Klausk studento

Moksleivi, 

  • Kaip atrodo tavo svajonių studijos studento akimis?
  • Koks gyvenimas vyksta universiteto viduje?
  • Kokios galimybės tavęs laukia universitete?

Studento atsakymas gali padėti apsispręsti!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk savo užklausą vienam iš konsultuojančių studentų. Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

Vardas, pavardė
Fakultetas
Studijų programa
Kursas
Gintarė Aliukonytė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Bioinformatika
IV kursas

Pasirinkau bioinformatiką, nes pats pavadinimas sudomino. Mokykloje sekėsi viskas gana neblogai, ypač patiko biologija ir chemija, tai rinkausi bioinforamtiką, kur yra visko ir tai gana perspektyvu. Savo studijomis esu patenkinta, nors kartais jos ir sunkios, bet įdomios ir įvairiapusiškos, bei iškirtinės būtent šiame fakultete. Juk ne kiekvienas studijuojantis MIF'e gali pasakyti, kad skrodė tarakoną.

Susisiekti
Martynas Arbačiauskas
Gyvybės mokslų centras 
Neurobiofizika
III kursas

Įstojau, nes atrodė, kad programa sujungia visas svarbiausias gyvybės mokslų dalis, be to, domėjausi neurobiologija.
Dabar studijos patinka, gavau daugmaž tai, ko tikėjausi. Į nieką nekeisčiau.

Susisiekti
Indrė Bagdžiūtė
Kauno fakultetas 
Anglų ir kita užsienio (švedų) kalba
III kursas

Mokydamasi 12 klasėje dar nežinojau, kokią studijų programą pasirinkti. Domino daugelis dalykų: biotechnologijos, archeologija, programavimas, užsienio kalbos.  Visgi pastaroji sritis mane patraukė labiausiai ir štai jau trečius metus studijuoju anglų bei švedų kalbas Vilniaus universiteto Kauno fakultete. Savo sprendimu be galo džiaugiuosi: patinka tiek studijos, tiek fakulteto aplinka ir bendruomenė. Studijų programos Kauno fakultete yra įvairių krypčių, tad visada smagu padiskutuoti su skirtingų programų studentais, palyginti savo patirtis, pasidalinti savo srities naujienomis.

Susisiekti
Roberta Budreckaitė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Kartografijos ir geografinės informacinės sistemos
III kursas

Kartografijos ir GIS programą pasirinkau nes ji geriausiai atitiko tai ko ieškojau. Mokykloje labai patiko geografijos pamokos ir visada matematika sekėsi daug geriau nei kalbos. Visa tai norėjau suderinti ir radau kartografija.  Taip pat čia radau plačias galimybes darbo rinkoje. Pasirinkusi kartografijos studijas neteko nusivilti, esu patenkinta ties studijų kokybe tiek draugišku kolektyvu.

Susisiekti
Agnė Butkutė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinės technologijos
III kursas

Dar būdama mokykloje žinojau, kad gyvenimą noriu sieti su technologijomis. Išsirinkti iš daugelio universitetų ir jų siūlomų programų buvo sunku, nes pati nežinojau, ką ir kaip norėčiau veikti. Tačiau nusprendžiau pasirinkti Informacines technologijas VU, nes ši programa atrodė tikrai įdomi, perspektyvi, nauja, siūlanti plataus spektro programą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią studijų programą, nes per dvejus studijų metus turėjome daug įvairių dalykų, kurie padėjo suprasti, kurios sritys man nėra prie širdies ir kuriose nenorėčiau dirbti. Tačiau svarbiausia, kad pagaliau atradau tą nišą, kuri mane be galo žavi, domina ir kurioje norisi gilinti žinias. Visiškai nesigailiu savo sprendimo stoti į šią programą.   

Susisiekti
Jokūbas Ainis Daukšas
Verslo mokykla 
Tarptautinis verslas
III kursas

Savo gyvenimą visad norėjau sieti su verslu. Noriu sukurti kažką savito ir mokėti tai valdyti. Manau, kad kompetencijos, kurias įgysiu baigęs šią studijų programą padės man tai įgyvendinti. Esu patenkintas, nes dėstytojai paskaitų metu remiasi praktika, tai įtraukia ir leidžia pamatyti kur realiame gyvenime galėsiu pritaikyti įgytas žinias. Jie yra ne tik savo srities specialistai, bet ir puikiai geba pasidalinti savo patirtimi, o tai motyvuoja mokytis, padaro studijas dar įdomesnes ir labiau įtraukiančias.


Susisiekti
Monika Gornostajūtė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinės technologijos
II kursas

Prieš pat studijų pasirinkimą 12-oje klasėje kilo daug abejonių: dėmesys krypo ir į vadybą, verslą. Tikrai nesigailiu ir net labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią programą. Jos universalumas, IT srities poreikių atitikimas, galimybė vykdyti realų projektą ir tinkamai parinkti studijų dalykai (sutrumpintas matematikos kursas, ankstyvas objektinis programavimas, vadybos ir verslo pagrindai ir t.t.), pranoko mano lūkesčius, o studijos Matematikos ir informatikos fakultete sugriovė visus stereotipus apie niūrius ir uždarus programuotojus. Dabar sėkmingai mokausi mėgstamus dalykus ir mėgaujuosi nuostabiu studentišku laikotarpiu VU.

Susisiekti
Marta Graičiūnaitė
Komunikacijos fakultetas 
Kūrybos komunikacija
III kursas

Nuo dešimties galvojau studijuoti "kūrybines industrijas", kol vienas žmogus nepasiūlė pasiskaityti apie VU "kūrybos komunikaciją". Sudomino tai, kad ši specialybė pasirodė platesnė, kurioje sujungta komunikacija su kūrybinėmis industrijomis. Kadangi, vis tiek nežinojau, kuo noriu būti ir ką studijuoti, tačiau jausmų lydima pasirinkau VU ir studijų pasirinkimuose pažymėjau Vilniaus universiteto programą. Šiuo metu, studijuodama kūrybos komunikaciją, supratau, ko noriu ir tikrai nekeisčiau šios studijų programos. Tai buvo mano vienas geriausių gyvenimo sprendimų!

Susisiekti
Agnė Griniūtė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinių sistemų inžinerija
III kursas

Nuo pat mažų dienų mėgau skaičius ir įvairias logines užduotis, todėl priimti sprendimą studijuoti Matematikos ir informatikos fakultete, nebuvo sunku. Džiaugiuosi savo pasirinkta Informacinių sistemų inžinerijos programa, nes jos turinys suteikia ne tik esmines matematikos ir informatikos žinias, bet ir tokias kaip verslo, rinkodaros, projektų valdymo kompetencijas, kurios šių dienų pasaulyje yra labai reikalingos.

Susisiekti
Julija Jarutytė
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas 
Politikos mokslai
III kursas

Renkantis studijas prioritetu laikiau gerą išsilavinimą, kuris galėtų suteikti platų žinių bagažą. Tarpdiscipliniškumu pasižymintis VU TSPMI atrodė geriausia vieta tai gauti, todėl pasirinkau pradėti savo kelią čia ir dabar tuo labai džiaugiuosi. Studijos VU TSPMI leido ne tik daug suprasti ir sužinoti. Jos suteikė galimybę augti tiek iš asmeninės, tiek iš profesinės perspektyvos. Institutas man nėra tik studijos, tai žmonės, bendruomenė, kuri stipriai prisideda prie to, kad čia norisi ir yra gera būti, todėl esu labai patenkinta savo pasirinkimu. 

Susisiekti
Fausta Jucevičiūtė
Komunikacijos fakultetas 
Verslo informacijos vadyba
III kursas

Kai reikėjo rinktis ką studijuoti, niekaip negalėjau išsirinkti. Tuo metu veiklos gyvenime siejosi su verslumu ir pamačiusi šią studijų programą nebegalėjau galvoti apie kitas. Tai gan plačios studijos, todėl save gali atrasti skirtingose srityse. Studijos susideda iš komunikacijos, informacijos ir verslo. Studijų eigoje pats gali išsirinkti kur labiau save nori atiduoti. Džiaugiuosi čia studijuodama, iš panašaus pobūdžio studijų, šios man labiausiai tiko ir dabar galiu sakyti, kad tikrai patinka.

Susisiekti
Ugnė Juozapavičiūtė
Filologijos fakultetas 
Lietuvių filologija
II kursas

Dar mokykloje supratau, jog mano tikrasis pašaukimas yra filologijos krypties studijos. Rinkausi iš daugelio skirtingų kalbų, tačiau supratau, jog didžiausią naudą bei stiprų pamatą tolimesnėms studijoms suteiktų būtent Lietuvių filologijos studijų programa. Savo pasirinkimu nė kiek nenusivyliau – studijų programa nustebino ne tik savo platumu, įvairiapusiškumu, bet ir galimybėmis mokytis skirtingų užsienio kalbų. Studijų kokybė ir bendruomenė kasdien motyvuoja siekti aukštesnių tikslų.

Susisiekti
Jovita Kadikinaitė
Istorijos fakultetas 
Archeologija
III kursas

Nuo mažens mėgau istoriją, tačiau labiausiai mane domino paprastų žmonių kasdienis, buitinis gyvenimas, kuris istoriniuose šaltiniuose neretai yra nutylimas. Taip pat, niekada neįsivaizdavau savęs sėdinčios archyve tarp begalės knygų. Norėjau specialybės, kuri būtų susijusi ne tik su istorija, bet ir su gamtos mokslais, o darbas leistų daug keliauti, pažinti Lietuvą ir pasaulį. Taip mano akiratyje atsirado archeologija ir jau nuo 14 metų, kai pirmą kartą dalyvavau archeologiniuose kasinėjimuose, supratau, kad mano vieta būtent čia ir kryptingai ėjau šiuo keliu. Žinau, kad ne visiems moksleiviams pasiseka savo svajonių specialybę atrasti taip anksti, todėl tikiuosi, kad galėsiu pagelbėti visiems svarstantiems bei abejojantiems pasirinkti sau tinkančias studijas.

Susisiekti
Kamilė Kandrotaitė
Fizikos fakultetas 
Fizika
III kursas

Aš, kaip ir tu, prieš stojant turėjau begalę klausimų, zvimbiančių mano galvoje šviesos greičiu. Pasirinkimų spektras svyravo nuo muzikos iki fizikos. Pas mus sakydavo, kad fizika – tai ne muzikos teorija, o muzika – ne raketų mokslas. Pasirodo, kad VU Fizikos fakultete menininkų apstu, tad nuo pirmų dienų supratau, kad įstojau ten, kur man ir vieta. Jau 2 kurse eidamas į egzaminą išmoksti, kaip reikia stygą virpinti ir kaip būgnu mušti, kitaip net nesvajok gerai išlaikyti :) Tad šios studijos formuoja ne tik fiziką, kaip savo srities specialistą, bet ir fiziką, kaip kūrybišką, savarankišką bei mąstančią asmenybę.

Susisiekti
Tomas Kaniauskas
Medicinos fakultetas 
Medicina
III kursas

Pasirinkti mediciną paskatino ankstyvame amžiuje atsiradęs susidomėjimas žmogaus anatomija ir apskritai biomedicinos mokslų kryptimi. Susidomėjimas su amžiumi augo, motyvacija įstoti į šią studijų programą taip pat. Studijomis esu patenkintas. Mokslai, kaip ir tikėjaus, yra gana sunkūs, tačiau būtent šie iššūkiai ir motyvuoja judėti toliau. Taip pat esu labai patenkintas ir Universiteto siūloma visuomenine veikla, įsitraukiau į Studentų Atstovybės darbus.

Susisiekti
Agnė Karčiauskaitė
Filologijos fakultetas 
Skandinavistika
IV kursas

Didžiąją dalį gyvenimo laikiau save universalia mokslų atžvilgiu, bet gimnazijoje paaiškėjo, kad visgi esu humanitarė - puikiai sekėsi lietuvių, anglų, prancūzų kalbos, taip pat istorija. Kadangi kalbos man patiko ir sekėsi, supratau, kad jas ir noriu studijuoti, bet taip pat norėjau rinktis kokią retesnę, tam tikra prasme egzotiškesnę kalbą - tad sujungus šitą norą su mano meile skandinaviškiems detektyvams ir atsidūriau skandinavistikoje.

Susisiekti
Greta Kazlauskaitė
Medicinos fakultetas 
Medicina
IV kursas

Nemaža dalis medicinos studentų svajoja tapti gydytojais jau nuo mažų dienų, tuo tarpu aš, mediciną pasirinkau klausydama savo vidinio balso, ir jei vėl tektų rinktis studijų programą, savo sprendimo nekeisčiau! Studijos tikrai nėra lengvos, tačiau kaip ir po kiekvienos nakties išaušta rytas, taip ir čia - sunkumai praeina, o tu būni vis stipresnis.

Susisiekti
Kristina Manomaitytė
Medicinos fakultetas 
Odontologija
II kursas

Tiksliai negaliu įvardyti priežasties, dėl kurios pasirinkau odontologiją. Tiesiog stengiausi pasikliauti savo širdimi, prisiminti tai, apie ką svajojau dar vaikystėje, kai mano pačios vidinės baimės (nedrąsa, nepasitikėjimas savimi, vidinis kritikas, aplinkos įtaka) dar neturėjo jokios įtakos mano būsimam pasirinkimui. Taigi, labai svarbu vadovautis intuicija, nes tik sekdamas ja žmogus gali priimti teisingus sprendimus, kurie vėliau atneš jam laimę ir pilnatvę. Kol kas tikiu, kad einu tinkamu keliu ir priėmiau teisingą sprendimą! 

 

Susisiekti
Airina Mikulėnaitė
Teisės fakultetas 
Teisė
II kursas

Studijuoti teisę panorau dar mokykloje, todėl apsispręsti, ką būtent studijuoti, man nebuvo sunku. Išsikėlusi asmeninius tikslus bei asmenines vertybes pasirinkau būtent Vilniaus Universitetą. Teisės studijos tikrai įtraukiančios, kaip ir tikėjausi, yra gana sunkios. Tačiau kiekvienas iššūkis skatina tobulėti, realizuoti geriausias asmenines savybes bei neapsistoti vienoje vietoje. Teisės programa yra skirta ne tik šios srities profesionalams ruošti, tačiau taip pat ir į kiekvieną situaciją pažvelgti iš kuo įvairesnių pusių. Esu patenkinta savo pasirinkimu studijuoti teisę, taip pat esu labai patenkinta Universiteto bei Fakulteto siūlomomis visuomeninių veiklų alternatyvomis, kurių dėka įsitraukiau į Studentų atstovybės veiklą.

Susisiekti
Gabija Mukaitė
Istorijos fakultetas 
Istorija
IV kursas

Visada domėjausi istorija, mokykloje tai neapsiribodavo tik pamokomis. Eidavau į pilietinius renginius, dažnai apie istoriją diskutuodavau su šeimos nariais ir draugais. Tiesa, ką veiksiu baigusi mokyklą nebuvau tvirtai nusprendusi, tačiau egzaminų rezultatai padėjo apsispręsti. Įstojusi ir pradėjusi studijuoti istoriją supratau, kad kaip tik čia yra mano vieta, niekur kitur negalėčiau geriau savęs realizuoti. Kaskart po paskaitų išsinešu ne tik naujų žinių, tačiau ir kritinį, pagrįstą požiūrį tiek į istorinius, tiek į dabartinius įvykius, o ką jau kalbėti apie nuostabų fakulteto klimatą, kurį sukuria mūsų stipri bendruomenė.

Susisiekti
Emilija Narvydaitė
Medicinos fakultetas 
Medicina
III kursas

Įstoti į mediciną buvo mano ilgametė svajonė, kurią paverčiau tikslu ir taip atsidūriau Medicinos fakultete. Nors teko (ir tenka dabar) nemažai paplušėti! Apie kitokį pasirinkimą net nenorėjau svarstyti... Studijos man patinka, yra išties įdomios. Manau, jog Medicinos studijų programa skirta ne tik medicinos specialistams ruošti, bet ir asmenybės, vertybių ugdymui, gilesniam savęs pačio suvokimui. Šis kelias išties nelengvas, tačiau tikiu, kad karštas troškimas, kruopštus ir nuoširdus darbas pildo svajones! :)

Susisiekti
Kristijonas Ražickas
Komunikacijos fakultetas 
Žurnalistika
III kursas

Studijuoti žurnalistiką sugalvojau, kai naršydamas studijų programų sąraše ją užmačiau. Pirmiausiai pagalvojau, jog tai yra labai romantizuota, tiek filmuose, tiek knygose profesija, kuri, atrodė, man visai patiktų. Paskaitęs studijų programos aprašą galutinai nusprendžiau – noriu studijuoti būtent tai. Esu kūrybiškas žmogus, mėgstu rašyti prozą bei įvairių tipų tekstus, todėl žurnalistikoje tikėjausi ir toliau tobulinti ne tik kūrybinius, bet ir profesinius įgūdžius. Kol kas – viskas pagal planą!
Studijomis esu tikrai patenkintas, nes jų metu sužinojau ne tik dalykų susijusių su žurnalisto profesija, bet ir pažinau save iš naujo! 

Susisiekti
Evelina Riepšaitė
Filosofijos fakultetas 
Psichologija
IV kursas

Psichologijos studijas pasirinkau suvokusi, jog mano gyvenimo tikslas - padėti žmonėms. Analizuodama mane supančią aplinką supratau, kad trokštu suteiktia pagalbą žmonėms, kurie nori spręsti savo problemas, tačiau nežino, kaip tai padaryti.
Psichologijos studijos - tikrai ne iš lengvųjų, tačiau turint tikslą, jokie sunkumai neatrodo baisūs! Išmoktas žinias panaudoju gyvenimiškoje praktikoje ir siekiu įgyti aukštas kompetencijas, ateityje leisiančias siekti profesionalios praktikos galimybių.

Susisiekti
Nadia Ronlev
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas 
Vadyba ir verslo administravimas
III kursas

Dar 12 klasėje mane labai pradėjo dominti rinkodara, daug apie šią sritį skaičiau, laisvalaikiu daug domėjausi ir mokiausi komunikacijos ir reklamos pagrindų, o apsilankius vienoje didžiausių Lietuvoje metinių rinkodaros konferencijų (mane priėmė savanoriauti), supratau, kad tai yra ta sritis, kuri mane labiausiai domina šiame gyvenimo etape, ten ir norėčiau tobulėti. Nusprendžiau likti ir studijuoti Lietuvoje, neišvažiuoti į užsienį, tad studijuoti norėjau būtinai Vilniaus universitete, vienintelė programa, kurioje kaip specializaciją būtų įmanoma pasirinkti rinkodarą, buvo būtent Vadyba ir verslo adminsitravimas. Taip atsidūriau VU EVAF, čia studijuoju ir veikiu Studentų atstovybėje, mūsų fakultete atstovaudama mūsų padalinio studentų interesams. Aš tikrai esu labai patenkinta studijų kokybe, turiniu ir studijų lankstumu. Mūsų programoje yra geras balansas tarp dėstomos teorijos ir įdomių projektinių veiklų, kurios praplečia akiratį. Taip pat džiaugiuosi galimybe savirealizuotis ir už paskaitų ribų.

Susisiekti
Rostyslav Rudov
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informatika
II kursas

Jau 10 klasėje tiksliai žinojau, kad noriu kurti žaidimus, bet supratau, kad iš pradžių man reikia žinių ir praktinių įgūdžių programavimo srityje – pasirinkau informatikos studijas Vilniaus universitete. Dėstytojai palaiko iniciatyvas ir duoda studentams pasirinkti –  tiems, kas norėtų atlikti daugiau uždavinių ir sunkesnio lygio – visada bus ką veikti, tačiau abejoju, kad to prireiks. Esu įsitikinęs, kad įgytos programavimo bei matematikos žinios man tikrai bus naudingos dirbant bet kokį darbą IT srityje.

Susisiekti
Domas Rupkus
Gyvybės mokslų centras 
Genetika
II magistrantūros kursas

Kaip žmogų, besižavintį gamta, mane domino ne tik makropasaulio reiškiniai, bet ir molekuliniame lygmenyje glūdinčio mikropasaulio subtilybės. Nuolatos laužydavau galvą, kokie procesai vyksta mūsų kūnuose, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame ir kas tai lemia bei daug kitų klausimų, į kuriuos atsakymus padeda rasti genetikos ir kitos studijų programos Gyvybės mokslų centre. Mokydamasis Gyvybės mokslų centre gaunu galimybę gilinti ne tik savo teorines žinias įvairiausiose biomokslų temose, bet ir visa tai patikrinti praktiškai. Turime begalę laboratorinių darbų, kurių metu dirbame su naujausia laboratorine įranga ir mokomės būti pačiais tikriausiais mokslininkais.

Susisiekti
Danielius Šematovič
Gyvybės mokslų centras 
Molekulinė biologija
III kursas

Stodamas į Gyvybės mokslų centrą, susidūriau su klausimu: kurią gi studijų programą pasirinkti? Apsispręsti man labai padėjo studijų programų kuratoriai, kurie pakonsultavo bei atsakė į kitus iškilusius klausimus.
Savo studijų pasirinkimu nenusivyliau, netgi atvirkščiai - kas dieną atrandu kai ką naujo, kai ką, kas mane stebina bei skatina judėti į priekį.

Susisiekti
Kornelija Šmukštaitė
Istorijos fakultetas 
Kultūros istorija ir antropologija
III kursas

Prieš stodama į Vilniaus universitetą iš tiesų galvojau pasirinkti istorijos studijų programą, tačiau prieš pat stojimą persigalvojau supratusi tai, kad man labiau patinka ta istorija, kurioje atrasiu meną, kultūrą, tradicijas, ryškų praeities ir dabarties susijungimą bei daug kitų dalykų, kurių mokykloje per taip mylimas istorijos pamokas patirti neteko, nes labiau buvo gilinimasi į politinę istorijos dalį. Savo studijų programa esu labai patenkinta. Šitos studijos man labai patinka! Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad mano pasirinkimas buvo itin teisingas. Šiuo metu visiškai nenorėčiau studijuoti nieko kito.

Susisiekti
Marius Šomka
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Programų sistemos
II kursas

Mokykloje pastebėjau, jog geriausiai jaučiuosi domėdamasis įvairiais ir skirtingais dalykais, jungdamas juos kartu ir stengdamasis kurti kažką naujo ir įvairiapusiško. Suvokiau, jog skirtingų disciplinų derinimas buvo vienas iš mano „arkliukų“. Stojau į šią studijų programą, nes norėjau išmanyti visą sistemų kūrimo procesą ir ateityje efektyviai kurti ir realizuoti savo idėjas – tikrai nesigailiu savo pasirinkimu! Manau, jog programų sistemų studentai gauna puikų žinių ir patirčių paketą, kuris leidžia tapti išmaniu lyderiu bei kūrėju.

Susisiekti
Rimantas Stražinskas
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Finansų ir draudimo matematika
III kursas

Baigęs mokyklą nežinojau, kur stoti, o pasirinkimų buvo daugybė. Kadangi geriausiai sekėsi ir labiausiai patiko matematika, tai finansų ir draudimo matematika atrodė geriausias pasirinkimas. Studijuodamas supratau, kad pasirinkau teisingai, nes čia suteikiamas ne tik matematinis mąstymas, bet ir programavimo, ekonomikos bei duomenų analizės elementai. Studijos man patinka ir tikrai jų nekeisčiau.

Susisiekti
Ugnė Stulpinaitė
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas 
Ekonomika
III kursas

Ekonomikos studijų programa mane sudomino tuo, kad tai yra perspektyvios studijos, nes tai buvo, yra ir bus aktualu. Visada domėjausi matematika bei šių dienų aktualijomis, todėl šios studijos pasirodė būtent man! Studijomis esu patenkinta, nes dėstoma teorinė medžiaga yra pritaikoma praktikoje bei padeda plėsti savo akiratį ekonomikos mokslo srityje.

Susisiekti
Linas Tavaras
Filosofijos fakultetas 
Pietų Azijos studijos
III kursas

Pasirinkau savo programą, nes nuo vaikystės svajojau apie tolimus kraštus ir Indiana Jones stiliaus nuotykius. Būtent šios studijos man padeda geriausiai realizuoti svajones ir išmokti kritinio mąstymo bei gero orientavimosi tarpkultūrinėje terpėje.

Susisiekti
Laura Tumaitė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Programų sistemos
II kursas

Pasirinkau šią studijų kryptį, nes ji puikiai atspindi mano pomėgį tiksliesiems mokslams, o galimybė programavimo žinias pritaikyti aktualioms praktinėms užduotims atlikti, suteikia beribes galimybes kilti karjeros laiptais. Ši studijų programa pasižymi teorinių ir faktinių žinių platumu, kurias net jau po pirmo semestro galima pritaikyti dirbdamas ar kurdamas savo darbų aplanką, išmoksi ne tik keletą programavimo kalbų, bet ir dirbti sistemiškai, komandoje. Buvau įspėta, kad lengva nebus, bet įgytos žinios tikrai vertos įdėtų pastangų.

Susisiekti
Agnė Tverijonaitė
Komunikacijos fakultetas 
Leidyba ir reklama
IV kursas

Leidybos ir reklamos studijų programą pasirinkau todėl, kad nuo pat vaikystės labai mėgau skaityti knygas ir visada domėjausi, kaip jos kuriamos ir pagaminamos: man buvo įdomu tai, kaip ką tik autoriaus parašytas kūrinys patenka skaitytojui į rankas knygos pavidalu. Studijų programa sudomino tuo, kad ji supažindina su visomis svarbiausiomis leidybinio proceso dalimis ir taip suteikia galimybę pasirinkti, kuria šio darbo dalimi norėtumei būti pats. Reklama pasirenkant šią studijų programą taip pat vaidino svarbų vaidmenį: džiaugiausi atradusi studijų programą, kur vienu metu galėsiu mokytis apie abi verslo sritis, kurios neabejotinai yra neatsiejamos. Žinoma, labai žavėjo ir galimybė pasirinkti, kurioje iš šių sričių norėčiau tęsti savo studijas. Džiugina ir tai, kad mano studijos labai plečia akiratį ir leidžia semtis žinių įmonės vadybos, ekonomikos, rinkodaros srityse, taip pat su visuomenine komunikacija susijusiuose dalykuose, literatūroje – tokių ir dar daugelio įvairių dalykų išmanymas, mano manymu, programos studentą padaro kur kas patrauklesnį darbo rinkoje.

Susisiekti
Greta Vaicekauskaitė
Filologijos fakultetas 
Anglų filologija
III kursas

Nuo pat paauglystės pradžios labai mėgau dvi kalbas: anglų ir ispanų. Kadangi anglų daugybę metų mokiausi mokykloje, turėjau gan stiprius pagrindus, ko pasekoje, internete žiūrėdavau gausybę filmų ir serialų, kas ir lėmė, jog norėjau dar labiau gilintis savo žinias šioje kalboje. Dabar studijuoju Anglų filologiją ir esu patenkinta savo studijomis.

 

Susisiekti
Justė Vardauskaitė
Filologijos fakultetas 
Anglų ir kita užsienio kalba (prancūzų)
II kursas

Studijas VU filologijos fakultete pasirinkau, todėl, kad norėjau pagilinti savo anglų kalbos žinias, bet pamačiusi, kad Vilniaus universitete yra studijų programa, kurioje galima mokytis ne tik anglų kalbos, bet ir kitą užsienio kalbą, nieko nelaukusi teikiau paraišką. Savo pasirinkimus esu patenkinta.

Susisiekti
Martyna Vilutytė
Filosofijos fakultetas 
Vaikystės pedagogika
II kursas

Jau 9 klasėje, sužinojusi, kad greitai reikės rinktis mokomuosius dalykus bei jų lygius svarsčiau apie būsimą specialybę. Ieškojau srities, į kurią tilptų kuo daugiau mano pomėgių bei turimų gebėjimų. Tuo aukso viduriu tapo būtent pedagogika ir pradinis ugdymas. Juk tai ir kūrybinė, ir organizacinė, ir socialinė profesija, kurioje pati galiu atsiskleisti visomis spalvomis. Tuomet beliko pasirinkti universitetą ir gerai viską apsvarsčiusi - štai aš ir Vilniaus universitete, kuris ne be reikalo yra vienas iš geriausių!
Studijomis esu be galo patenkinta. Pirmiausia todėl, kad jos suteikia įvairiapusį išsilavinimą. Kaip būsimos mokytojos jau pirmame kurse „paragavome“ psichologijos, pamokų planavimo, žinių apie specialiuosius ugdymo poreikius, netgi medicinos. Be to, žavi ir modernus požiūris į vaiką bei patį ugdymą – juk šiame procese svarbi sąveika tarp veikėjų (mokytojo ir mokinio), o ne sausas informacijos perdavimas ugdytiniams.  Studijos nuolat tobulinamos pagal rinkos, studentų, švietimo sistemos poreikius, todėl tikrai malonu būti pedagogiškai ruošiamai būtent Vilniaus universitete.

 

Susisiekti
Lavija Žibutytė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Biochemija
III kursas

Pasirinkau biochemijos studijų programą dėl to, kad chemija susidomėjau jau nuo pirmų mokyklos pamokų, tačiau visada troškau įsigilinti ir į cheminius procesus, vykstančius organizme. Žinoma, ši sritis viliojo ir dėl ateities perspektyvų - darbas laboratorijose skambėjo gana patraukliai.
Įsibėgėjus studijoms tapo aišku, jog šiose studijose neužteks vien "iškalti" gautą informaciją - reikės įdėti nemažai darbo. Tačiau nereikia išsigąsti, nes studijos tikrai įtraukiančios ir įdomios, o tinkamai susiplanavus laiką, jo užteks ir studijavimui, ir studentavimui!

Susisiekti
Simona Žukauskaitė
Medicinos fakultetas 
Slauga
II kursas

Nuo pat vaikystės svajojau padėti visiems žmonėms. Visiems žmonėms yra įsisenėjusi nuomonė, jog slaugytoja(-s), tai tik pagyvenusius žmones prižiūrintis asmuo, noriu ateityje mėginti pakeisti šį požiūrį ir supažindinti kitus, koks platus pasirinkimas ir užduotys yra slaugos specialisto darbuose. Žmogus ir jo organizmas yra nepaprasti ir niekada nėra pilnai suvokiami dalykai, būtent viso to smalsumo vedama pasirinkau slaugos studijų programą. Atsinaujinusi programa, susipažinimas su praktika jau pirmomis mokslų dienomis išties sužavėjo savo privalumais. Dėstytojai labai geranoriški, užsidegę perduoti savo žinias mums. Nors ir pirmieji metai naujos programos, tačiau viskas gan sklandžiai vyko, mokslas eina paeiliui, viskas gan aiškiai paaiškinta, pasakyta ir parodyta. 

Susisiekti
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku