Optometrija

Optometrija

Sukurta: 18 gruodžio 2020

Scope2x

Padalinys
Medicinos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Sveikatos mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Medicinos technologijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Sveikatos mokslų bakalauras ir Optometrininko profesinė kvalifikacija

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3524 EUR

Medicinos technologijų krypties bakalauro programa, rengianti optometrijos specialistus, gebančius atlikti kvalifikuotą pirminę akių apžiūrą ir ligų prevenciją, parinkti tinkamas korekcines regos priemones, dalyvauti optinių technologijų kūrimo ir tobulinimo procese. Tapę šios programos absolventais įgysite optometrininko profesinę kvalifikaciją, regos ištyrimui, regos korekcijai bei akių ligų atpažinimui naudosite inovatyvias technologijas. Šios Lietuvoje ir pasaulyje itin paklausios specialybės atstovai įgyja žinių biomedicinos, optikos, neurobiologijos, regos susirgimų, regos reabilitacijos ir kitose susijusiose srityse.

 

Kodėl ši programa?

  • Ypač paklausi specialybė. Optometrijos specialistai yra paklausūs tiek Lietuvos, tiek pasaulio sveikatos priežiūros įstaigose, numatoma, kad šios profesijos poreikis ateityje tik augs.

  • Vienintelė tokio tipo programa Lietuvoje. Pagal Europos optikos ir optometrijos tarybos (ECOO) rekomendacijas parengta programa vienintelė Lietuvoje rengia optometrijos specialistus, turinčius biomedicininį išsilavinimą.

  • Dėmesys praktikai. Socialinių partnerių optikos salonuose, akių ligų klinikose ir kitose institucijose atliksite praktiką, kuri parengs sėkmingai karjeros pradžiai.

Karjera

  • Optometrijos specialisto karjera. Šis išsilavinimas leis dirbti ligoninėse, poliklinikose, valstybinėse ir privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, optikos salonuose, socialinės globos įstaigose, taip pat optines technologijas gaminančiose įmonėse.

Laura Sukiene 100x100„Žmogus supantį pasaulį pažįsta per įvairias jusles: uoslę, klausą, regą... Gyvename be galo aktyviame laikmetyje, todėl visi mūsų jutimai "įdarbinami" pilnu pajėgumu, kad mėgautumėmės ir suprastume mus supančią aplinką. Akys ir rega - raktas į begalinius informacijos srautus, be kurių nebeįsivaizduojame savo kasdienybės. Išsaugoti sveikas akis ir regos funkcijas tampa svarbi užduotis ir mums, optometrininkams, ir visuomenei. Esame tam, kad būtume greta kiekvieno, kurio regai reikia pagalbos. Optikos ir optometrijos sritys veržliai tobulėja - nuolat besivystančios technologijos, tyrimo metodai bei regos koregavimo priemonės skatina ir mus - specialistus, nuolat augti, mokytis ir tobulėti. Optometrija - dinamiška, besikeičianti ir perspektyvi asmens sveikatos priežiūros sritis, kurią rinktis patarčiau kruopščiam, žingeidžiam, medicina, fizika ir technologijomis besidominčiam žmogui. Nauja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto programa "Optometrija" atveria kokybiškai naują lapą Lietuvos optometrijos istorijoje ir viltį, kad mūsų išugdyti specialistai įsilies į pagal Europos Optikos ir Optometrijos tarybos gaires parengtų optometrininkų gretas.“

Vaida Kačergienė, optometrininkė, Lietuvos optometrininkų asociacijos prezidentė, Optometrija studijų programos rengimo grupės narė