Lyčių lygybės planų parengimas, įgyvendinimas ir tęstinumo užtikrinimas

spear site logo

Kviečiame į nuotolinius renginius

Lyčių lygybės planų parengimas, įgyvendinimas ir tęstinumo užtikrinimas

Gegužės 19-20 d. Horizonto 2020 SwafS programos  projekto SPEAR partneriai Vytauto Didžiojo universitetas ir Vilniaus universitetas ir organizuoja renginius, skirtus aptarti kaip vyksta Lyčių lygybės planų (Gender Equality Plans - GEP) parengimas ir įgyvendinimas Lietuvos mokslo institucijose.

Lietuvoje nuo 2017 m. visi universitetai privalo vykdyti institucinę Lyčių lygybės politiką, ką nurodo naujas Darbo kodeksas visoms įmonėms su daugiau nei 50 darbuotojų. Be to, Europos ir Lietuvos universitetai yra raginami įvairių atsakingų institucijų aktyviai vykdyti  institucinę lyčių lygybės politiką. Nuo 2022 m. visos mokslo organizacijos ir universitetai, siekiantys dalyvauti EK finansuojamoje Horizon Europe programoje, privalės turėti Lyčių lygybės planą, kaip vieną iš lyčių lygybę užtikrinančių institucinių priemonių.

Renginių metu bus diskutuojama apie tai, kaip integruoti Lyčių lygybės planus universitetuose į institucinę politiką, kaip plėtoti ryšius su išoriniais socialiniais partneriais, kaip užtikrinti lygių galimybių ir lyčių lygybės politikos institucionalizavimą ir užtikrinti politikos tęstinumą.

Renginiai vyks anglų kalba.

Nuotolinė diskusija

Lyčių lygybės planai Vilniaus universitete ir Vytauto Didžiojo universitete:  rengimas ir  pirmieji įgyvendinimo žingsniai

Renginys vyks anglų kalba

gegužės 19 d. 13 val. (Lietuvos laiku)

13.00

Atidarymas

Moderatorė: Dr. Rūta Ruolytė-Verschoore

13.05

Prof. Jeremy Sanders (Kembridžo universitetas)

13.20

Klausimų-atsakymų sesija

13.30

VDU prorektorė dr. Vilma Bijeikienė: Lyčių lygybės politika Vytauto Didžiojo universitete

13.45

Prof. dr. Natalija Mažeikienė: Lyčių lygybės plano parengimas Vytauto Didžiojo universitete

14.00

VU prorektorė dr. Rita Rekašiūtė Balsienė: Lyčių lygybės politika Vilniaus universitete

14.15

Doc. dr. Aurelija Novelskaitė: Lyčių lygybės plano parengimas Vilniaus universitete

14.30

Baigiamoji diskusija

14.45

Renginio pabaiga

Nuotolinė diskusija

Lyčių lygybės politikos įgyvendinimas universitetuose:

Kaip paversti Lyčių lygybės planą efektyvia institucine priemone?

Renginys vyks anglų kalba

gegužės 20 d. 10 val. (Lietuvos laiku)

Diskusijoje dalyvauja socialiniai partneriai ir suinteresuotieji - Lietuvos ir užsienio universitetų, lygių galimybių srityje dirbančių, mokslo ir studijų veiklą reguliuojančių ir administruojančių institucijų atstovės ir atstovai.

Diskusijoje bus aptariama, kaip Lyčių lygybės planai, kaip išorinių socialinių partnerių ir kitų suinteresuotųjų iniciuojama ir palaikoma pokyčio priemonė, gali būti sėkmingai įgyvendinama universitetuose ir mokslo institucijoje, kokios reikalingos tiek išorinės politinės, administracinės ir finansinės pagalbos, tiek vidinės institucinio įsipareigojimo priemonės ir struktūros.

10.00

Atidarymas

Moderatorė: Natalija Mažeikienė

10.05