Azijos studijos (Sinologija)

Azijos studijos (Sinologija)

Sukurta: 18 balandžio 2018

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Regiono studijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės studijos

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3524 EUR

Kinijos kultūrinė, ekonominė ir politinė įtaka yra jaučiama visame pasaulyje. Programoje Kinija studijuojama iš istorinės ir šiandienos aktualijų perspektyvos, derinant skirtingas disciplinas (kultūros studijas, istoriją, antropologiją, filosofiją, religijų, literatūros ir meno studijas ir kt.). Didelis dėmesys skiriamas kinų kalbos studijoms; pabaigus studijas pasiekiamas B2 kalbos lygis. Programoje dėsto ne tik vieni geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai; siekiama ugdyti aukštas tarpkultūriškumo ir tarptautiškumo kompetencijas demonstruojančius Kinijos specialistus. Iki 50 proc. studijų trukmės galima studijuoti Kinijos, Taivano ir kituose užsienio universitetuose, taip pat yra galimybė rinktis gretutines studijas Vilniaus universitete.

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

 • Studijuosi Kinijos kultūrą ir visuomenę iš istorijos, religijos, literatūros ir kitų akademinių disciplinų perspektyvos;

 • išmoksi kinų kalbą B2 lygiu;

 • dalyvausi vienų geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, Kinijos ir kitų užsienio universitetų paskaitose;

 • galėsi studijuoti Kinijos, Taivano ir kituose užsienio universitetuose;
  pažinsi senąją ir šiuolaikinę Kinijos kultūrą;

 • galėsi įsitraukti į akademines ir neformalias veiklas, susijusias su Kinija ir Taivanu;

 • atliksi praktiką Lietuvos arba užsienio organizacijose, įstaigose ir įmonėse, dirbančiose su Azijos šalimis.

Karjera

 • Verslo, turizmo ir kultūros įstaigose;

 • diplomatinėse atstovybėse;

 • vertimų biuruose ir leidyklose;

 • vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose;
  žiniasklaidoje;

 • švietimo sektoriuje;

 • viešųjų ryšių ir komunikacijos srityse.

 

Barbora Drasutyte„Azijos studijų dėka gebu supančius reiškinius vertinti nuosekliai, išmokau remtis faktais, kartu išlaikydama atvirą mąstymą. Trečiame kurse didžiausią patirčių bagažą parsivežiau iš dalinių studijų Kinijoje. Studijuodama įgijau korepetitorės patirties, o po studijų pasirinkau švietimo sritį. Šiandien dirbu darbą, susijusį su suaugusiųjų mokymusi verslo operacijų aplinkoje. Kiekvieną dieną pritaikau studijų metais išugdytus gebėjimus – nuo informacijos ir dokumentų administravimo iki kritinio mąstymo, efektyvaus laiko planavimo ir prasmingo tarpkultūrinio bendravimo."

Barbora Drąsutytė, Vyresnioji mokymosi konsultantė finansinių nusikaltimų prevencijos srityje

Lina Bartuseviciute int„Mokantis kinų kalbos ir kultūros neišvengiamai teks mokytis ir kitokio pasaulio suvokimo. Kodėl šitie žmonės rašo paveiksliukais? Kodėl jie sako taip, o daro priešingai? Ar jie nepagalvojo, kad paskaitose miegoti negražu? Studijuodama Azijos studijų bakalauro programą išmokau nepykti už kartais absoliučiai priešingą mūsų įpročiams kinų elgesį, o klausti kodėl ir ieškoti atsakymų istoriniuose, kultūriniuose bei geografiniuose kontekstuose. Šie įgūdžiai tapo labai stipriu pagrindu, leidžiančiu Kinijoje patogiai gyventi ir dirbti."

Lina Bartusevičiūtė, „LITAO Consultancy Group“ įkūrėja

Lina Bartuseviciute int„Azijos studijos man suteikė unikalią galimybę pažinti Kiniją ir kitas rytų Azijos regiono kultūras akademiniame bei praktiniame kontekste. Dėl sparčiai augančios šio regiono svarbos mūsų bei tarptautinės visuomenės ekonominiuose, kultūriniuose ir politiniuose procesuose Azijos studijose įgytas kompetencijas galima pritaikyti itin įvairios veiklos srityse. Vieniems ši programa leidžia užmegzti asmeninį ryšį su tolimųjų kultūrų atstovais, kitiems tai tampa langu į neatrastas erdves ar proga tobulėti ir siekti karjeros – svarbiausia yra nebijoti iššūkių ir naudotis visomis Azijos studijų programos teikiamomis galimybėmis."

Vaidotas Bačianskas, VU sinologas