Populiariausi   klausimai

Kaip sudaryti studijų sutartį?

Pirmoji pakopa ir vientisosios, magistrantūros studijos

Kaip dalyvauti papildomame priėmime?

Pirmoji pakopa ir vientisosios, magistrantūros studijos

Kokią finansinę paramą galiu gauti studijų metu?

Pirmoji pakopa ir vientisosios, magistrantūros studijos

MANE DOMINA Invalid Input Įveskite savo vardą Neteisingas el. pašto adresas

Nr. 1 Lietuvoje

Vilniaus universiteto vertybės remiasi Europos universitetų kultūros principais, tokiais kaip akademinė laisvė, nuomonių įvairovė, atvirumas idėjoms, inovatyvumas, tarpusavio pagarba, pasitikėjimas, tolerancija, akademinė etika, autonomijos derinimas su atskaitomybe valstybei bei atsakomybe visuomenei.

Daugiau

Universitete yra 16 padalinių, vykdančių studijas, 7 institutai, du nauji mokslo ir studijų centrai – Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras ir Jungtinis gyvybės mokslų centras, 2 universitetinės ligoninės, seniausia Lietuvos biblioteka (įkurta 1570 m.) su moderniu Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru, observatorija, Botanikos sodas, Šv. Jonų bažnyčia. Vilniaus universitete studijuoja 21 000 studentų ir klausytojų. Pagal „QS World University Ranking“ reitingą Vilniaus universitetas ne pirmi metai patenka tarp 3 proc. geriausių pasaulio universitetų, studijas čia renkasi gabiausi ir geriausi šalies moksleiviai. Pagrindą plėtotis naujoms mokslo kryptims ir šakoms sudarė Vilniaus universitete susiformavusios mokslinės mokyklos: baltų kalbų tyrinėjimai, lazerinė fizika, puslaidininkių, feroelektrikų bei netvarkių kietųjų kūnų fizika, biomolekulių virsmų tyrimai, tikimybinė skaičių teorija ir tikimybių teorija, širdies ir kraujagyslių chirurgija, funkcinių cheminių junginių sintezė ir tyrimas bei kt.

Galima studijuoti pagal biomedicinos, fizinių, humanitarinių, socialinių ir technologijos mokslų sričių programas, o besidomintieji menais gali rinktis atskirus dalykus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje arba Vilniaus dailės akademijoje, su kuriomis Universitetas kartu su Lietuvos sporto universitetu yra sudaręs konsorciumą UNIKON. Pirmosios pakopos studentai kartu su pagrindinėmis studijomis gali rinktis ir gretutines studijas, kurias sėkmingai baigę įgytų dvigubą kvalifikacinį laipsnį. Nemažas gretutinių studijų pasirinkimas: siūlomos 38 studijų programos. Universitete plėtojamos mokymosi visą gyvenimą veiklos, skirtos tobulinti ar keisti kvalifikaciją, gilinti išsilavinimą, plėsti asmenines, profesines, socialines kompetencijas.

Vilniaus universitetas – ne tik šiuolaikiška mokslo ir studijų institucija. Jis didžiuojasi turtingu istorijos ir kultūros paveldu, biblioteka, jos istoriniais rinkiniais, kolekcijomis, muziejais, išsaugotomis ir atkurtomis tradicijomis. Universitetas įkūnija Lietuvos mokslą ir kultūrą, čia vyrauja ypatinga akademinė dvasia, skatinanti ieškoti ir atrasti, ugdanti toleranciją ir kūrybiškumą.

Stipendijos, kurias gali gauti studijuodamas VU

Sek universiteto naujienas