Klasikinė (lotynų ir senovės graikų) filologija

Sukurta: 30 balandžio 2012

Padalinys
Filologijos fakultetas

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis (šaka)
Klasikinės studijos

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras

Trukmė
4 metai

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Studijų programos kreditai

Metinė studijų kaina
3 836 EUR

Klasikinė filologija – tai daugiau nei lotynų ir senosios graikų kalbų studijos. Kaip ir anksčiau, klasikinis išsilavinimas reiškia fundamentalų išsilavinimą. Graikų ir romėnų mitologija, literatūra, filosofija, dailė, teisės tradicijos, politinė mintis – ne tik mūsų civilizacijos pamatai, bet ir daro poveikį šiandieniam gyvenimui – politikai, teatrui, filosofijai, dizainui ir netgi populiariajai kultūrai. Daugiau sužinosi čia.

Lotynų ir graikų kalbų pradedama mokytis įstojus.

• Nuo antrojo studijų semestro galėsite pasinaudoti nauja individualiųjų studijų galimybe – pasirinkti dalį (nuo 10 iki 25 proc.) studijų dalykų, kurie bus integruoti į jūsų studijų programą. Šia galimybe pasinaudoti galės visi, 2023 m. įstoję į bet kurią Vilniaus universiteto bakalauro ar vientisųjų studijų programą. Daugiau informacijos rasite čia.

Kodėl ši programa?

• tai visapusiškos lotynų ir senosios graikų kalbų, antikos istorijos, literatūros ir kultūros studijos – nuo teorinių žinių ir jų praktinio taikymo iki analizės, sintezės ir vertinimo;

• dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai;

• lotynų ir senosios graikų kalbų pradedama mokytis nuo pagrindų;

• studijų turinys nuolat atnaujinamas reaguojant į studentų poreikius;

• galima individualizuoti studijas pagal savo interesus: rinktis šios ir kitų krypčių dalykus, bent vieną iš 25 užsienio kalbų, BUS modulius;

• galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus (pagal ERASMUS+ ar kitas mainų programas);

• praktiką galima atlikti Lietuvoje arba užsienyje: kuriant, verčiant, redaguojant tekstus, mokant kalbos, dirbant tarpkultūrinėje srityje arba įsitraukiant į mokslinius tyrimus;

• klasikinės filologijos studijos ugdo analitinius gebėjimus, loginį mąstymą, nusiteikimą siekti kokybės, savo veikla prisidedant prie visuomenės gerovės.

Karjera

• užsienio šalių institucijų atstovybėse Lietuvoje ir Lietuvos ambasadose užsienyje;

• tarptautinėse organizacijose;

• kultūros ir švietimo įstaigose;

• žiniasklaidoje, viešųjų ryšių ir kūrybinės komunikacijos srityje;

• vertimų biuruose, leidyklose, redakcijose;

• turizmo / kelionių agentūrose, viešbučiuose;

• Lietuvos ir užsienio kapitalo verslo ir paslaugų įmonėse (pvz., bankuose, draudimo bendrovėse);

• laisvai samdomi arba sau darbo vietas susikuriantys turinio kūrėjai, vertėjai, leidėjai, kūrybos komunikacijos darbuotojai.

„Studijuodamas ne tik išmoksti skaityti ir suprasti užrašus ant senovinių pastatų ir vazų, nejučia imi tuo didžiuotis, sužinai apie neegzistuojančias raides (digamas ir išnykusias sigmas), kaip jos viską paaiškina. Žiūrėdama antikos įkvėptus filmus, pradėjau jausti neįtikėtiną pareigą pataisyti kiekvieną menką klaidelę, o rašydama kokį nors straipsnelį – visada surasti bent tris paminėtinus aspektus. Nes trys yra gražu – to išmoksti universitete studijuodamas klasiką. Mokiausi keturiuose universitetuose (Maltos, Stokholmo, FUMEC universitete Brazilijoje ir Vilniaus), bet tokių žinių, akiračio praplėtimo ir iškalbos meno kaip Vilniuje neradau niekur kitur.“

Aistė Šuliokaitė, stiliaus redaktorė tarptautinėje aukštosios mados įmonėje Luisa Via Roma

„Nepakartojama, kai skaitydamas Platoną ar Aristotelį jautiesi, tarsi tekstas būtų rašytas būtent tau. Žavinga, kai girdi, kaip lingvistikos dėka tau aiškinamos prasmės ir esmės. Tas keistas noras prisiliesti prie antikinės išminties naikina baimę, kad koją studijose pakiš negabumas kalboms, pragmatinį jaudulį dėl ateities. Nors čia verta pažymėti, kad, turbūt, nėra klasiko be darbo.“

Simonas Baliukonis, bernardinai.lt visuomenės temų redaktorius