VU gimtadienio proga žymūs alumnai dovanos savo idėjas ir istorijas

Alumnu renginys TVPavasarį Vilniaus universitetas pasitinka švęsdamas 439-ąjį savo gimtadienį. Minėdami šią sukaktį į savo Alma Mater sugrįš žymūs universiteto alumnai, atsinešdami su savimi per daugelį metų sukauptą patirtį.

Žymus gamtos fotografas ir knygų autorius Marius Čepulis klaus: „Kodėl ežiai vis dar nešioja obuolius ant kupros?“ Jis pristatys viziją, kaip patobulinti ugdymą keičiant požiūrį į mus supančią aplinką, griaus nusistovėjusius stereotipus apie gamtą ir dalysis savo nuotraukomis.

Biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė, sulaukianti vis daugiau pripažinimo Lietuvoje ir pasaulyje, savo pranešime „Senieji Universiteto alumnai – kaip jie mus įkvepia savo siekiams“ pasakos apie M. Počobutą, M. Daukšą ir L. Stuoką-Gucevičių ir kaip jie paveikia mūsų elgseną ir sprendimus šiandien.

VDU profesorius Liudas Mažylis, šiais metais išrinktas Metų valstybės kūrėju, savo pranešime „Kodėl slapstosi ir kaip atsiranda istoriniai dokumentai?“ kvies iš arčiau susipažinti su istorinių šaltinių atradimų užkulisiais.

Bus galimybė gauti mėgiamų knygų autorių autografus.

Renginyje taip pat pasirodys VU talentų vakaro žvaigždės: pianistė Rūta Bakševičienė, akordeonistas, Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Tomas Zaicevas ir oro akrobatė, Teisės fakulteto studentė Karolina Stanionytė.

„Alumnų idėjos ir istorijos“ organizatoriai: Vilniaus universitetas ir alumnų iniciatyvinė grupė.

Partneriai: Vilniaus universiteto fondas.

Susitikime balandžio 4 dieną 18 val. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Kviečiame apsilankyti ir kituose VU gimtadienio renginiuose.

Kaip ir kasmet VU bibliotekos lankytojams bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Jį išvysti bus galima balandžio 4 d. nuo 10 iki 19 val. P. Smuglevičiaus salėje. Atvykę gyvai susipažinti su šiuo unikaliu leidiniu turės galimybę pamatyti ir jo originalią kopiją – faksimilę.

Tą pačią dieną VU bendruomenė kviečiama į gimtadienio pikniką – bendrus pietus įvairiose universiteto vietose:

11.00−12.00 val. VU Kauno fakulteto Liepų kiemelyje,

12.00−13.00 val. centrinių rūmų M. K. Sarbievijaus kieme / M. K. Čiurlionio miestelyje / Botanikos sode,

12.30−14.00 val. Saulėtekio miestelyje,

13.00−14.00 val. Naugarduko rūmų kiemelyje.

Balandžio 4-osios renginius vainikuos grupės „Biplan“ koncertas, prasidėsiantis 19 val. VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3), kuriame pasirodys ir energingasis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO.

Gimtadienio renginių seriją užbaigs balandžio 6 d. nuo 9.00 iki 18.00 val. vyksianti mokslinė konferencija „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“ (Senato salė, Universiteto g. 3, Vilnius). Konferencijoje bus nagrinėjamos istorinės ir šiuolaikinės VU bendruomenės tradicijos, paveldo klausimai, oficialūs ir neoficialūs VU simboliai bei ženklai.

Gimtadienio renginiai Facebook