Vilniaus universiteto profesorių emeritų klubas (PEK)

Profesorių emeritų klubas 2019

2018 metais, aktyviausiems Vilniaus universiteto profesoriams emeritams inicijavus, įsteigtas Vilniaus universiteto profesorių emeritų klubas.

Vienu klubo tikslų numatomas intelektinis įsijungimas, dalyvavimas VU strateginio veiklos plane apibrėžtose veiklose. Taip pat šio klubo nariai dalyvaus edukacinėje, kultūrinėje, mokslinėje ir socialinėje veiklose, sieks pačių klubo narių glaudesnio intelektualinio bendravimo.

Naujai įsiteigto klubo tikraisiais nariais gali būti visi, kuriems suteiktas universiteto profesoriaus emerito vardas. Šiuo metu VU yra 54 profesoriai-emeritai.

Klubo veiklą organizuos valdyba, į kurią dvejų metų kadencijai išrinkti profesoriai emeritai Feliksas Ivanauskas, Kęstutis Jarašiūnas, Valdas Stanislovas Laurinavičius, Antanas Feliksas Orliukas, Vygintas Bronius Pšibilskis. Valdybos darbą koordinuoja ir klubą atstovauja iš valdybos tarpo taip pat dvejiems metams renkamas prezidentas, kuriuo tapo prof. Feliksas Ivanauskas.

Vilniaus universiteto profesoriai emeritai

1. Chemijos ir geomokslų fakultetas – ADULFAS ABRUTIS, ALGIRDAS JURGAITIS, PAULIUS KAVALIAUSKAS, ROLANDAS KAZLAUSKAS, KĘSTUTIS KILKUS, GEDIMINAS MOTUZA MATUZEVIČIUS, POVILAS VAINILAVIČIUS, ROBERT MOKRIK.
  2. Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas – VACLOVAS LAKIS, JONAS MACKEVIČIUS, STANISLOVAS ALGIMANTAS MARTIŠIUS.
  3. Filologijos fakultetas – EVALDA MARIJA JAKAITIENĖ, KĘSTUTIS VALENTINAS NASTOPKA, VIKTORIJA PAKERIENĖ, ARŪNAS SVERDIOLAS, BONIFACAS STUNDŽIA, AUGENIJA ULČINAITĖ.
  4. Filosofijos fakultetas – VYGINTAS BRONIUS PŠIBILSKIS, PETRAS HENRIKAS VAITKEVIČIUS.
  5. Fizikos fakultetas – JONAS GRIGAS, KĘSTUTIS JARAŠIŪNAS, GYTIS JUŠKA, LIUDVIKAS KIMTYS, ANTANAS FELIKSAS ORLIUKAS, ALGIS PETRAS PISKARSKAS, VALERIJUS SMILGEVIČIUS, ALGIRDAS PETRAS STABINIS, JUOZAS VIDMANTIS VAITKUS, LEONAS VALKŪNAS.
  6. Gyvybės mokslų centras – EUGENIJUS BUTKUS, BENEDIKTAS JUODKA, JUOZAS KULYS, VALDAS STANISLOVAS LAURINAVIČIUS, VYTAUTAS PETRAS RANČELIS, KĘSTUTIS SASNAUSKAS.
  7. Istorijos fakultetas – MYKOLAS MICHELBERTAS.
  8. Komunikacijos fakultetas – DOMAS KAUNAS.
  9. Matematikos ir informatikos fakultetas – FELIKSAS IVANAUSKAS, ANTANAS LAURINČIKAS, VYGANTAS PAULAUSKAS, ŠARŪNAS RAUDYS.
  10. Matematikos ir informatikos institutas – MIFODIJUS SAPAGOVAS, DONATAS SURGAILIS, ANTANAS ŽILINSKAS, EUGENIJUS MANSTAVIČIUS.
  11. Medicinos fakultetas – VAIDUTIS KUČINSKAS, VYTAUTAS JONAS SIRVYDIS, VYTAUTAS JONAS TRIPONIS, GIEDRIUS UŽDAVINYS, ZITA AUŠRELĖ KUČINSKIENĖ.
  12. Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – EVALDAS NEKRAŠAS.
  13. Teisės fakultetas – IPOLITAS NEKROŠIUS.
  14. Teorinės fizikos ir astronomijos institutas – VYTAUTAS PRANCIŠKUS STRAIŽYS.

PEK klubo veikla:

Vilniaus universiteto Profesorių emeritų klubo nuostatus galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie Vilniaus universiteto Profesorių emeritų klubą galite rasti čia. Kontaktai pasiteiravimui: