Apdovanotos skaitomiausios 2020 metų VU leidyklos knygos ir mokslo žurnalai

Sukurta: 22 rugsėjo 2021

skaitomiausiosVilniaus universiteto leidykla šiemet jau trečią kartą išrinko skaitomiausias leidyklos išleistas knygas ir mokslo periodikos žurnalus. Pristatome 2020 metų apdovanojimų „Skaitomiausia Vilniaus universiteto leidyklos knyga“ ir „Skaitomiausias Vilniaus universiteto leidyklos mokslo periodikos žurnalas“ nominacijas.

Šiais metais nominacijos ir apdovanojimai už knygas buvo teikti trijose kategorijose: skaitomiausia monografija, skaitomiausia studijų knyga, skaitomiausia mokslo populiarinimo knyga.

Kiekvienos kategorijos nugalėtojai buvo paskelbti per pirmąjį VU Senato posėdį, kuris vyko 2021 m. rugsėjo 21 d. Autoriams buvo įteiktas apdovanojimą patvirtinantis dokumentas.

Skaitomiausios monografijos apdovanojimui nominuotos šios knygos (eilės tvarka – abėcėlinė):

Skaitomiausia išrinka prof. dr. Zenono Butkaus monografija „Tarp Trečiojo Reicho ir Trečiosios Romos. Vokietijos ir Sovietų politikos poveikis Baltijos šalių tarptautinei ir vidaus padėčiai tarpukaryje“.

Skaitomiausios studijų knygos apdovanojimui nominuotos šios knygos:

Skaitomiausia išrinkta Virginijos Stumbrienės ir Aurelijos Kaškelevičienės studijų knyga „Nė dienos be lietuvių kalbos“.

Skaitomiausio mokslo populiarinimo leidinio apdovanojimui nominuoti šie leidiniai:

Skaitomiausiu išrinktas doc. dr. Jūratės Levinos sudarytas mokslo populiarinimo leidinys „Algirdas Julius Greimas. Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“.

Skaitomiausio mokslo periodikos žurnalo apdovanojimui nominuoti šie žurnalai:

Skaitomiausiu išrinktas prof. dr. Algirdo Miškinio redaguojamas mokslo periodikos žurnalas „Ekonomika“.

Sveikiname laimėtojus ir primename, kad apdovanojimų tikslas – didinti Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto leidyklos autorių žinomumą, skatinti mokslo, mokomųjų ir mokslo populiarinamųjų leidinių leidybą ir sklaidą. Apdovanojimai teikiami kiekvienais metais už praėjusių kalendorinių metų knygų pardavimų rezultatus. Žurnalų skaitomumas įvertinamas keturiais rodikliais: visų žurnalo straipsnių atsisiuntimų per 2020 metus skaičius, atsisiuntimų skaičius vienam straipsniui, visų žurnalo straipsnių citatų skaičius už paskutinius 5 metus pagal Dimensions (https://app.dimensions.ai/discover/publication) skaičiavimus, citatų skaičius tenkantis vienam žurnalo straipsniui pagal Dimensions. Plačiau apie apdovanojimų taisykles leidyklos svetainėje (https://www.vu.lt/leidyba/apie-mus/apdovanojimai).