Klimato sistemos studijos

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Chemijos ir geomokslų fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Gamtinė geografija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
1,5 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
90

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
4 787 EUR

Studijų programa, rengianti klimato sistemos specialistus, turinčius šiuolaikinių klimato kaitos, atmosferos, hidrosferos, aplinkosaugos ir ekologijos žinių. Programos studentai įgyja ne tik teorinių, bet ir praktinių kompetencijų, geba taikyti naujausias tyrimų ir aplinkos valdymo technologijas, kompleksiškai vertinti klimato kaitos poveikį aplinkai, visuomenei ir ekonomikai. Gebėdami dirbti savarankiškai ir komandoje, analizuoti didelius kiekius duomenų, rengti ir įvairioms interesų grupėms pristatyti sprendimus, absolventai gali plėtoti karjerą valstybinėse ir verslo institucijose ar kitose organizacijose, kuriose reikalingos klimato, aplinkosaugos, ekologijos žinios.

 

Kodėl ši programa?

  • Dabarties ir ateities specialybė. Klimato pokyčiams vis labiau veikiant kasdienius žmonių gyvenimus, ekonomiką bei politiką, šios srities specialistų poreikis ir svarba nuolat augs.

  • Praktikos ir teorijos pusiausvyra. Studijos ne tik supažindina su naujausiomis teorinėmis prieigomis, bet ir suteikia praktinių, įvairiuose darbuose pritaikomų įgūdžių.

  • Mainų užsienio universitetuose galimybė. Dalį studijų laiko galėsite praleisti besimokydami pasirinktame užsienio universitete.

Karjera

  • Darbas viešajame sektoriuje. Šis išsilavinimas leis siekti karjeros Aplinkos, Transporto, Energetikos ministerijų padaliniuose, oro ir jūrų uostuose, kitose klimato ir klimato kaitos valdymo žinių reikalaujančiose įstaigose.

  • Karjera versle. Išmanydami klimato sistemą ir susijusias disciplinas, galėsite dirbti įmonėse, konsultuojančiose tvarumo, alternatyvios energetikos klausimais, kuriančiose paslaugas ar produktus, atsakančius į klimato kaitos keliamus iššūkius.

  • Mokslinis darbas. Norintieji pasirinkti mokslininko kelią tai gali padaryti tęsdami studijas fizinės geografijos, geologijos, ekologijos, aplinkotyros krypčių doktorantūroje VU ar kituose universitetuose, o vėliau vykdyti mokslinę veiklą universitetuose ar mokslo institutuose.

Silvestras Dikcius„Klimato sistemos studijų magistrantūra man padėjo suformuoti labai aiškų vientiso pasaulio suvokimą. Gamtos pasaulyje sienų nėra – vanduo, oras juda laisvai, paklusdamas fizikiniams dėsniams. Studijos VU Geomokslų institute suteikia puikią globalių procesų perspektyvą ir suvokimą apie kylančius klimato kaitos, o kartu ir ekonominius bei socialinius iššūkius. Po studijų išsineši net tik didžiulį žinių bagažą, bet ir socialinį kapitalą – studijuojant užsimezgusi draugystė vėliau virsta stipriais profesiniais ryšiais, kurie palengviną bendradarbiavimą ir sukuria stiprų bendruomeniškumo jausmą."

Justinas Kilpys, klimatologas

Silvestras Dikcius„Sužavėta hidrometeorologijos mokslo, dar bakalauro studijų metu buvau tikra, jog gilinsiu žinias magistrantūroje, tad vos tik gavusi diplomą įrašiau šį dalyką pirmu, ir vieninteliu, numeriu. Savo sprendimo nepasigailėjau - jau pirmąjį pusmetį išmokusi R programavimo kalbos pradmenis, juos iškart panaudojau tuometiniame savo darbe, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje, Meteorologinių stebėjimų skyriuje, kur buvau atsakinga už duomenų kokybę. Taip pat be galo naudingi buvo ir projektų valdymo pagrindai - universitete užsiėmiau savanoriška veikla, organizavau renginius, tad įgytos kompetencijos man labai padėjo dirbant su komanda bei kuriant įvairias strategijas. Galiausiai, magistrantūra atvėrė naują karjeros kelią - pabaigusi šias studijas po keleto mėnesių gavau pasiūlymą dirbti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klimato politikos grupėje. Nors man pasisekė dirbti labai tiesiogiai su išsilavinimu susijusiose profesijose, tačiau rekomenduočiau šias studijas ir tiems būsimiems specialistams, kurie planuoja savo gyvenimą sieti su platesnėmis sritimis, susijusiomis su aplinkos tyrimais."

Marilė Kosaitė, Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vyriausioji specialistė