Observatorija

Molėtų astronomijos observatorija

Sukurta: 02 gruodžio 2016

observatorija2Vilniaus universitetui priklausanti astronomijos observatorija, ieškant giedro ir gryno oro bei tamsaus dangaus, įkurdinta Molėtų rajone, 70 km į šiaurę nuo Vilniaus, ant Kaldinių kalvos (200 m. virš jūros lygio), šalia mažo Kulionių kaimo (apie 10 km. nuo Molėtų).

Čia astronominius stebėjimus gali atlikti visi pageidaujantys Lietuvos astronomai, aukštųjų mokyklų studentai doktorantai bei kolegos iš užsienio mokslo centrų.

Observatoriją gali lankyti ir kasmet aplanko tūkstančiai smalsaujančių turistų, šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.

Solarscope66Čia organizuojamos tiek dieninės, tiek naktinės ekskursijos. Dieninės ekskursijos metu be pagrindinės programos taip pat yra pademonstruojamas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Su specialiu teleskopu galima stebėti Saulės dėmes ir vainiko spinduliuotę.

Taip pat yra galimybė pasižvalgyti po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebimi įdomiausi tą naktį matomi dangaus objektai. Naktinės ekskursijos dalyviai taip pat supažindinami su naktinio dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba.

Observatorijoje galima organizuoti konferencijas ir kitus renginius bei pailsėti.

Priimami tik užsiregistravę lankytojai. Naktinės ekskursijos vyksta tik esant giedram arba mažai debesuotam dangui. Observatorijoje lankytojai turi galimybę apsistoti nakvynei.
Dėl ekskursijų ir renginių organizavimo teirautis telefonais: 8 383 45444 (darbo dienomis, 9-17 val.),   8 615 65677 (14-17 val.).

Bilietų kainos:

  • suaugusiems – 2.90 Eur,
  • studentams – 2.61 Eur.

Kontaktai

Molėtų astronomijos observatorija
El. p.