Nauja VU leidyklos knygų vieta – www.knygynas.vu.lt

Sukurta: 07 balandžio 2021

Knygyno reklamaVirtualias duris atveria nauja internetinė platforma – Vilniaus universiteto (VU) leidyklos knygynas www.knygynas.vu.lt. Nors lig šiol VU leidykloje išleistos knygos buvo platinamos dvidešimt keturiuose partnerių fiziniuose platinimo taškuose ir devyniuose interneto knygynuose, tačiau poreikis savam internetiniam knygynui buvo nuolat juntamas. Jis ypatingai sustiprėjo COVID-19 pandemijos metu, kai ypač išaugo prekyba internetu ir elektroninėmis knygomis.

Kaip teigia VU leidyklos atstovai, nuosavas internetinis knygynas reikšmingas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, tai siekis vienoje vietoje patogios prieigos pagalba koncentruoti kiek įmanoma daugiau per eilę metų VU leidykloje išleistų knygų. Spausdintas knygas (kurių tiražas dar nesibaigęs) čia galima įsigyti geriausiomis kainomis, o VU leidyklos profesionaliai parengtos elektroninės knygos PDF ir EPUB formatais apskritai pirmą kartą tapo prieinamos.

Šiuo metu elektroniniame VU knygyne patalpinta 560 knygų – monografijų, mokslo studijų, studijų knygų, straipsnių rinkinių, šaltinių publikacijų, mokslo sklaidos (populiarinimo) ir kitų leidinių. Spausdintų knygų šiuo metu yra 291, elektroninių (PDF ir EPUB formatu) - 269. Beveik 100 elektroninių knygų galima atsisiųsti nemokamai. Leidinių sąrašas knygyne nuolat pildomas tiek naujomis, tiek seniau VU leidykloje leistomis knygomis.

„Pasinaudodami šia proga, kreipiamės į VU autorius: jei esate knygų autorius ar autorė, kurių tiražas jau pasibaigęs ir norite padidinti savo mokslo rezultatų sklaidą, susisiekite su mumis ir mes aptarsime, kaip būtų galima tokias knygas elektroniniu formatu padaryti lengvai ir greitai prieinamas skaitytojams“, – ragina VU leidyklos atstovai.

Spausdintos knygos pristatomos ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantiems skaitytojams. Atsiskaityti galima bene visais įmanomais mokėjimų būdais. Prisijungus prie internetinio knygyno per VU bendro prisijungimo sistemą, VU darbuotojams taikoma 20 proc., studentams – 15 proc., o  alumnams – 10 proc. nuolaida.

Šis internetinis knygynas – tai beveik šešių mėnesių intensyvaus VU leidyklos, VU Informacinių technologijų centro ir VU Finansų departamento bendro darbo rezultatas. Knygyno atsiradimą paspartino parengtas projektas ir gautas Lietuvos kultūros tarybos dalinis finansavimas.

VU leidykla būtų dėkinga už bet kokias pastabas, pasiūlymus ir idėjas, galinčias prisidėti prie dar efektyvesnės šio knygyno veiklos. Atsiliepimų lauktų el. paštu .

Visi kviečiami užsukti, naršyti ir skaityti! www.knygynas.vu.lt.