Nacionaliniame žmogaus teisių forume – diskusija apie (ne)apsimokančią lyčių lygybę

Sukurta: 03 gruodžio 2020

ivairovėGruodžio 10 dieną Lietuvoje įvyks tradiciniu tapęs Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Šiais metais vieną jo diskusijų „Ar apsimoka lyčių lygybė?“ inicijuoja Vilniaus universitetas. Kasmet Tarptautinę žmogaus teisių dieną vykstantis renginys ir 14 val. prasidėsianti diskusija dėl karantino šalyje bus virtualūs.

Diskusijos metu pagrindinis klausimas – ar galime teigti, kad lyčių lygybė apsimoka – bus transformuojamas įvairiais aspektais: vyriškos ir moteriškos mokslo sritys, trumpalaikė ir ilgalaikė lyčių lygybės nauda individams, organizacijoms ar net visai aukštojo mokslo sistemai, pradedant studijomis ir plečiantis į visų sričių mokslinius tyrimus ar inovacijas. Bus kalbama ir ieškoma atsakymų, kas yra pagrindinės naudos gavėjos ir gavėjai šiandien ir kokios yra paskutinės tendencijos pagal naujausią lyčių lygybės indeksą 2020.

Pasak Vilniaus universiteto Organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorės doc. dr. Ritos Rekašiūtės Balsienės, labai svarbu organizacijose siekti įvairovės ir kartu balanso užtikrinimo. Tai sukuria prielaidas bendruomenės narių vidinio teisingumo ir saugumo jausmui, padeda motyvacijai, skatina saviraišką. Lyčių balansas įvairiose srityse ir įvairiose vadybos grandyse, vienodas atlygis už tą pačią veiklą – tai tik dalis svarbių šios temos klausimų, kuriems Vilniaus universitetas nuosekliai skiria dėmesį, kartu įgyvendindami šiais metais patvirtintą VU įvairovės ir lygių galimybių strategiją 2020-2025 metams.

Diskusijoje dalyvaus Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Pietų Danijos universiteto strateginės programos lyčių lygybės iniciatorė Eva Sophia Myers, Europos lyčių lygybės instituto mokslinių tyrimų ir statistikos programos vadovė Jolanta Reingardė ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, švietimo ekspertė dr. Natalija Mažeikienė. Diskusiją moderuos Vilniaus universiteto rektoriaus patarėjas ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys Paulius Gritėnas.

Renginyje bus teikiamas vertimas į lietuvių gestų kalbą ir vertimas iš/į anglų k.

Šiemet forumas simboliškai dedikuojamas Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 70-mečiui. Renginio šūkis skelbia „Įvairovių Lietuva Europoje“. Todėl čia numatoma aštuoniolika diskusijų įvairiomis su žmogaus teisėmis susijusiomis temomis, kuriose diskutuos virš šimto įvairių sričių ekspertų. NŽTF po vienu stogu suvienija akademinę, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinę bendruomenes.

Forumo programa ir registracija: Nztf.lt.

Renginys bus transliuojamas tiesiogiai organizatorių svetainėje ir portale lrt.lt.