Meno kolektyvai

Visi bendruomenės nariai – studentai, darbuotojai, alumnai – laukiami Vilniaus universiteto ansambliuose, choruose, teatro trupėse ar orkestruose. Vilniuje veikiantis VU Kultūros centras jungia 11 meno kolektyvų. VU Kauno fakultete veikiantys 3 meno kolektyvai kviečia jungtis folkloro, chorinio dainavimo, dramos meno gerbėjus.

Muzikos grupės

tfband

TF Band“ arba „jeigu nepriversime jūsų šėlti, paduokite mus į teismą!“. Tokiu devizu vadovaujasi VU Teisės fakultete susibūrusi grupė „TF Band“, kuri tapo neatsiejama teisininkų dienų TeDi ir kitų universitetinių (o ir ne tik) renginių dalimi. Iš pirmo žvilgsnio pavadinimas pasako viską: kas, iš kur ir ką groja. Tačiau ne viskas taip akivaizdu. Pradžioje studentams buvo siūloma vadintis „Suverenitetu“, bet tai skambėjo kaip alternatyvios metalo grupės pavadinimas. „TF Band“ – daug geriau.

Ansambliai

Ratilio 1

Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ – energingas ir smagus kolektyvas, kurio repertuare – įvairių Lietuvos regionų ir laikotarpių muzika ir šokiai, o visuomet jauni ansambliečiai grodami, dainuodami ir šokdami įtraukia savo klausytojus į pasirodymų sūkurį. Meno vadovas Bronislovas Glovickis, šokių grupės vadovė Gabrielė Čepaitė.

Folkloro ansamblis „Ratilio“ – jaunatviškas, puoselėjantis tradicinę kultūrą ansamblis, kuriame sau vietą randa visi, neabejingi iš širdies dainuojamai senajai liaudiškai dainai, smagiam šokiui bei tradicinių instrumentų garsams – čia gerai jaučiasi tiek patyrę, tiek naujokai. Ansamblio vadovė Milda Ričkutė.

Dainų ir šokių ansamblis – vienas garsiausių Lietuvos kolektyvų, pasižymintis novatoriškumo ir archaikos elementų deri­nimu. Kolektyvo programose liaudies dainos, šokiai ir muzikiniai kūriniai, papuošti profesionalumu ir studentiška nuotaika. Meno vadovas – Eugenijus Čiplys.

Folkloro ansamblis „Uosinta“ VU Kauno fakultete įkurtas 1979 metais. Šiuo metu ansamblyje susibūrę per 20 įvairių fakulteto studijų programų studentų ir absolventų. Nuo 1996 m. jam vadovauja Auksuolė Šuliokienė. 

Chorai

Merginų choras „Virgo“ – vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, koncertuojantis visame pasaulyje, pelnęs daugybę muzikinių apdovanojimų. Choro repertuare skamba įvairių epochų muzika: pradedant Renesanso polifoni­ja, baigiant šiuolaikinėmis lietuvių autorių kom­pozicijomis. Chorui nuo 1981 m. vadovauja meno vadovė Rasa Gelgotienė.

Choras „Pro musica“ – tai mišrus choras, dalyvaujantis dainų šventėse, chorų festivaliuose ir konkursuose, muzikiniuose televizijos projektuose, rengiantis didelius chorinius kūrinius ir temines programas kartu su kitais Europos bei pasaulio universitetais ir įžymiais menininkais, puikiai žinantis, kaip suderinti muzikinį pažinimą ir pramogas. Chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

Choras „Veni gaudere“ VU Kauno fakultete įkurtas 2006 m. jo vadovės Adelės Mikalkėnienės iniciatyva. Pavadinimas „Veni gaudere“ (lot.) reiškia „atėjome džiaugtis“. Taip galima apibūdinti ir chore dainuojančius studentus.

veni gaudere

Mišrus choras „Gaudeamus“ – vienas seniau­sių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų, aktyviai dalyvaujantis Lietuvos ir tarptautiniuose fes­tivaliuose bei konkursuose, iškilminguose uni­versiteto renginiuose, kon­certuojantis daugybėje pasaulio šalių scenų. Chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras susibūrė 2009 m. Kristinos Žaldokaitės iniciatyva. Jame gieda labai įvairaus amžiaus žmonės. Choro narius vienija didžiulis džiaugsmas giedant, dalijantis su visais gospel muzika. Visada laukiami žmonės, mėgstantys šį religinės muzikos žanrą ir norintys prisijungti prie kolektyvo.

Vilniaus universiteto giedojimo mokykla „Schola Cantorum Vilnensis“ pradėjo veikti 2006 m. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. Taip buvo atkurta ir yra tęsiama 1513 m. šioje bažnyčioje įkurtos pirmosios Vilniuje ir Lietuvoje Schola Cantorum veikla. Grigališkojo choralo giedojimo mokyklos idėjos atkūrimui į Vilniaus universitetą sugrįžo tiek jos alumnai, dabar dirbantys įvairiausiose srityse, tiek šiuo metų studijuojantys studentai.

Orkestrai

Pučiamųjų orkestras „Oktava“ – kolektyvas, nuolat dalyvauja universitete ir Vilniaus mieste bei visoje Lietuvoje or­ganizuojamuose kultūriniuose renginiuose, pučiamųjų orkestrų festivaliuose. Orkestro muzika įvairi: nuo klasikinės pučiamųjų muzikos ir tradicinio repertuaro iki džiazo, fanko, soulo, roko, populiariosiosios ar kino filmų muzikos. Orkestro meno vadovas – Albinas Kučinskas.

Puciamuju orkestras Oktava

Kamerinis orkestras gimė iš kvarteto ir tapo dideliu orkestru, įnešančiu kamerinės ir klasikinės muzikos harmoniją į univer­siteto gyvenimą, sujungiančiu akademiją ir muziką mylinčius, koncertuojančiu tiek atokiausiuose mūsų šalies kaimeliuose, tiek nešančiu savo idėją per visą pasaulį. Orkestro meno vadovas – Modestas Jankūnas.

Teatrai

Dramos teatras – anksčiau vadintas trupe „Minimum“, šiandien yra tapęs teatru, kurio kūrybinių ieškojimų pagrindas yra literatūros veikalų interpretavimas. Statomos tiek klasikos, tiek šiuolaikinės pjesės, kuriose jaučiamas jaunatviškas šių dienų pulsas, inscenizuojama proza ir poezija. Teatro meno vadovo ir režisieriaus Rimanto Venckaus vadovaujama dramos trupė tęsia Vilniaus universiteto teatro tradicijas – dramos teatras Vilniaus universitete gyvuoja jau penktą šimtmetį, kai 1570 m. viename iš universiteto kiemų pastatytas pirmasis studentiškas spektaklis.

Filopatris

Kinetinė trupė lieka ištikima postdramatinio neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. Vienintelė pripažįstama teatro forma – for­mos nebuvimas.  Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo Andriaus Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais. 

VU Kauno fakultete įkurtas „Raudonojo kilimo“ teatras debiutavo 2014 metais. Jam vadovauja Indrė Taločkaitė. Kiekvieną pavasarį teatras rengia „Poezijos muitinę“ fakulteto Liepų kiemelyje, kur visus sukviečia  į nepublikuotų eilių skaitymus. 

VU klasikų teatro trupė pradėjo veikti 2010 metais. Pirmieji klasikų spektakliai buvo skirti šalies moksleiviams, dalyvaujantiems Lotynų kalbos olimpiadoje ir Antikos žinių konkurse, kuriuos organizuoja Klasikų asociacija drauge su Vilniaus universiteto Filologijos fakultetu.

Vargonų studija

Vargonų studija „Unda Maris“ vienija sudėtingiausią muzikos instrumentą – muzikos instrumentų karalių – mylinčius VU bendruomenės narius.

Studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai mielai kviečiami išbandyti savo rankų ir kojų galimybes prie didžiausių Lietuvos vargonų.

Vargonų studijai vadovauja VU vargonininkas Vidas Pinkevičius – aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas,  garsinantis šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus.

Svarbu bendruomenei

Universiteto studentai, darbuotojai ir absolventai mielai laukiami ir kviečiami dalyvauti visuose meno kolektyvuose ir taip pasinaudoti meninės saviraiškos ir kūrybingos asmenybės ugdymo galimybėmis.

Kvietimai naujiems nariams skelbiami VU Kultūros centro tinklalapyje ir  Kauno fakulteto svetainėje

VU meno kolektyvai taip pat gali puikiai pasirūpinti organizuojamo renginio muzika ir linksmybėmis. Kreipkitės į kontaktinius asmenis ir jie pasistengs Jums padėti.

Kontaktai

Norėdami prisijungti prie jums patinkančio kolektyvo ar tiesiog sužinoti daugiau, drąsiai kreipkitės į ansamblio, grupės, orkestro ar teatro trupės vadovę ar vadovą. 

Taip pat galite susisiekti ir su meno kolektyvų veiklą koordinuojančiais darbuotojais:

 

Kultūros centras (Vilnius)

 

VU Kauno fakultetas (Kaunas)

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku