Muziejai

VU muziejai

Sukurta: 29 balandžio 2016

MUZIEJUS 1 1

VU Muziejus savo veiklą pradėjo 2010 m. balandžio 1 d. per universiteto 431 metų jubiliejų, tačiau Muziejaus pagrindas yra senasis universiteto Mokslo muziejus, kuris įsikūrė Šv. Jonų bažnyčioje 1979 metais.

Muziejaus kolektyvas nuosekliai kaupia muziejinę vertę turinčias kultūros, meno, istorijos ir mokslo vertybes, susijusias su universiteto raida ir atspindinčias jo veiklą bei kasdienį gyvenimą. O taip pat rengia nuolatines, laikinas ir virtualias ekspozicijas, organizuoja renginius, atspindinčius Lietuvos ir universiteto socialinį, mokslinį ir kultūrinį gyvenimą (daugiau apie VU Muziejaus istoriją).

Neatskiriama VU Muziejaus dalis yra barokinė prieš 400 metų statyta Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė. Ji yra aukščiausias Vilniaus Senamiesčio pastatas. Pirmajame aukšte galima aplankyti ekspoziciją „Universitetas ir pasaulis“, antrajame – išvysti Fuko švytuoklę. Viršuje įrengtoje apžvalgos aikštelėje lankytojai gali apžvelgti Vilniaus panoramą iš 60 metrų aukščio.  Į varpinės apžvalgos aikštelę veda autentiški mediniai laipteliai, o nenorintys varginti kojų galės į varpinės viršų užsikelti moderniu liftu.

 

Taip pat Vilniaus universitete veikia dar kelių tipų muziejai:

Gamtos mokslų kolekcijos / muziejai (prie fakultetų, institutų, centrų)

Istorinės kolekcijos / muziejai (prie fakultetų)

Adomo Mickevičiaus muziejus

 

Svarbu bendruomenei

Vilniaus universiteto darbuotojams muziejų bei Šv. Jonų bažnyčios varpinės lankymas nemokamas.

Kontaktai

VU Muziejus

Monika Ramonaitė