Biblioteka kviečia paminėti Atvirosios prieigos savaitę!

Sukurta: 15 spalio 2020

Atvira prieigaVU biblioteka visą universiteto bendruomenę spalio 19-25 dienomis kviečia dalyvauti virtualiuose renginiuose, skirtuose paminėti tarptautinę Atvirosios prieigos savaitę. Šių metų tema –„Atverti prasminga. Siekiant įtraukties ir struktūrinės lygybės“.

Atvirosios prieigos savaitės metu virtualiame nuotraukų rinkinyje, kuris bus skelbiamas VU bibliotekos interneto svetainėje, bus galima pasigrožėti menininkų profesionalų ir mėgėjų kūriniais, taip pat sužinoti apie Kūrybinių bendrijų atvirojo turinio licencijas CC0, CC-BY, CC-SA ir taip pažymėtų vaizdo elementų paiešką. Laisvosiomis licencijomis pažymėtus kūrinius – nuotraukas, melodijas, infografikus ir panašią medžiagą galima naudoti ir komercinėje veikloje, paskaitų skaidrėms.

Ketvirtadienį, spalio 22 dieną, pirmą kartą VU bendruomenei bus pristatytas atvirajam mokslui skirtas „Mokslo atvirukas“, kuris vėliau pasirodys kas ketvirtį. Pirmajame jo numeryje – interviu su VU mokslo prorektore prof. dr. Edita Sužiedėliene, informacija apie pokyčius, kuriuos kitais metais atneš Europos Horizontas ir duomenų talpyklų apžvalga.

Penktadienį, spalio 23 dienos popietę, 14.00-15.15 val. Vilniaus universiteto bendruomenės nariai kviečiami susirungti virtualioje protų kovoje MsTeams. Joje – klausimai geografijos, istorijos, kultūros ir kitomis temomis, į kuriuos atsakyti padės ir atvirojo mokslo žinios. Jau išmanantiems atvirojo mokslo subtilybes tai bus proga pasitikrinti žinias, o nežinantiems – sužinoti. Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti.

Registracijos forma: https://forms.gle/Y8gUmu29P2HTsyfS8 (registruotis iki spalio 22 d.). Visiems užsiregistravusiems dalyviams nuorodos į renginį bus atsiųstos elektroniniu paštu spalio 22 dieną.

Informaciją parengė Eglė Juodė