Leidykla „Springer“ išleido Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui skirtą VU TF mokslininkų leidinį

Sukurta: 04 lapkričio 2020

legalTarptautinio lygio leidykla Springer“ išleido Vilniaus universiteto Teisės fakulteto (VU TF) mokslininkų parengtą leidinį „Legal Developments during 30 Years of Lithuanian Independence” (liet. Teisinės sistemos kaita per 30 Lietuvos nepriklausomybės metų), skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui. Knygoje analizuojami svarbiausi pokyčiai Lietuvos teisinėje sistemoje per pastaruosius 30 metų. Leidinį sudaro keturios atskiros dalys, kurių kiekvienoje yra atskiri straipsniai.

Pirma dalis skirta nagrinėti, kaip buvo sprendžiami sudėtingi totalitarinės praeities įtakoti klausimai, kaip antai, nuosavybės apsauga, svarbiausios Lietuvos bylos Europos Žmogaus Teisių Teisme, laisvos rinkos konstituciniai aspektai.

Antrojo knygos dalis analizuoja sociopolitines ir kitas sąlygas, kurios lėmė naujų teisės aktų priėmimą. Šioje dalyje publikuoti straipsniai, skirti naujos teismų sistemos kūrimui Lietuvoje, proceso teisės raidai šalyje bei technologijų kaitos įtakai Lietuvos teisinei sistemai.

Trečiojoje leidinio dalyje nagrinėjama tarptautinių teisės aktų įtaka Lietuvos teisei. Čia esančiuose straipsniuose analizuojama teismų vaidmens kaita Lietuvai įstojus į tarptautines organizacijas, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų vykdymo problematika.

Paskutinioji knygos dalis yra skirta teisės institutams, kurie per 30 metų buvo reglamentuoti visiškai naujai, kaip, pavyzdžiui, juridinių asmenų baudžiamoji ir administracinė atsakomybė, procesas LR Konstituciniame Teisme.

Teisės fakultetas planuoja ir nuotolinį renginį, skirtą plačiau pristatyti leidinį ir paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, nes pavasarį planuotas renginys dėl pandemijos neįvyko.