Jaunųjų mokslininkų/-ių ir kitų tyrėjų mokslinių idėjų įgyvendinimui 2022-2023 m. finansuoti atrinkta dvylika projektų

Sukurta: 23 birželio 2022

2022 metų pradžioje įvyko jau trečiasis Vilniaus universiteto Mokslo skatinimo fondo Jaunųjų mokslininkų/-ių ir kitų tyrėjų mokslinių idėjų konkursas. Šie konkursai sudaro galimybes jauniesiems mokslininkams/-ėms mokytis rengti paraiškas didesniems išoriniams konkursams, įgyti projektų valdymo patirties. Siekiant plėtoti tarpfakultetinius ryšius, skatinama vykdyti tarpdisciplininius, daugiau nei vieno akademinio padalinio tyrėjus įtraukiančius projektus.

2022-2023 m. konkursui buvo gautos 35 paraiškos, kurias rengiant dalyvavo vienuolikos padalinių mokslininkai/-ės ir tyrėjai/-os. Šių metų konkurse dominavo gamtos ir technologijos mokslų sričių paraiškos: daugiausiai paraiškų pateikė Gyvybės mokslų centro atstovai, aktyviai dalyvavo Chemijos ir geomokslų, Fizikos, Filosofijos fakultetų mokslininkai/-ės. Patvirtinta 12 projektų, kuriuos įgyvendinant bendradarbiaus Gyvybės mokslų centro, Chemijos ir geomokslų,  Fizikos, Medicinos, Matematikos ir informatikos, Filosofijos, Filologijos, Istorijos fakultetų tyrėjai/-os.

Pavyzdžiui, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir(ar) Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkai/-ės numato tyrinėti žmogaus smegenų tinklų neuronus, bakterijų gynybos sistemas, laukinių graužikų viriomas, analizuoti prostatos vėžio agresyvumo nustatymo galimybes ir kitas temas. Trys akademiniai padaliniai įsitraukė į projektą, skirtą pritaikyti DNR inžinerijos įrankius bioarcheologinių mėginių tyrimams. Filosofijos fakulteto atstovai kartu su Filologijos fakulteto tyrėjais/-omis numato tyrinėti sinchroninį galimybių modelį temporalinėje ir aletinėje modalinėje logikoje. Tikimasi, kad toks jaunųjų tyrėjų iš įvairių padalinių dalyvavimas bendruose projektuose paskatins tolesnį aktualių mokslinių idėjų vystymą ir glaudesnį bendradarbiavimą.

Kviečiame Jus susipažinti su ankstesniųjų 2021 – 2022 m. konkursų projektais: