitį siesiu su pradinio ugymo pedagogika, vėliau svarsčiau apie studijas susijusias su matematika (kadangi matematika buvo mano mėgstamiausias dalykas ir stipriausia pusė), net 12 klasėje dar nežinojau, kokią studijų programą pasirinkti... Vis dėlto, galiausiai pildant paraišką į universitetus pirmoje vietoje užrašiau VU EVAF ekonomikos studijas ir šiuo metu studijuoju tarptautinės ekonomikos atšakoje. Galiu pasakyti, kad tikrai nesigailiu ir džiaugiuosi. Ši studijų programa suteikia ir matematinių ir vadybinių žinių, ugdo asmeninias savybes, lavina kritinį mąstymą. Šis universitetas man yra ne tik mokymosi įstaigą, bet taip pat iniciatyvos kupinų žmonių bendruomenė. Štai todėl dabar ir esu viena iš Vilniaus universiteto studentų bei turiu galimybę bendrauti su jumis.

Susisiekti
Kristijonas Ražickas
Komunikacijos fakultetas 
Žurnalistika
III kursas

Studijuoti žurnalistiką sugalvojau, kai naršydamas studijų programų sąraše ją užmačiau. Pirmiausiai pagalvojau, jog tai yra labai romantizuota, tiek filmuose, tiek knygose profesija, kuri, atrodė, man visai patiktų. Paskaitęs studijų programos aprašą galutinai nusprendžiau – noriu studijuoti būtent tai. Esu kūrybiškas žmogus, mėgstu rašyti prozą bei įvairių tipų tekstus, todėl žurnalistikoje tikėjausi ir toliau tobulinti ne tik kūrybinius, bet ir profesinius įgūdžius. Kol kas – viskas pagal planą!
Studijomis esu tikrai patenkintas, nes jų metu sužinojau ne tik dalykų susijusių su žurnalisto profesija, bet ir pažinau save iš naujo! 

Susisiekti
Rostyslav Rudov
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informatika
II kursas

Jau 10 klasėje tiksliai žinojau, kad noriu kurti žaidimus, bet supratau, kad iš pradžių man reikia žinių ir praktinių įgūdžių programavimo srityje – pasirinkau informatikos studijas Vilniaus universitete. Dėstytojai palaiko iniciatyvas ir duoda studentams pasirinkti –  tiems, kas norėtų atlikti daugiau uždavinių ir sunkesnio lygio – visada bus ką veikti, tačiau abejoju, kad to prireiks. Esu įsitikinęs, kad įgytos programavimo bei matematikos žinios man tikrai bus naudingos dirbant bet kokį darbą IT srityje.

Susisiekti
Domas Rupkus
Gyvybės mokslų centras 
Genetika
II magistrantūros kursas

Kaip žmogų, besižavintį gamta, mane domino ne tik makropasaulio reiškiniai, bet ir molekuliniame lygmenyje glūdinčio mikropasaulio subtilybės. Nuolatos laužydavau galvą, kokie procesai vyksta mūsų kūnuose, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame ir kas tai lemia bei daug kitų klausimų, į kuriuos atsakymus padeda rasti genetikos ir kitos studijų programos Gyvybės mokslų centre. Mokydamasis Gyvybės mokslų centre gaunu galimybę gilinti ne tik savo teorines žinias įvairiausiose biomokslų temose, bet ir visa tai patikrinti praktiškai. Turime begalę laboratorinių darbų, kurių metu dirbame su naujausia laboratorine įranga ir mokomės būti pačiais tikriausiais mokslininkais.

Susisiekti
Danielius Šematovič
Gyvybės mokslų centras 
Molekulinė biologija
III kursas

Stodamas į Gyvybės mokslų centrą, susidūriau su klausimu: kurią gi studijų programą pasirinkti? Apsispręsti man labai padėjo studijų programų kuratoriai, kurie pakonsultavo bei atsakė į kitus iškilusius klausimus.
Savo studijų pasirinkimu nenusivyliau, netgi atvirkščiai - kas dieną atrandu kai ką naujo, kai ką, kas mane stebina bei skatina judėti į priekį.

Susisiekti
Vesta Šiaudvytytė
Filosofijos fakultetas 
Filosofija
II kursas

Įvairūs apmąstymai mane domino nuo pat paauglystės. Dabar, studijuodama filosofiją, galiu "nerti" į žymių mąstytojų kūrinius ir juos nagrinėti, įgyti daugiau mokslinės patirties. Filosofija mano širdyje tarsi įkvepia ugnies kibirkštėlę, o siela džiaugiasi intelektualiniu penu. Manau, jog studijuojant universitete, svarbu suprasti, jog didžiąją dalį darbo turėsi atlikti pats. Nuo to priklausys, ką išsineši pabaigęs studijas. Dėstytojai - tai kelrodžiai, kurie duoda kryptį. Esu patenkinta savo studijomis.

Susisiekti
Kornelija Šmukštaitė
Istorijos fakultetas 
Kultūros istorija ir antropologija
III kursas

Prieš stodama į Vilniaus universitetą iš tiesų galvojau pasirinkti istorijos studijų programą, tačiau prieš pat stojimą persigalvojau supratusi tai, kad man labiau patinka ta istorija, kurioje atrasiu meną, kultūrą, tradicijas, ryškų praeities ir dabarties susijungimą bei daug kitų dalykų, kurių mokykloje per taip mylimas istorijos pamokas patirti neteko, nes labiau buvo gilinimasi į politinę istorijos dalį. Savo studijų programa esu labai patenkinta. Šitos studijos man labai patinka! Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad mano pasirinkimas buvo itin teisingas. Šiuo metu visiškai nenorėčiau studijuoti nieko kito.

Susisiekti
Marius Šomka
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Programų sistemos
II kursas

Mokykloje pastebėjau, jog geriausiai jaučiuosi domėdamasis įvairiais ir skirtingais dalykais, jungdamas juos kartu ir stengdamasis kurti kažką naujo ir įvairiapusiško. Suvokiau, jog skirtingų disciplinų derinimas buvo vienas iš mano „arkliukų“. Stojau į šią studijų programą, nes norėjau išmanyti visą sistemų kūrimo procesą ir ateityje efektyviai kurti ir realizuoti savo idėjas – tikrai nesigailiu savo pasirinkimu! Manau, jog programų sistemų studentai gauna puikų žinių ir patirčių paketą, kuris leidžia tapti išmaniu lyderiu bei kūrėju.

Susisiekti
Austė Steponavičiūtė
Medicinos fakultetas 
Kineziterapija
II kursas

Šią studijų programą pasirinkau kadangi dar mokykloje labai domino medicina bei profesionaliai sportavau. Taigi radau studijų programą, kuri suderina mano visus pomėgius ir domėjimosi sritis - kineziterapija. Esu labai laiminga pasirinkusi būtent kineziterapiją. Taip, studijuoti medicinos fakultete nėra lengva, bet jei dalykas patinka - visi iššūkiai tikrai įveikiami!

Susisiekti
Rimantas Stražinskas
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Finansų ir draudimo matematika
III kursas

Baigęs mokyklą nežinojau, kur stoti, o pasirinkimų buvo daugybė. Kadangi geriausiai sekėsi ir labiausiai patiko matematika, tai finansų ir draudimo matematika atrodė geriausias pasirinkimas. Studijuodamas supratau, kad pasirinkau teisingai, nes čia suteikiamas ne tik matematinis mąstymas, bet ir programavimo, ekonomikos bei duomenų analizės elementai. Studijos man patinka ir tikrai jų nekeisčiau.

Susisiekti
Linas Tavaras
Filosofijos fakultetas 
Pietų Azijos studijos
III kursas

Pasirinkau savo programą, nes nuo vaikystės svajojau apie tolimus kraštus ir Indiana Jones stiliaus nuotykius. Būtent šios studijos man padeda geriausiai realizuoti svajones ir išmokti kritinio mąstymo bei gero orientavimosi transkultūrinėje  terpėje.

Susisiekti
Laura Tumaitė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Programų sistemos
II kursas

Pasirinkau šią studijų kryptį, nes ji puikiai atspindi mano pomėgį tiksliesiems mokslams, o galimybė programavimo žinias pritaikyti aktualioms praktinėms užduotims atlikti, suteikia beribes galimybes kilti karjeros laiptais. Ši studijų programa pasižymi teorinių ir faktinių žinių platumu, kurias net jau po pirmo semestro galima pritaikyti dirbdamas ar kurdamas savo darbų aplanką, išmoksi ne tik keletą programavimo kalbų, bet ir dirbti sistemiškai, komandoje. Buvau įspėta, kad lengva nebus, bet įgytos žinios tikrai vertos įdėtų pastangų.

Susisiekti
Greta Vaicekauskaitė
Filologijos fakultetas 
Anglų filologija
III kursas

Nuo pat paauglystės pradžios labai mėgau dvi kalbas: anglų ir ispanų. Kadangi anglų daugybę metų mokiausi mokykloje, turėjau gan stiprius pagrindus, ko pasekoje, internete žiūrėdavau gausybę filmų ir serialų, kas ir lėmė, jog norėjau dar labiau gilintis savo žinias šioje kalboje. Dabar studijuoju Anglų filologiją ir esu patenkinta savo studijomis.

 

Susisiekti
Aurelija Valčiukaitė
Verslo mokykla 
Verslo finansai
III kursas

Mokykloje supratau, kad mane domina ekonomika, matematika ir rinkodara, todėl rinkausi iš studijų, susijusių su šiomis sritimis. Išsinagrinėjau Verslo finansų programą ir pamačiau, jog ji apjungia visas šias sritis, todėl būtent ją ir pasirinkau. Esu patenkinta pasirinkta programa ir manau, kad didžiausias studijų Verslo mokykloje privalumas yra tai, jog jos ne tik supažindina su darbo finansų srityje specifika ir suteikia specialybės žinias, bet ir nuo pat pirmo kurso esame skatinami būti drąsiais ir kurti savo verslo idėjas, jas įgyvendinti, studijas galima suderinti su atliekama praktika įmonėje ar darbu jau nuo pirmų metų. Verslas yra sritis, kurioje praktinis žinių panaudojimas yra ne mažiau svarbus už teorijos žinojimą, todėl džiaugiuosi tokiu aplinkos požiūriu.

Susisiekti
Justė Vardauskaitė
Filologijos fakultetas 
Anglų filologija
I kursas

Studijas VU Filologijos fakultete pasirinkau, todėl, kad norėjau pagilinti savo anglų kalbos žinias. Mokykloje anglų kalba sekėsi geriausiai iš visų dalykų. Aišku labai daug prisidėjo filmai ir serialai, knygos, podcast'ai, naujienų skaitymas anglų kalba. Todėl jei ir Tu mąstai apie studijas VU Filologijos fakultete (anglų filologijos arba anglų ir kitos užsienio kalbos), bet nežinai ar šios studijos tikrai Tau, drąsiai rašyk man ir aš pasistengsiu kuo išsamiau atsakyti į iškilusius klausimus.

Susisiekti
Martyna Vilutytė
Filosofijos fakultetas 
Vaikystės pedagogika
II kursas

Jau 9 klasėje, sužinojusi, kad greitai reikės rinktis mokomuosius dalykus bei jų lygius svarsčiau apie būsimą specialybę. Ieškojau srities, į kurią tilptų kuo daugiau mano pomėgių bei turimų gebėjimų. Tuo aukso viduriu tapo būtent pedagogika ir pradinis ugdymas. Juk tai ir kūrybinė, ir organizacinė, ir socialinė profesija, kurioje pati galiu atsiskleisti visomis spalvomis. Tuomet beliko pasirinkti universitetą ir gerai viską apsvarsčiusi - štai aš ir Vilniaus universitete, kuris ne be reikalo yra vienas iš geriausių!
Studijomis esu be galo patenkinta. Pirmiausia todėl, kad jos suteikia įvairiapusį išsilavinimą. Kaip būsimos mokytojos jau pirmame kurse „paragavome“ psichologijos, pamokų planavimo, žinių apie specialiuosius ugdymo poreikius, netgi medicinos. Be to, žavi ir modernus požiūris į vaiką bei patį ugdymą – juk šiame procese svarbi sąveika tarp veikėjų (mokytojo ir mokinio), o ne sausas informacijos perdavimas ugdytiniams.  Studijos nuolat tobulinamos pagal rinkos, studentų, švietimo sistemos poreikius, todėl tikrai malonu būti pedagogiškai ruošiamai būtent Vilniaus universitete.

 

Susisiekti
Gabrielė Zenevičiūtė
Filosofijos fakultetas 
Dalyko pedagogika (biologija)
I kursas

Dalyko pedagogiką rinkausi su mintimi, jog bet kuris žmogus visą gyvenimo kelią kažko mokosi ir nesvarbu, kas tai bebūtų. Tai buvo mano asmeninis noras matyti augantį, progresuojantį ir "kitokį" jaunimą - tą, kuriam patinka mąstyti kritiškai, gebantį atrasti ir suprasti dalykus iš naujo. Šiame pažinimo kelyje atsiranda mokytojas - ne tik tas, kuris dėsto pamoką ir dalijasi savo žiniomis, bet ir draugas, kuris yra visada pasiruošęs tau pagelbėti bet kokiu klausimu. Tokį mokytoją ir ruošia VU - drąsų, draugišką, padedantį ir gebantį su mokiniu kalbėti atvirai, laikyti jį lygiu sau. Studijomis esu be galo patenkinta!

Susisiekti
Lavija Žibutytė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Biochemija
III kursas

Pasirinkau biochemijos studijų programą dėl to, kad chemija susidomėjau jau nuo pirmų mokyklos pamokų, tačiau visada troškau įsigilinti ir į cheminius procesus, vykstančius organizme. Žinoma, ši sritis viliojo ir dėl ateities perspektyvų - darbas laboratorijose skambėjo gana patraukliai.
Įsibėgėjus studijoms tapo aišku, jog šiose studijose neužteks vien "iškalti" gautą informaciją - reikės įdėti nemažai darbo. Tačiau nereikia išsigąsti, nes studijos tikrai įtraukiančios ir įdomios, o tinkamai susiplanavus laiką, jo užteks ir studijavimui, ir studentavimui!

Susisiekti
Simona Žukauskaitė
Medicinos fakultetas 
Slauga
II kursas

Nuo pat vaikystės svajojau padėti visiems žmonėms. Visiems žmonėms yra įsisenėjusi nuomonė, jog slaugytoja(-s), tai tik pagyvenusius žmones prižiūrintis asmuo, noriu ateityje mėginti pakeisti šį požiūrį ir supažindinti kitus, koks platus pasirinkimas ir užduotys yra slaugos specialisto darbuose. Žmogus ir jo organizmas yra nepaprasti ir niekada nėra pilnai suvokiami dalykai, būtent viso to smalsumo vedama pasirinkau slaugos studijų programą. Atsinaujinusi programa, susipažinimas su praktika jau pirmomis mokslų dienomis išties sužavėjo savo privalumais. Dėstytojai labai geranoriški, užsidegę perduoti savo žinias mums. Nors ir pirmieji metai naujos programos, tačiau viskas gan sklandžiai vyko, mokslas eina paeiliui, viskas gan aiškiai paaiškinta, pasakyta ir parodyta. 

Susisiekti
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku