Analitinė žurnalistika

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Komunikacijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Žurnalistika

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
3 989 EUR

Universalių žurnalistų rengimo programa, ugdanti įgūdžius, reikalingus darbui moderniose žiniasklaidos organizacijose. Programos tikslas – karjerai žurnalistikoje parengti ne tik žurnalistikos, bet ir kitų sričių bakalaurus. Pagal savo patirtį bei pomėgius galėsite specializuotis vienoje iš keturių sričių – politikoje, ekonomikoje, kultūroje ir mene. Išmoksite sudėtingus dalykus perteikti paprastai, įvaldysite gebėjimus tai padaryti raštu, žodžiu ar vaizdu. Būsite pasirengę prasmingam darbui spaudoje, internetiniuose leidiniuose, radijuje ir televizijoje.

 

Kodėl ši programa?

  • Nebūtinas žurnalistikos bakalauras. Programa darbui medijose rengia įvairių sričių bakalaurus, turinčius specifinių žinių bei patirčių.

  • Galimybė specializuotis srityje, atitinkančioje jūsų žinias, patirtis ar pomėgius.

  • Studijos, derinamos su darbu. Paskaitų laikas – nuo 17 val.

Karjera

  • Žurnalistas. Būsite pasirengę žurnalistinei karjerai specializuotuose leidiniuose, tradicinės ir naujosios žiniasklaidos skyriuose.

  • Viešųjų ryšių specialistas. Gebėjimas analizuoti informacijos kanalus ir informaciją pateikti raštu, žodžiu ar vaizdu leis dirbti organizacijų viešųjų ryšių skyriuose, viešųjų ryšių agentūrose.

  • Žiniasklaidos monitoringo, tyrimų ir analizės specialistas. Įvairiapusis žiniasklaidos lauko išmanymas, komunikacijos bei informacijos teorijų žinios ir gebėjimas taikyti šių sričių procesų tyrimo metodus padės pagrindą šio tipo karjerai.

Gerūta Griniūtė„Kalbant apie studijas – be jokios abejonės, praverčia viskas, ką sugebame pastebėti ir pritaikyti veikloje: tiek teigiami, tiek neigiami dalykai. O žinios praverčia visada, todėl ir universitete įgytos žinios – tiek žurnalistikos, tiek kultūros ir meno disciplinų paskaitose, pasitarnavo ir vis dar pasitarnauja kasdieniame darbe."

Gerūta Griniūtė, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja, žurnalistė

Augustinas Šulija„Manau, kad svarbiausia, jog studijos, jauniems darbuotojams kaip man, davė gana aiškų etinį ir moralinį pagrindą, kurį dirbant žurnalistinį darbą tikrai nėra lengva išlaikyti. Beje, retas atvejis, kad be dėstytojų kas nors jį ir paaiškina. Šie dalykai gana greitai užmirštami, todėl man atrodo svarbu jausti atsakomybę ir suprasti žurnalistikoje daromų klaidų kainą. Studijos taip pat leido išmėginti save ir kiek geriau suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias minčių dėstymo vietas bei esminius žinių formavimo principus."

Augustinas Šulija, TV3 žinių reporteris