Azijos studijos (Japonologija)

Azijos studijos (Japonologija)

Sukurta: 04 gegužės 2012

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Regiono studijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės studijos

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3524 EUR

Japonijos įtaka yra matoma visame pasaulyje – nuo populiariosios kultūros, japoniškos virtuvės iki įspūdingų moderniųjų technologijų. Programoje Japonija studijuojama iš istorinės ir šiandienos aktualijų perspektyvos, derinant skirtingas disciplinas (kultūros studijas, istoriją, antropologiją, filosofiją, religijų, literatūros, meno studijas ir kt.). Didelis dėmesys skiriamas japonų kalbos studijoms; pabaigus studijas pasiekiamas B2 kalbos lygis. Programoje dėsto ne tik vieni geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai; siekiama ugdyti aukštas tarpkultūriškumo ir tarptautiškumo kompetencijas demonstruojančius Japonijos specialistus. Iki 50 proc. studijų trukmės galima studijuoti Japonijos ir kituose užsienio universitetuose, taip pat yra galimybė rinktis gretutines studijas Vilniaus universitete.

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau! 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

 • studijuosi Japonijos kultūrą ir visuomenę iš istorijos, religijos, literatūros ir kitų akademinių disciplinų perspektyvos;

 • išmoksi japonų kalbą B2 lygiu;

 • dalyvausi vienų geriausių regiono specialistų iš Lietuvos ir užsienio universitetų paskaitose;

 • galėsi studijuoti Japonijos, Pietų Korėjos ir kituose užsienio universitetuose;

  pažinsi ir klasikinę, ir populiariąją Japonijos kultūrą;

 • galėsi įsitraukti į bendras studijų ir neformalias veiklas su studentais iš Japonijos;

 • atliksi praktiką Lietuvos arba užsienio organizacijose, įstaigose ir įmonėse, dirbančiose su Azijos šalimis.

Karjera

 • diplomatinėse atstovybėse;

 • verslo, turizmo ir kultūros įstaigose;

 • vertimų biuruose ir leidyklose;

 • vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose;

 • žiniasklaidoje;

 • švietimo sektoriuje;

 • viešųjų ryšių ir komunikacijos srityse.

 

Ilona Aleksiunaite„Kai rinkausi, ką studijuosiu, Azijos studijos atrodė patraukliausia programa, žadanti įdomų mokymosi procesą ir dar nepatirtus nuotykius. Iš tiesų, tai buvo vienas geriausių mano sprendimų. Studijų metu įgytas žinias ir tvirtus japonų kalbos pagrindus toliau tobulinau Japonijos Vasedos bei Kioto universitetuose, o ši neįkainojama patirtis man atvėrė įdomius profesinius kelius – toliau dirbau su Azijos regionu ES institucijoje Belgijoje bei Šri Lankoje, o šiuo metu su Jungtinių Tautų taikos palaikymo misija dirbu Pietų Sudane."

Ilona Aleksiūnaitė, Civilių reikalų pareigūnė Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje

Nina Zdanovic„Azijos studijos išplėtė mano akiratį, pasaulio ir žmonių suvokimą. Išmokau kalbos, susipažinau su Japonijos istorija bei kultūra. Dar studijuodama, turėjau galimybę prisidėti prie Japonijos ambasados veiklos, dirbti vertėja japonų-lietuvių operos pastatyme. Kaip mainų studentė metus praleidau Tsukuba universitete Japonijoje ir vieną semestrą Taivano nacionaliniame universitete, kur išmokau kinų kalbos pagrindų. Studijų dėka studentai tampa atviri įvairiausioms gyvenimo situacijoms, įgauna drąsos ir išmoksta lengviau prisitaikyti kitokioje visuomenėje. Dabar gyvenu Tokijuje – rašau daktaro disertaciją apie šiuolaikinių japonų menininkų tapatybes, tapau paveikslus aliejumi ir japoniškais mineraliniais pigmentais. Tenka daug keliauti, su savo darbais dalyvauti parodose ir skaityti paskaitas apie Japonijos meno pasaulį."

Nina Ždanovič, Menininkė ir doktorantė Tsukuba universitete

Milda Krasko inter„Pasirinkimas studijuoti japonologiją Orientalistikos centre (dabar – VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas) buvo vienas esminių gyvenimo etapų, atvėrusių naujas galimybes ir suteikusių neįkainojamos patirties. Mokymosi procesas buvo įdomus, bet nelengvas, teko įdėti nemažai pastangų ne vien tik įsimenant hieroglifus ar gramatines struktūras, bet ir stengiantis suvokti kitokį pasaulio supratimą. Puikūs savo srities dėstytojai profesionalai gebėjo sudominti ir motyvuoti studentus, o vienerių metų mainų studijos Japonijos Tsukuba universitete dar labiau pagilino šio regiono žinias. Po studijų baigimo ryšiai su Japonija mane sieja iki šiol – darbe tenka daug bendrauti su japonais, padedant jiems įgyvendinti įvairius kultūrinius projektus Lietuvoje."

Milda Kraśko, Japonijos ambasados Lietuvoje Informacijos ir kultūros centro asistentė