Klausk studento

Moksleivi, apie studentišką gyvenimą gali sužinoti iš pirmų lūpų!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk savo užklausą vienam iš konsultuojančių studentų. Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

Vardas, pavardė
Fakultetas
Studijų programa
Kursas
Nadia Ronlev
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Vadyba ir verslo administravimas
II kursas

Dar 12 klasėje mane labai pradėjo dominti rinkodara, daug apie šią sritį skaičiau, laisvalaikiu daug domėjausi ir mokiausi komunikacijos ir reklamos pagrindų, o apsilankius vienoje didžiausių Lietuvoje metinių rinkodaros konferencijų (mane priėmė savanoriauti), supratau, kad tai yra ta sritis, kuri mane labiausiai domina šiame gyvenimo etape, ten ir norėčiau tobulėti. Nusprendžiau likti ir studijuoti Lietuvoje, neišvažiuoti į užsienį, tad studijuoti norėjau būtinai Vilniaus universitete, vienintelė programa, kurioje kaip specializaciją būtų įmanoma pasirinkti rinkodarą, buvo būtent Vadyba ir verslo adminsitravimas. Taip atsidūriau VU EVAF, čia studijuoju ir veikiu Studentų atstovybėje, mūsų fakultete atstovaudama mūsų padalinio studentų interesams. Aš tikrai esu labai patenkinta studijų kokybe, turiniu ir studijų lankstumu. Mūsų programoje yra geras balansas tarp dėstomos teorijos ir įdomių projektinių veiklų, kurios praplečia akiratį. Taip pat džiaugiuosi galimybe savirealizuotis ir už paskaitų ribų.

Susisiekti
Ugnė Stulpinaitė
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Ekonomika
II kursas

Ekonomikos studijų programa mane sudomino tuo, kad tai yra perspektyvios studijos, nes tai buvo, yra ir bus aktualu. Visada domėjausi matematika bei šių dienų aktualijomis, todėl šios studijos pasirodė būtent man! Studijomis esu patenkinta, nes dėstoma teorinė medžiaga yra pritaikoma praktikoje bei padeda plėsti savo akiratį ekonomikos mokslo srityje.

Susisiekti
Jovita Kadikinaitė
Istorijos fakultetas
Archeologija
II kursas

Nuo mažens mėgau istoriją, tačiau labiausiai mane domino paprastų žmonių kasdienis, buitinis gyvenimas, kuris istoriniuose šaltiniuose neretai yra nutylimas. Taip pat, niekada neįsivaizdavau savęs sėdinčios archyve tarp begalės knygų. Norėjau specialybės, kuri būtų susijusi ne tik su istorija, bet ir su gamtos mokslais, o darbas leistų daug keliauti, pažinti Lietuvą ir pasaulį. Taip mano akiratyje atsirado archeologija ir jau nuo 14 metų, kai pirmą kartą dalyvavau archeologiniuose kasinėjimuose, supratau, kad mano vieta būtent čia ir kryptingai ėjau šiuo keliu. Žinau, kad ne visiems moksleiviams pasiseka savo svajonių specialybę atrasti taip anksti, todėl tikiuosi, kad galėsiu pagelbėti visiems svarstantiems bei abejojantiems pasirinkti sau tinkančias studijas.

Susisiekti
Gabija Mukaitė
Istorijos fakultetas
Istorija
III kursas

Visada domėjausi istorija, mokykloje tai neapsiribodavo tik pamokomis. Eidavau į pilietinius renginius, dažnai apie istoriją diskutuodavau su šeimos nariais ir draugais. Tiesa, ką veiksiu baigusi mokyklą nebuvau tvirtai nusprendusi, tačiau egzaminų rezultatai padėjo apsispręsti. Įstojusi ir pradėjusi studijuoti istoriją supratau, kad kaip tik čia yra mano vieta, niekur kitur negalėčiau geriau savęs realizuoti. Kaskart po paskaitų išsinešu ne tik naujų žinių, tačiau ir kritinį, pagrįstą požiūrį tiek į istorinius, tiek į dabartinius įvykius, o ką jau kalbėti apie nuostabų fakulteto klimatą, kurį sukuria mūsų stipri bendruomenė.

Susisiekti
Kornelija Šmukštaitė
Istorijos fakultetas
Kultūros istorija ir antropologija
II kursas

Prieš stodama į Vilniaus universitetą iš tiesų galvojau pasirinkti istorijos studijų programą, tačiau prieš pat stojimą persigalvojau supratusi tai, kad man labiau patinka ta istorija, kurioje atrasiu meną, kultūrą, tradicijas, ryškų praeities ir dabarties susijungimą bei daug kitų dalykų, kurių mokykloje per taip mylimas istorijos pamokas patirti neteko, nes labiau buvo gilinimasi į politinę istorijos dalį. Savo studijų programa esu labai patenkinta. Šitos studijos man labai patinka! Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad mano pasirinkimas buvo itin teisingas. Šiuo metu visiškai nenorėčiau studijuoti nieko kito.

Susisiekti
Indrė Bagdžiūtė
Kauno fakultetas
Anglų ir kita užsienio (švedų) kalba
II kursas

Mokydamasi 12 klasėje dar nežinojau, kokią studijų programą pasirinkti. Domino daugelis dalykų: biotechnologijos, archeologija, programavimas, užsienio kalbos.  Visgi pastaroji sritis mane patraukė labiausiai ir štai jau antrus metus studijuoju anglų bei švedų kalbas Vilniaus universiteto Kauno fakultete. Savo sprendimu be galo džiaugiuosi: patinka tiek studijos, tiek fakulteto aplinka ir bendruomenė. Studijų programos Kauno fakultete yra įvairių krypčių, tad visada smagu padiskutuoti su skirtingų programų studentais, palyginti savo patirtis, pasidalinti savo srities naujienomis.

Susisiekti
Fausta Jucevičiūtė
Komunikacijos fakultetas
Verslo informacijos vadyba
II kursas

Kai reikėjo rinktis ką studijuoti, niekaip negalėjau išsirinkti. Tuo metu veiklos gyvenime siejosi su verslumu ir pamačiusi šią studijų programą nebegalėjau galvoti apie kitas. Tai gan plačios studijos, todėl save gali atrasti skirtingose srityse. Studijos susideda iš komunikacijos, informacijos ir verslo. Studijų eigoje pats gali išsirinkti kur labiau save nori atiduoti. Džiaugiuosi čia studijuodama, iš panašaus pobūdžio studijų, šios man labiausiai tiko ir dabar galiu sakyti, kad tikrai patinka.

Susisiekti
Kamilė Kandrotaitė
Fizikos fakultetas
Fizika
II kursas

Aš, kaip ir tu, prieš stojant turėjau begalę klausimų, zvimbiančių mano galvoje šviesos greičiu. Pasirinkimų spektras svyravo nuo muzikos iki fizikos. Pas mus sakydavo, kad fizika – tai ne muzikos teorija, o muzika – ne raketų mokslas. Pasirodo, kad VU Fizikos fakultete menininkų apstu, tad nuo pirmų dienų supratau, kad įstojau ten, kur man ir vieta. Jau 2 kurse eidamas į egzaminą išmoksti, kaip reikia stygą virpinti ir kaip būgnu mušti, kitaip net nesvajok gerai išlaikyti :) Tad šios studijos formuoja ne tik fiziką, kaip savo srities specialistą, bet ir fiziką, kaip kūrybišką, savarankišką bei mąstančią asmenybę.

Susisiekti
Martynas Arbačiauskas
Gyvybės mokslų centras
Neurobiofizika
II kursas

Įstojau, nes atrodė, kad programa sujungia visas svarbiausias gyvybės mokslų dalis, be to, domėjausi neurobiologija.
Dabar studijos patinka, gavau daugmaž tai, ko tikėjausi. Į nieką nekeisčiau.

Susisiekti
Danielius Šematovič
Gyvybės mokslų centras
Molekulinė biologija
II kursas

Stodamas į Gyvybės mokslų centrą, susidūriau su klausimu: kurią gi studijų programą pasirinkti? Apsispręsti man labai padėjo studijų programų kuratoriai, kurie pakonsultavo bei atsakė į kitus iškilusius klausimus.
Savo studijų pasirinkimu nenusivyliau, netgi atvirkščiai - kas dieną atrandu kai ką naujo, kai ką, kas mane stebina bei skatina judėti į priekį.

Susisiekti
Roberta Budreckaitė
Chemijos ir Geomokslų fakultetas
Kartografijos ir geografinės informacinės sistemos
II kursas

Kartografijos ir GIS programą pasirinkau nes ji geriausiai atitiko tai ko ieškojau. Mokykloje labai patiko geografijos pamokos ir visada matematika sekėsi daug geriau nei kalbos. Visa tai norėjau suderinti ir radau kartografija.  Taip pat čia radau plačias galimybes darbo rinkoje. Pasirinkusi kartografijos studijas neteko nusivilti, esu patenkinta ties studijų kokybe tiek draugišku kolektyvu.

Susisiekti
Lavija Žibutytė
Chemijos ir Geomokslų fakultetas
Biochemija
II kursas

Pasirinkau biochemijos studijų programą dėl to, kad chemija susidomėjau jau nuo pirmų mokyklos pamokų, tačiau visada troškau įsigilinti ir į cheminius procesus, vykstančius organizme. Žinoma, ši sritis viliojo ir dėl ateities perspektyvų - darbas laboratorijose skambėjo gana patraukliai.
Įsibėgėjus studijoms tapo aišku, jog šiose studijose neužteks vien "iškalti" gautą informaciją - reikės įdėti nemažai darbo. Tačiau nereikia išsigąsti, nes studijos tikrai įtraukiančios ir įdomios, o tinkamai susiplanavus laiką, jo užteks ir studijavimui, ir studentavimui!

Susisiekti
Marta Graičiūnaitė
Komunikacijos fakultetas
Kūrybos komunikacija
II kursas

Nuo dešimties galvojau studijuoti "kūrybines industrijas", kol vienas žmogus nepasiūlė pasiskaityti apie VU "kūrybos komunikaciją". Sudomino tai, kad ši specialybė pasirodė platesnė, kurioje sujungta komunikacija su kūrybinėmis industrijomis. Kadangi, vis tiek nežinojau, kuo noriu būti ir ką studijuoti, tačiau jausmų lydima pasirinkau VU ir studijų pasirinkimuose pažymėjau Vilniaus universiteto programą. Šiuo metu, studijuodama kūrybos komunikaciją, supratau, ko noriu ir tikrai nekeisčiau šios studijų programos. Tai buvo mano vienas geriausių gyvenimo sprendimų!

Susisiekti
Kristijonas Ražickas
Komunikacijos fakultetas
Žurnalistika
II kursas

Studijuoti žurnalistiką sugalvojau, kai naršydamas studijų programų sąraše ją užmačiau. Pirmiausiai pagalvojau, jog tai yra labai romantizuota, tiek filmuose, tiek knygose profesija, kuri, atrodė, man visai patiktų. Paskaitęs studijų programos aprašą galutinai nusprendžiau – noriu studijuoti būtent tai. Esu kūrybiškas žmogus, mėgstu rašyti prozą bei įvairių tipų tekstus, todėl žurnalistikoje tikėjausi ir toliau tobulinti ne tik kūrybinius, bet ir profesinius įgūdžius. Kol kas – viskas pagal planą!
Studijomis esu tikrai patenkintas, nes jų metu sužinojau ne tik dalykų susijusių su žurnalisto profesija, bet ir pažinau save iš naujo! 

Susisiekti
Emilija Narvydaitė
Medicinos fakultetas
Medicina
II kursas

Įstoti į mediciną buvo mano ilgametė svajonė, kurią paverčiau tikslu ir taip atsidūriau Medicinos fakultete. Nors teko (ir tenka dabar) nemažai paplušėti! Apie kitokį pasirinkimą net nenorėjau svarstyti... Studijos man patinka, yra išties įdomios. Manau, jog Medicinos studijų programa skirta ne tik medicinos specialistams ruošti, bet ir asmenybės, vertybių ugdymui, gilesniam savęs pačio suvokimui. Šis kelias išties nelengvas, tačiau tikiu, kad karštas troškimas, kruopštus ir nuoširdus darbas pildo svajones! :)

Susisiekti
Vanesa Ražinskytė
Teisės fakultetas
Teisė
III kursas

Teisė, kaip sritis traukė mane visą, nors ir pakankamai trumpą, gyvenimą. Šioje srityje tikiu, kad galėsiu atsiskleisti, kaip asmenybė, kuri išmano savo darbą. Ir tas faktas, kad studijuoju pačiame geriausiame universitete, man suteikia stimulo siekti aukštumų. Esu labai patenkinta savo studijomis. Prieš stodama labai domėjausi ir tikrai nesigailiu pasirinkusi šį variantą.

Susisiekti
Jokūbas Ainis Daukšas
Verslo mokykla
Tarptautinis verslas
III kursas

Savo gyvenimą visad norėjau sieti su verslu. Noriu sukurti kažką savito ir mokėti tai valdyti. Manau, kad kompetencijos, kurias įgysiu baigęs šią studijų programą padės man tai įgyvendinti. Esu patenkintas, nes dėstytojai paskaitų metu remiasi praktika, tai įtraukia ir leidžia pamatyti kur realiame gyvenime galėsiu pritaikyti įgytas žinias. Jie yra ne tik savo srities specialistai, bet ir puikiai geba pasidalinti savo patirtimi, o tai motyvuoja mokytis, padaro studijas dar įdomesnes ir labiau įtraukiančias.


Susisiekti
Gustas Navickas
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Politikos mokslai
III kursas

Pasirinkau šią studijų programą dėl jos tarpdiscipliniškumo. Manau, kad jaunam žmogui po mokyklos reikia laiko atrasti bei pažinti save ir pasaulį. Ši VU TSPMI studijų programa leidžia tai padaryti, bet prieš tai, reikia ateinančio žmogaus noro tai pasiimti. Kadangi žinojau, kad einu susipažinti su pasauliu, tai studijomis esu patenkintas.

Susisiekti
Tomas Kaniauskas
Medicinos fakultetas
Medicina
II kursas

Pasirinkti mediciną paskatino ankstyvame amžiuje atsiradęs susidomėjimas žmogaus anatomija ir apskritai biomedicinos mokslų kryptimi. Susidomėjimas su amžiumi augo, motyvacija įstoti į šią studijų programą taip pat. Studijomis esu patenkintas. Mokslai, kaip ir tikėjaus, yra gana sunkūs, tačiau būtent šie iššūkiai ir motyvuoja judėti toliau. Taip pat esu labai patenkintas ir Universiteto siūloma visuomenine veikla, įsitraukiau į Studentų Atstovybės darbus.

Susisiekti
Gintarė Aliukonytė
Matematikos ir informatikos fakultetas
Bioinformatika
III kursas

Pasirinkau bioinformatiką, nes pats pavadinimas sudomino. Mokykloje sekėsi viskas gana neblogai, ypač patiko biologija ir chemija, tai rinkausi bioinforamtiką, kur yra visko ir tai gana perspektyvu. Savo studijomis esu patenkinta, nors kartais jos ir sunkios, bet įdomios ir įvairiapusiškos, bei iškirtinės būtent šiame fakultete. Juk ne kiekvienas studijuojantis MIF'e gali pasakyti, kad skrodė tarakoną.

Susisiekti
Agnė Tverijonaitė
Komunikacijos fakultetas
Leidyba ir reklama
III kursas

Leidybos ir reklamos studijų programą pasirinkau todėl, kad nuo pat vaikystės labai mėgau skaityti knygas ir visada domėjausi, kaip jos kuriamos ir pagaminamos: man buvo įdomu tai, kaip ką tik autoriaus parašytas kūrinys patenka skaitytojui į rankas knygos pavidalu. Studijų programa sudomino tuo, kad ji supažindina su visomis svarbiausiomis leidybinio proceso dalimis ir taip suteikia galimybę pasirinkti, kuria šio darbo dalimi norėtumei būti pats. Reklama pasirenkant šią studijų programą taip pat vaidino svarbų vaidmenį: džiaugiausi atradusi studijų programą, kur vienu metu galėsiu mokytis apie abi verslo sritis, kurios neabejotinai yra neatsiejamos. Žinoma, labai žavėjo ir galimybė pasirinkti, kurioje iš šių sričių norėčiau tęsti savo studijas. Džiugina ir tai, kad mano studijos labai plečia akiratį ir leidžia semtis žinių įmonės vadybos, ekonomikos, rinkodaros srityse, taip pat su visuomenine komunikacija susijusiuose dalykuose, literatūroje – tokių ir dar daugelio įvairių dalykų išmanymas, mano manymu, programos studentą padaro kur kas patrauklesnį darbo rinkoje.

Susisiekti
Domas Rupkus
Gyvybės mokslų centras
Genetika
I magistrantūros kursas

Kaip žmogų, besižavintį gamta, mane domino ne tik makropasaulio reiškiniai, bet ir molekuliniame lygmenyje glūdinčio mikropasaulio subtilybės. Nuolatos laužydavau galvą, kokie procesai vyksta mūsų kūnuose, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame ir kas tai lemia bei daug kitų klausimų, į kuriuos atsakymus padeda rasti genetikos ir kitos studijų programos Gyvybės mokslų centre. Mokydamasis Gyvybės mokslų centre gaunu galimybę gilinti ne tik savo teorines žinias įvairiausiose biomokslų temose, bet ir visa tai patikrinti praktiškai. Turime begalę laboratorinių darbų, kurių metu dirbame su naujausia laboratorine įranga ir mokomės būti pačiais tikriausiais mokslininkais.

Susisiekti
Ieva Neimantaitė
Fizikos fakultetas
Moderniųjų technologijų fizika ir vadyba
IV kursas

Nuo mažens buvau labai smalsi. Gerai sekėsi tikslieji mokslai. Domėdavausi naujausiomis technologijomis, išradimais, mokslo aktualijomis. Tačiau ekonomikos, teises ir vadybos dalykai buvo taip pat artimi. Atėjus laikui pasirinkti, radau šią programą kuri ruošia vadovus, kurie išmano aukštąsias technologijas, geba jas analizuoti bei gerai žino tokius dalykus kaip teisė, ekonomika ir t.t. Ši programa apjungė kelis mane dominančius dalykus. Tad pasirinkti nebuvo sunku.

Susisiekti
Evelina Riepšaitė
Filosofijos fakultetas
Psichologija
III kursas

Psichologijos studijas pasirinkau suvokusi, jog mano gyvenimo tikslas - padėti žmonėms. Analizuodama mane supančią aplinką supratau, kad trokštu suteiktia pagalbą žmonėms, kurie nori spręsti savo problemas, tačiau nežino, kaip tai padaryti.
Psichologijos studijos - tikrai ne iš lengvųjų, tačiau turint tikslą, jokie sunkumai neatrodo baisūs! Išmoktas žinias panaudoju gyvenimiškoje praktikoje ir siekiu įgyti aukštas kompetencijas, ateityje leisiančias siekti profesionalios praktikos galimybių.

Susisiekti
Agnė Karčiauskaitė
Filologijos fakultetas
Skandinavistika
III kursas

Didžiąją dalį gyvenimo laikiau save universalia mokslų atžvilgiu, bet gimnazijoje paaiškėjo, kad visgi esu humanitarė - puikiai sekėsi lietuvių, anglų, prancūzų kalbos, taip pat istorija. Kadangi kalbos man patiko ir sekėsi, supratau, kad jas ir noriu studijuoti, bet taip pat norėjau rinktis kokią retesnę, tam tikra prasme egzotiškesnę kalbą - tad sujungus šitą norą su mano meile skandinaviškiems detektyvams ir atsidūriau skandinavistikoje.

Susisiekti
Klaudija Mačiūtė
Chemijos ir Geomokslų fakultetas
Biochemija
IV kursas

Apie tai, kad norėčiau studijuoti Biochemiją, pradėjau galvoti tik dvyliktos klasės pabaigoje. Iki tol buvau apsisprendusi, jog rinksiuosi vieną iš VU Fizikos fakulteto siūlomų programų. Tačiau pradėjusi domėtis Biochemijos studijomis, šių studijų programos planu, nusprendžiau, jog tai bus mano pirmasis pasirinkimas. Man patiko, jog šioje studijų programoje yra stiprus fundamentaliųjų mokslų pagrindas, kuris suteikia šiai programai unikalumą. Šiuo metu mintyse apžvelgdama trejų metų studijų laikotarpį galiu atsakyti, jog esu patenkinta savo studijomis.

Susisiekti
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos