ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai

V. Usacko paskaita diskusija 04 04 15 val. TSPMI

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val. TSPMI 304 auditorijoje vyks atvira ES ambasadoriaus ir VU alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija tema „Konfliktai Ukrainoje, Sirijoje; Rusija, ES ir Lietuva – kas toliau?”

„Laisva Lietuva atvirame ir tarpusavyje susijusiame globaliame pasaulyje. Pasaulyje, kurio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes – Lietuva – globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje neš atsakomybę už mūsų valstybę ir jos ateitį", - pažymi pasirinktos temos aktualumą Vygaudas Ušackas.

Vilniaus universiteto gimtadienio proga bendruomenės nariams suteikiama galimybė pasimatyti ir padiskutuoti su vienu žymiausių VU absolventų. Nors V. Ušackas Teisės fakultetą baigė dar 1990 metais, tačiau būdamas vienas iš pirmųjų VU ir Lietuvos savivaldos atkūrėjų 1988-1990-ais metais nepraranda ryšio su savo Alma Mater – dalyvauja Studentų savivaldos Alumni draugijos veikloje.

„Vilniaus Universitetas mane apdovanojo teisės ir filosofijos istorijos žiniomis, kurios įgalino mane sėkmingai atstovauti Lietuvą, skinant kelią į NATO ir ES bei dirbant tarptautinės diplomatijos atsakingiausiuose baruose. Nepriklausomos Studentų atstovybės atkūrimas sutapo su Sąjūdžio veikla. Visa tai užgrūdino ir praturtino vertybių prasme. Universitas Vilnensis man – tai ne tik turtingas žinių aruodas, bet tvirtos, pilietiškos asmenybės formavimo mokykla", – paklaustas apie savo studijų laikotarpį atsako V. Ušackas.

Vygaudas Ušackas – neabejotinai vienas iš įspūdingiausią karjerą padariusių Lietuvos diplomatų.  Jis buvęs užsienio reikalų ministras, pirmasis vyriausiasis derybininkas dėl narystės ES, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir Didžiojoje Britanijoje, ES specialusis atstovas Afganistane bei dabartinis ES ambasadorius Rusijoje.

Aktyvų politinį ir diplomatinį V. Ušacko darbą praturtina svarus indėlis į akademinę ir visuomeninę veiklą, pagalbą nevyriausybinės organizacijoms. V. Ušackas yra vienos sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio jaunimo pilietiškumo iniciatyvų „Misija Sibiras“ patarėjų tarybos pirmininkas, daug  prisidėjęs prie šios idėjos generavimo, organizavimo ir įgyvendinimo.

V. Ušacko nuopelnai įvertinti Estijos, Graikijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Lietuvos valstybiniais apdovanojimais. Jis taip pat yra ir Lietuvos studentų sąjungos garbės narys bei Skuodo ir Ukmergės rajonų garbės pilietis.