Klausk studento

Moksleivi, apie studentišką gyvenimą gali sužinoti iš pirmų lūpų!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk savo užklausą vienam iš konsultuojančių studentų. Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

Vardas, pavardė
Fakultetas
Studijų programa
Kursas
Marta Graičiūnaitė
Komunikacijos
Kūrybos komunikacija
II

Nuo dešimties galvojau studijuoti "kūrybines industrijas", kol vienas žmogus nepasiūlė pasiskaityti apie VU "kūrybos komunikaciją". Sudomino tai, kad ši specialybė pasirodė platesnė, kurioje sujungta komunikacija su kūrybinėmis industrijomis. Kadangi, vis tiek nežinojau, kuo noriu būti ir ką studijuoti, tačiau jausmų lydima pasirinkau VU ir studijų pasirinkimuose pažymėjau Vilniaus universiteto programą. Šiuo metu, studijuodama kūrybos komunikaciją, supratau, ko noriu ir tikrai nekeisčiau šios studijų programos. Tai buvo mano vienas geriausių gyvenimo sprendimų!

Susisiekti
Kristijonas Ražickas
Komunikacijos fakultetas
Žurnalistika
II kursas

Studijuoti žurnalistiką sugalvojau, kai naršydamas studijų programų sąraše ją užmačiau. Pirmiausiai pagalvojau, jog tai yra labai romantizuota, tiek filmuose, tiek knygose profesija, kuri, atrodė, man visai patiktų. Paskaitęs studijų programos aprašą galutinai nusprendžiau – noriu studijuoti būtent tai. Esu kūrybiškas žmogus, mėgstu rašyti prozą bei įvairių tipų tekstus, todėl žurnalistikoje tikėjausi ir toliau tobulinti ne tik kūrybinius, bet ir profesinius įgūdžius. Kol kas – viskas pagal planą!
Studijomis esu tikrai patenkintas, nes jų metu sužinojau ne tik dalykų susijusių su žurnalisto profesija, bet ir pažinau save iš naujo! 

Susisiekti
Emilija Narvydaitė
Medicinos fakultetas
Medicina
II kursas

Įstoti į mediciną buvo mano ilgametė svajonė, kurią paverčiau tikslu ir taip atsidūriau Medicinos fakultete. Nors teko (ir tenka dabar) nemažai paplušėti! Apie kitokį pasirinkimą net nenorėjau svarstyti... Studijos man patinka, yra išties įdomios. Manau, jog Medicinos studijų programa skirta ne tik medicinos specialistams ruošti, bet ir asmenybės, vertybių ugdymui, gilesniam savęs pačio suvokimui. Šis kelias išties nelengvas, tačiau tikiu, kad karštas troškimas, kruopštus ir nuoširdus darbas pildo svajones! :)

Susisiekti
Vanesa Ražinskytė
Teisės fakultetas
Teisė
III kursas

Teisė, kaip sritis traukė mane visą, nors ir pakankamai trumpą, gyvenimą. Šioje srityje tikiu, kad galėsiu atsiskleisti, kaip asmenybė, kuri išmano savo darbą. Ir tas faktas, kad studijuoju pačiame geriausiame universitete, man suteikia stimulo siekti aukštumų. Esu labai patenkinta savo studijomis. Prieš stodama labai domėjausi ir tikrai nesigailiu pasirinkusi šį variantą.

Susisiekti
Jokūbas Ainis Daukšas
Verslo mokykla
Tarptautinis verslas
III kursas

Savo gyvenimą visad norėjau sieti su verslu. Noriu sukurti kažką savito ir mokėti tai valdyti. Manau, kad kompetencijos, kurias įgysiu baigęs šią studijų programą padės man tai įgyvendinti. Esu patenkintas, nes dėstytojai paskaitų metu remiasi praktika, tai įtraukia ir leidžia pamatyti kur realiame gyvenime galėsiu pritaikyti įgytas žinias. Jie yra ne tik savo srities specialistai, bet ir puikiai geba pasidalinti savo patirtimi, o tai motyvuoja mokytis, padaro studijas dar įdomesnes ir labiau įtraukiančias.


Susisiekti
Rūta Petkevičiūtė
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Politikos mokslai
IV kursas

Nežinau ar tai likimas, ar atsitiktinumas, tačiau paskutinį vakarą, prieš užsidarant prašymų registravimo sistemai, kažkas tarsi iš vidaus mane paskatino dar kartą atsidaryti sistemą ir dar daugiau pasidomėti įvairiomis studijų programomis, kur stojant didžiausią procentinį balą sudarytų istorijos egzamino įvertinimas. Tą vakarą, vienas iš paskutinių atsidarytų puslapių buvo būtent VU TSPMI ir, jei atvirai, mane iškart sužavėjo studijų programos spalvingumas. Tiek daug skirtingų dalykų, tiek sričių, kur tobulėti ir atrasti save.
Kadangi studijuojamų dalykų spektras labai platus, tai ir įgyjamos žinios yra įvairios bei skirtingų sričių, tačiau kas gali būti geriau, kai baigęs vieną studijų programą, įgauni kelių skirtingų programų pagrindų iš savo sričių profesionalų bei savo dalyką mylinčių žmonių.

Susisiekti
Tomas Kaniauskas
Medicinos fakultetas
Medicina
II kursas

Pasirinkti mediciną paskatino ankstyvame amžiuje atsiradęs susidomėjimas žmogaus anatomija ir apskritai biomedicinos mokslų kryptimi. Susidomėjimas su amžiumi augo, motyvacija įstoti į šią studijų programą taip pat. Studijomis esu patenkintas. Mokslai, kaip ir tikėjaus, yra gana sunkūs, tačiau būtent šie iššūkiai ir motyvuoja judėti toliau. Taip pat esu labai patenkintas ir Universiteto siūloma visuomenine veikla, įsitraukiau į Studentų Atstovybės darbus.

Susisiekti
Gintarė Aliukonytė
Matematikos ir informatikos fakultetas
Bioinformatika
III kursas

Pasirinkau bioinformatiką, nes pats pavadinimas sudomino. Mokykloje sekėsi viskas gana neblogai, ypač patiko biologija ir chemija, tai rinkausi bioinforamtiką, kur yra visko ir tai gana perspektyvu. Savo studijomis esu patenkinta, nors kartais jos ir sunkios, bet įdomios ir įvairiapusiškos, bei iškirtinės būtent šiame fakultete. Juk ne kiekvienas studijuojantis MIF'e gali pasakyti, kad skrodė tarakoną.

Susisiekti
Agnė Tverijonaitė
Komunikacijos fakultetas
Leidyba ir reklama
III kursas

Leidybos ir reklamos studijų programą pasirinkau todėl, kad nuo pat vaikystės labai mėgau skaityti knygas ir visada domėjausi, kaip jos kuriamos ir pagaminamos: man buvo įdomu tai, kaip ką tik autoriaus parašytas kūrinys patenka skaitytojui į rankas knygos pavidalu. Studijų programa sudomino tuo, kad ji supažindina su visomis svarbiausiomis leidybinio proceso dalimis ir taip suteikia galimybę pasirinkti, kuria šio darbo dalimi norėtumei būti pats. Reklama pasirenkant šią studijų programą taip pat vaidino svarbų vaidmenį: džiaugiausi atradusi studijų programą, kur vienu metu galėsiu mokytis apie abi verslo sritis, kurios neabejotinai yra neatsiejamos. Žinoma, labai žavėjo ir galimybė pasirinkti, kurioje iš šių sričių norėčiau tęsti savo studijas. Džiugina ir tai, kad mano studijos labai plečia akiratį ir leidžia semtis žinių įmonės vadybos, ekonomikos, rinkodaros srityse, taip pat su visuomenine komunikacija susijusiuose dalykuose, literatūroje – tokių ir dar daugelio įvairių dalykų išmanymas, mano manymu, programos studentą padaro kur kas patrauklesnį darbo rinkoje.

Susisiekti
Emilija Šneiderytė
Kauno fakultetas
Meno vadyba
II magistrantūros kursas

Kai ieškojau specialybės, labai norėjau, kad studijos netalpintų į ryškius rėmus ir būtų susiję su kūrybiškumu. Labai patiko Kauno Fakulteto siūlomos Kultūros vadybos studijos ir žavinga fakulteto aplinka. Pasirinkimas buvo ganėtinai pavojingas, nes kaip minėjau nebuvo apibrėžties, tačiau studijų dėka pavyko atrasti daug atsakymų ir jos padėjo stiprius pamatus mano asmenybei. Tad jeigu sudomino koks studentiškas gyvenimas verda Kaune, nedvejoki ir susisieki su manimi!  Pasistengsiu atsakyti į įvairiausius klausimus: apie patį studentavimą, studijų programų kokybę bei koks gyvenimas verda Kauno fakultete.

Susisiekti
Domas Rupkus
Gyvybės mokslų centras
Genetika
I magistrantūros kursas

Kaip žmogų, besižavintį gamta, mane domino ne tik makropasaulio reiškiniai, bet ir molekuliniame lygmenyje glūdinčio mikropasaulio subtilybės. Nuolatos laužydavau galvą, kokie procesai vyksta mūsų kūnuose, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame ir kas tai lemia bei daug kitų klausimų, į kuriuos atsakymus padeda rasti genetikos ir kitos studijų programos Gyvybės mokslų centre. Mokydamasis Gyvybės mokslų centre gaunu galimybę gilinti ne tik savo teorines žinias įvairiausiose biomokslų temose, bet ir visa tai patikrinti praktiškai. Turime begalę laboratorinių darbų, kurių metu dirbame su naujausia laboratorine įranga ir mokomės būti pačiais tikriausiais mokslininkais.

Susisiekti
Ieva Neimantaitė
Fizikos fakultetas
Moderniųjų technologijų fizika ir vadyba
IV kursas

Nuo mažens buvau labai smalsi. Gerai sekėsi tikslieji mokslai. Domėdavausi naujausiomis technologijomis, išradimais, mokslo aktualijomis. Tačiau ekonomikos, teises ir vadybos dalykai buvo taip pat artimi. Atėjus laikui pasirinkti, radau šią programą kuri ruošia vadovus, kurie išmano aukštąsias technologijas, geba jas analizuoti bei gerai žino tokius dalykus kaip teisė, ekonomika ir t.t. Ši programa apjungė kelis mane dominančius dalykus. Tad pasirinkti nebuvo sunku.

Susisiekti
Evelina Riepšaitė
Filosofijos fakultetas
Psichologija
III kursas

Psichologijos studijas pasirinkau suvokusi, jog mano gyvenimo tikslas - padėti žmonėms. Analizuodama mane supančią aplinką supratau, kad trokštu suteiktia pagalbą žmonėms, kurie nori spręsti savo problemas, tačiau nežino, kaip tai padaryti.
Psichologijos studijos - tikrai ne iš lengvųjų, tačiau turint tikslą, jokie sunkumai neatrodo baisūs! Išmoktas žinias panaudoju gyvenimiškoje praktikoje ir siekiu įgyti aukštas kompetencijas, ateityje leisiančias siekti profesionalios praktikos galimybių.

Susisiekti
Agnė Karčiauskaitė
Filologijos fakultetas
Skandinavistika
III kursas

Didžiąją dalį gyvenimo laikiau save universalia mokslų atžvilgiu, bet gimnazijoje paaiškėjo, kad visgi esu humanitarė - puikiai sekėsi lietuvių, anglų, prancūzų kalbos, taip pat istorija. Kadangi kalbos man patiko ir sekėsi, supratau, kad jas ir noriu studijuoti, bet taip pat norėjau rinktis kokią retesnę, tam tikra prasme egzotiškesnę kalbą - tad sujungus šitą norą su mano meile skandinaviškiems detektyvams ir atsidūriau skandinavistikoje.

Susisiekti
Gabrielė Svetikaitė
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Ekonomika
IV kursas

Ekonomiką, kaip pirmą pasirinkimą stojimui, nurodžiau likus 3 dienoms iki paraiškų pildymo pabaigos. Nebuvau tikra, ko noriu gyvenime ir ar tai tinkamas sprendimas. Tačiau pasirinkus Ekonominės analizės specializaciją pamačiau, kad Ekonomikos studijų programa yra kaip tik man skirta. Šios studijos man padeda augti kaip asmenybei, plėsti akiratį ir suprasti, kas vyksta kasdien Lietuvoje ir pasaulyje. Žinau, kad įgaunamos žinios ir lavinamas mąstymas man pravers kiekvieną dieną. Skatinu kiekvieną, kuris nori daugiau sužinoti, suprasti kas vyksta aplink juos, stoti į Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetą. Jeigu kyla klausimų - drąsiai kreipkitės:)

Susisiekti
Klaudija Mačiūtė
Chemijos ir Geomokslų fakultetas
Biochemija
IV kursas

Apie tai, kad norėčiau studijuoti Biochemiją, pradėjau galvoti tik dvyliktos klasės pabaigoje. Iki tol buvau apsisprendusi, jog rinksiuosi vieną iš VU Fizikos fakulteto siūlomų programų. Tačiau pradėjusi domėtis Biochemijos studijomis, šių studijų programos planu, nusprendžiau, jog tai bus mano pirmasis pasirinkimas. Man patiko, jog šioje studijų programoje yra stiprus fundamentaliųjų mokslų pagrindas, kuris suteikia šiai programai unikalumą. Šiuo metu mintyse apžvelgdama trejų metų studijų laikotarpį galiu atsakyti, jog esu patenkinta savo studijomis.

Susisiekti
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos