Klausk studento

Moksleivi, 

  • Kaip atrodo tavo svajonių studijos studento akimis?
  • Koks gyvenimas vyksta universiteto viduje?
  • Kokios galimybės tavęs laukia universitete?

Studento atsakymas gali padėti apsispręsti!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk savo užklausą vienam iš savanorių studentų ir sužinok daugiau iš pirmų lūpų. Paprastai į užklausas atsakome per 2-3 darbo dienas.

Vardas, pavardė
Fakultetas
Studijų programa
Kursas
Saulė Aleksiejūtė
Komunikacijos fakultetas 
Leidyba ir reklama
III kursas

Pasirinkau savo studijų programą dėl beribės meilės literatūrai ir visam komunikacijos procesui, tačiau galiu patikinti, jog šis kursas pilnas visko – tiek leidybos, tiek reklamos, tiek žinių, praversiančių ateityje. Esu labai patenkinta savo studijomis ir norėčiau savo per visą kursą sukauptas žinias perduoti ir kitiems.

Susisiekti
Martynas Arbačiauskas
Gyvybės mokslų centras 
Neurobiofizika
IV kursas

Įstojau, nes atrodė, kad programa sujungia visas svarbiausias gyvybės mokslų dalis, be to, domėjausi neurobiologija. Dabar studijos patinka, gavau daugmaž tai, ko tikėjausi. Į nieką nekeisčiau.

Susisiekti
Augustė Bagdonavičiūtė
Verslo mokykla 
Tarptautinis verslas (anglų k.)
III kursas

Ši studijų programa mane sužavėjo savo įvairove ir lankstumu. Visos išmoktos žinios tikrai yra pritaikomos ne vien verslo pasaulyje bet ir kitose srityse, o įgyti vadybos, finansų bei kiti įgūdžiai yra puikiausias pagrindas norint kurti savo verslą. Na, o studijuoti anglų kalba, tai tik dar vienas privalumas, atveriantis daugiau galimybių. Todėl nė kiek nesigailiu pasirinkus šią studijų programą, nes užmegzti ryšiai, šilta fakulteto bendruomenė ir įtraukiančios paskaitos pavertė mano patirtį universitete be galo turiningą!

Susisiekti
Indrė Bagdžiūtė
Kauno fakultetas 
Anglų ir kita užsienio (švedų) kalba
IV kursas

Mokydamasi 12 klasėje dar nežinojau, kokią studijų programą pasirinkti. Domino daugelis dalykų: biotechnologijos, archeologija, programavimas, užsienio kalbos.  Visgi pastaroji sritis mane patraukė labiausiai ir štai jau studijuoju paskutiniajame bakalauro studijų programos „Anglų ir kita užsienio kalba (švedų kalba)" kurse. Savo sprendimu be galo džiaugiuosi: patinka tiek studijos, tiek fakulteto aplinka ir bendruomenė, o ir darbo rinkoje po truputį pradedu išbandyti savo jėgas. Galiu drąsiai rekomenduoti šią studijų programą, o jei kyla kokių nors klausimų – būtinai susirašykime! 

Susisiekti
Viktorija Baikauskaitė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Programų sistemos
II kursas

Prieš pasirinkdama studijas svarsčiau apie daug sričių: nuo lingvistikos iki biochemijos. Programavimą pasirinkau supratusi, kad čia galiu išpildyti ir savo tiksliąją, ir kūrybinę sritis, ir susieti tai vėliau su kitomis mėgstamomis disciplinomis. Nors net nebuvau pasirinkusi IT mokykloje, į studijas įsivažiavau jau per pirmąjį semestrą ir pamačiau, kad programavimas yra dar įdomesnė sritis, nei maniau. Bestudijuojant man patinka atrasti sąsajas tarp matematikos ir informatikos mokslų, taip pat kurti savo aplikacijas nuo pagrindų. Kviečiu parašyti visus abejojančius – savo gabumais ar tuo, kokią studijų programą pasirinkti.

Susisiekti
Ugnė Bičkauskaitė
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas 
Politikos mokslai
III kursas

Nors ilgą laiką mąsčiau bei planavau išvykti psichologijos studijoms svetur, vis dėlto, paskutinėse gimnazijos klasėse, dėka mokyklos alumni, susipažinau su VU TSPMI. Man ypatingai svarbu yra geras išsilavinimas, dalykų tarpdiscipliniškumas, karjeros galimybių įvairiapusiškumas bei bendruomeniškumas. Supratusi, kad studijuodama institute turėsiu galimybę gilintis į įvairias socialinių bei humanitarinių mokslų disciplinas (ekonomiką, filosofiją, sociologiją, istoriją ir kt.) bei priklausysiu nedidelei, bet be galo šiltai instituto bendruomenei, be dvejonių pasirinkau politikos mokslų studijas VU TSPMI. Nors dar nesu tikra, koks bus mano karjeros kelias, šios studijos suteikia labai platų išsilavinimą, ugdantį kritinį mąstymą, kuris leidžia lengviau prisitaikyti prie kylančių iššūkių bei nuolat kintančios aplinkos. 

Susisiekti
Roberta Budreckaitė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Kartografijos ir geografinės informacinės sistemos
IV kursas

Kartografijos ir GIS programą pasirinkau nes ji geriausiai atitiko tai ko ieškojau. Mokykloje labai patiko geografijos pamokos ir visada matematika sekėsi daug geriau nei kalbos. Visa tai norėjau suderinti ir radau kartografija.  Taip pat čia radau plačias galimybes darbo rinkoje. Pasirinkusi kartografijos studijas neteko nusivilti, esu patenkinta ties studijų kokybe tiek draugišku kolektyvu.

Susisiekti
Milda Bujauskaitė
Chemijos ir geomokslų fakultetas 
Chemija
III kursas

Šią studijų programą pasirinkau, nes 10-oje klasėje mano mokytoja parodė, koks įdomus gali būti mokslas, o ypač mokslas apie chemiją. Todėl jau nuo 11-tos klasės išsikėliau sau tikslą įstoti į chemiją ir gilinti savo žinias jame. Darbas laboratorijoje visada atrodė patrauklus ir nekantraudama laukiau galimybės pradėti joje dirbti. Jau pirmajame semestre supratau, jog esu tinkamoje vietoje ir įstojau ten, kur noriu. Nors studijos ir nėra vienos iš lengviausių, bet tikrai labai įdomios, o laiko neakademinėms veikloms ar ,,studentavimui" tikrai atsiras.

Susisiekti
Monika Bušmaitė
Šiaulių akademija 
Specialioji pedagogika ir logopedija
IV kursas

Šią studijų programą pasirinkau nes noriu mokėti tinkamai ugdyti vaikus, turinčius įvairių specialiųjų ugdymosi poreikių. Taip pat noriu įgyti kuo daugiau žinių apie negalias, sutrikimus, sunkumus, kad dirbdama galėčiau parinkti tinkamus ugdymo metodus, strategijas, skirtingiems mokiniams. Studijomis esu patenkinta, jų metu gaunu ne tik teorinių žinių, bet įgiju ir praktinių gebėjimų, kurie padeda įsisavinti ir įtvirtinti teorines žinias.

Susisiekti
Agnė Butkutė
Matematikos ir informatikos fakultetas 
Informacinės technologijos
IV kursas

Dar būdama mokykloje žinojau, kad gyvenimą noriu sieti su technologijomis. Išsirinkti iš daugelio universitetų ir jų siūlomų programų buvo sunku, nes pati nežinojau, ką ir kaip norėčiau veikti. Tačiau nusprendžiau pasirinkti Informacines technologijas VU, nes ši programa atrodė tikrai įdomi, perspektyvi, nauja, siūlanti plataus spektro programą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią studijų programą, nes per dvejus studijų metus turėjome daug įvairių dalykų, kurie padėjo suprasti, kurios sritys man nėra prie širdies ir kuriose nenorėčiau dirbti. Tačiau svarbiausia, kad pagaliau atradau tą nišą, kuri mane be galo žavi, domina ir kurioje norisi gilinti žinias. Visiškai nesigailiu savo sprendimo stoti į šią programą.   

Susisiekti
Justina Cicilionytė
Verslo mokykla 
Tarptautinis verslas (lietuvių k.)
III kursas

Savo studijų programą pasirinkau, nes norėjau universalių studijų - ne tik tikslių arba kūrybinių mokslų, o tokių, kurie leistų ,,paragauti" po truputį visko. Tarptautinis verslas - puiki programa, kuomet nenori ,,užsiciklinti" sausoje kasdienybėje arba vienoje srityje. Savo studijomis esu patenkinta, jos išties yra subalansuotos, yra ir tikslių, ir socialinių dalykų, ypatingai ugdomas darbas komandoje, lyderystė, kūrybingumas bei optimalių sprendimų radimas. 

Susisiekti
Jogailė Čojūtė
Filosofijos fakultetas 
Sociologija
II kursas

Mane domino tai, kaip žmonės suvokia pasaulį ir gyvenimą. Iš pradžių ieškojau atsakymų iš meno perspektyvos ir buvau labai arti įstojimo į dailės istoriją užsienyje. Bet supratau, kad sociologija - kur kas plačiau apimanti sritis, kur žmones galima pažinti tiek iš kūrybinės, tiek iš mokslinės pusės. Tas mane ir patraukė - galimybė įgyti platesnį išsilavinimą, įvairovę žinių ir įgūdžių, atveriančius daugiau sričių specializuotis. Jeigu tik leisi dėstytojams belstis į širdį ir būsi atviras skleistis, džiaugsies bet kuria studijų programa.

Susisiekti
Kristina Daugnoraitė
Šiaulių akademija 
Ekonomika
II kursas

Mokydamasi mokykloje nežinojau, ką tiksliai norėčiau daryti, kur studijuoti ateityje. Mano pasirinkimai svyravo nuo teisės studijų, kineziterapijos iki buhalterijos. Iškart po mokyklos stojau į  buhalterijos studijas, tačiau nusprendžiau studijas nutraukti jau pirmais metais, nes supratau, kad apskaita ir buhalterės darbas ne man. Išvykau į Škotiją padirbėti ir apgalvoti, ką toliau norėčiau studijuoti. Grįžau į Lietuvą po kelerių metų ir nusprendžiau pasirinkti ekonomikos studijas, nes jos aprėpia platesnį suvokimą kaip veikia rinkos, finansai ir neapsiriboja viena sritimi.  Domiuosi investavimu ir norėčiau ateityje dirbti banke ar finansinių paslaugų įmonėje, todėl labai džiaugiuosi savo pasirinktomis studijomis.

Susisiekti
Martynas Gasparaitis
Kauno fakultetas 
Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos
IV kursas

Pasirinkau šią studijų programą, nes dar mokykloje domėjausi ekonomika ir matematika, o peržiūrėjęs daugybę panašių programų nusprendžiau, jog būtent "Finansų ir apskaitos taikomųjų sistemų" programa puikiai apjungia visus mano poreikius ir pomėgius. Esu be galo patenkintas šia studijų programa, o fakultete puoselėjamas tarpdiscipliniškumas suteikia galimybę pažinti ir bendrauti su daugybe skirtingų sričių specialistų ir tokiu būdu neužsidaryti vienos specialybės rėmuose.

  

Susisiekti
Vytautas Gradauskas
Fizikos fakultetas 
Šviesos technologijos
IV kursas

Taigi svarstai kur stoti? Kirba mintys apie fiziką? Teisingas pasirinkimas! Studijuodamas fizikos fakultete suprasi pasaulio veikimą nuo smulkmenų iki stambmenų, o turint tokias žinias - visos durys atviros. Jei vis tik norėtum likti labiau prie fizikos, tad kaip tik Tau turiu pasiūlymą - Šviesos technologijos. Nepaslaptis, kad Lietuva pasaulyje viena iš pirmūnių lazerių srityje, tad studijuodamas šią programą galėtum nesunkiai rasti sau vietą tiek mokslinėje, tiek komercinėje srityje. Tad, Moksleivi, nedvejok ir nebijok, o įstok į perspektyvias studijas, apgaubtas, asmeniškai, šilčiausia bendruomene!

Susisiekti
Nomeda Griškevičiūtė
Filosofijos fakultetas 
Psichologija
II kursas

Negaliu pasakyti, kad aš pasirinkau studijuoti psichologiją, kiek pats mokslas pasirinko mane. Pažvelgusi į save vaikystėje suprantu, kad buvau visai kitokia nei esu dabar. Būdama progimnazijoje į šiuos pokyčius ne tik žiūrėjau, bet ir iš tiesų juos mačiau. Nuo to laiko ėmiau vis labiau žvelgti į žmogaus psichiką ir ji begalo mane sudomino, nes iš pirmo žvilgsnio nieko nesupratau, teko vis daugiau gilintis. Man patinka ieškoti atsakymų į klausimus, kurie atrodo neišsprendžiami. 
Ši programa ne tik duoda daug tau, kaip studentui, bet suteikia žinių ir išsilavinimo, kurių reikia kiekvienam žmogui. Paskaitos informatyvios, o dėstytojai skatina klausti ir suteikia laisvę pačiam ieškoti įdomių temų. Programa visapusiška, todėl tokie yra ir šios programos studentai. 

Susisiekti
Ieva Hug
Kauno fakultetas 
Audiovizualinis vertimas
IV kursas

Aš nežinojau, kur noriu studijuoti, bet šių studijų aprašymas mane labiausiai sudomino. Dar labai didelis pliusas buvo, jog galėsiu mokytis papildomą kalbą! Labiausiai man patinka, jog šiose studijose paliečiama tiek daug įvairių dalykų, kad kiekvienas gali atrasti būtent tą sritį, kuri labiausiai domina. Galbūt tai bus subtitravimas kurtiesiems, įgarsinimas akliesiems arba filmukų montavimas, o galbūt skirtingi vertimo būdai? Tikrai džiaugiuosi pasirinkusi audiovizualinį vertimą, nes galiu savo kūrybingumą pritaikyti studijose. 

Susisiekti
Kristina Jankauskaitė
Filologijos fakultetas 
Ispanų filologija
IV kursas

Nuo pat mažens žavėjausi meksikiečių serialais ir jų kalba, todėl turėjau didelę svajonę - išmokti ispanų kalbą. Kai 12-toje klasėje reikėjo rinktis kuriuo keliu eiti toliau net nesuabejojusi pasirinkau Ispanų filologijos programą. Esu labai patenkinta studijuodama šią kalbą, jos kultūrą ir literatūrą. Per 3 metus sužinojau be galo daug įdomių dalykų tiek apie Ispaniją tiek apie Pietų Ameriką. Ir tai dar nepabaiga! Galbūt ir Tave domina šios studijos? Parašyk man! 

Susisiekti
Fausta Jucevičiūtė
Komunikacijos fakultetas 
Verslo informacijos vadyba
IV kursas

Kai reikėjo rinktis ką studijuoti, niekaip negalėjau išsirinkti. Tuo metu veiklos gyvenime siejosi su verslumu ir pamačiusi šią studijų programą nebegalėjau galvoti apie kitas. Tai gan plačios studijos, todėl save gali atrasti skirtingose srityse. Studijos susideda iš komunikacijos, informacijos ir verslo. Studijų eigoje pats gali išsirinkti kur labiau save nori atiduoti. Džiaugiuosi čia studijuodama, iš panašaus pobūdžio studijų, šios man labiausiai tiko ir dabar galiu sakyti, kad tikrai patinka.

Susisiekti
Ugnė Juozapavičiūtė
Filologijos fakultetas 
Lietuvių filologija
III kursas

Dar mokykloje supratau, jog mano tikrasis pašaukimas yra filologijos krypties studijos. Rinkausi iš daugelio skirtingų kalbų, tačiau supratau, jog didžiausią naudą bei stiprų pamatą tolimesnėms studijoms suteiktų būtent Lietuvių filologijos studijų programa. Savo pasirinkimu nė kiek nenusivyliau – studijų programa nustebino ne tik savo platumu, įvairiapusiškumu, bet ir galimybėmis mokytis skirtingų užsienio kalbų. Studijų kokybė ir bendruomenė kasdien motyvuoja siekti aukštesnių tikslų.

Susisiekti