VU renginys „Studentas vienai dienai“ sulaukė didelio moksleivių susidomėjimo

Sukurta: 19 kovo 2024

53158788997 53b1e87094 k 642x410

Spalio mėnesį Vilniaus universitete (VU) vyko tradicinis renginys „Studentas vienai dienai“, kurio metu moksleiviai galėjo praktiškai patirti, kuo skiriasi universitetinės studijos nuo pamokų mokykloje. Šiais metais renginys sulaukė itin didelio Lietuvos ir užsienio moksleivių susidomėjimo, į paskaitas užsiregistravo per 6200 moksleivių.

Renginio dalyviai drauge su VU studentais turėjo galimybę apsilankyti paskaitose 15 fakultetų, tarp jų ir Kaune bei Šiauliuose. Daugiausia paskaitų aplankė dešimtokai, vienuoliktai ir dvyliktokai, ypač išaugo vienuoliktokų susidomėjimas. Būsimieji studentai į VU organizuojamą renginį susirinko iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir kitų Lietuvos mokyklų. Paskaitose dalyvavo moksleiviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Didžiausio susidomėjimo sulaukta iš tokių šalių kaip Indija, Pakistanas ir Turkija.

VU renginyje „Studentas vienai dienai“ moksleiviai galėjo dalyvauti įvairių studijų krypčių paskaitose, interaktyviuose užsiėmimuose. Šiemet moksleiviams buvo siūloma apie 400 paskaitų, daugiausia užsiėmimų vyko kontaktiniu būdu. Užsienio moksleiviai taip pat galėjo dalyvauti paskaitose apie stojimo tvarką bei studijas VU ir gyvenimą Lietuvoje.

„Studentas vienai dienai“ – tradicija tapęs VU renginys, kurio metu moksleiviai gali išbandyti, ką reiškia būti studentu. Jie gali dalyvauti ne tik paskaitose ar seminaruose, bet ir įvairiuose konkursuose, laimėti prizų ir susipažinti su stojimo į VU tvarka.