Filomatai kviečia!

Sukurta: 19 spalio 2017

coverMieli bendruomenės nariai,

mūsų fakulteto mokslinė draugija Filomatai, minint 200 metų įkūrimo metines, kviečia dalyvauti jubiliejiniuose renginiuose – protų pugnacijose spalio  ir dar viename itin paslaptingame renginyje, apie kuriuos – filomatų laiške bendruomenei:

*Pugnacijos*

2017-ieji paskelbti Filomatų metais, taip pažymint iškilią 200 metų draugijos įkūrimo sukaktį. Ta proga kviečiame nepasididžiuoti ir prisijungti prie minėjimo dalyvaujant filomatiškose pugnacijose!

Pugnacijos [lot. k. pugno – kovoti, kautis, grumtis] yra XXI a. filomatų organizuojamos protų kovos (populiariai vadinamos protmūšiais). Kadaise Olimpinės žaidynės suvienydavo taikai, o šiandien siekiame susiburti mokslo ir išminties garbei.

Atkreipdami dėmesį į iškilmingą šiųmetį minėjimą, nusprendėme tematiką susieti su XIX a. filomatais ir pugnacijas pavadinti „Nuo Kosciuškos iki Kalinausko“. Tad labai kviečiame kooperuotis į penkių žmonių komandą, sugalvojus šaunų pavadinimą ją registruoti žemiau pateiktos nuorodos puslapyje ir š.m. spalio 26 d. 18 val. atvykti į Vilniaus universiteto bibliotekos Milošo skaityklą. Registracijos anketa >>> <https://goo.gl/forms/LYoFq5QWoiJL59ko1>

*Bus sukilimas!*

Drįstame atkreipti Jūsų, gerbiamasis, dėmesį, kad vis rečiau Alma Mater kiemus nušviečia saulė, vis ilgesni šešėliai ir, kaip taikliai kadais apibendrino lietuviškai kūręs Magnus Donalitius, „vėjai su sparnais pamaži jau pradeda mūdraut ir šilumos atstankas išbaidydami šlamščia“. Gamtos ir pasaulio permainų akivaizdoje nelikdami nuošalyje primename, kad šiuo laiku ypač suaktyvėja ir taip tarp senųjų mūrų nenustygstančios dvasios.

Visiems žinoma – artėjant visų mirusiųjų pagerbimo šventei, Universitetą išmintimi garsinusios, talentais puošusios ir narsa gynusios vėlės priartėja prie gyvųjų pasaulio.

Tačiau panašu, kad šie metai gali būti ypatingi. Bibliotekoje paslaptis saugančiame „Codex mendax“ kelių studentų atrastas daug klausimų keliantis įrašas. Raudonu rašalu įrėžta – „ERIT REBELLIO“ (liet. bus sukilimas).

Šalia išdėstyta pranašystė: „2017 Viešpaties metais, likus septynioms naktims iki Visų šventųjų ir aštuonioms naktims iki Vėlinių, praėjus pusei valandos po vidudienio, pasirodys bandantieji suvaržyti akademinę dvasią, pargriauti tiesą ir įskaudinti jaunystę. Tie, kurie įkvėpė filomatus ir tie, kurie jų buvo įkvėpti, pasipriešins“ (poetinis vertimas).

Nežinodami, ko tikėtis, sielodamiesi dėl Jūsų ir mūsų laisvės, vertindami galimybę išvysti tai, ko žmogaus akiai pamatyti nevalia, kviečiame bei primygtinai rekomenduojame atvykti pranašaujamu metu (š. m. spalio 25 d.

12:30 val.) į Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą ir padėti išsipildyti pranašystei.

*Kas gi bus čia, kas gi bus čiaNaktį tamsią, naktį rūsčią?*

(Mickevičius, „Vėlinės“)

Nuoširdžiai Jūsų –