Nepriklausomybės atkūrimo šventėje – Metų valstybės kūrėjo pagerbimas

Sukurta: 01 kovo 2017

Plyta mŠiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kviečia į ypatingą renginį Universitetas miestui: šventinis Kovo 11-osios koncertas Šv. Jonų bažnyčioje. Čia laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, esami ir buvę darbuotojai, miestiečiai ir miesto svečiai.

Renginio muzikinėje dalyje – specialiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Labai svarbus akcentas – iškilmingame renginyje bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas, t. y. labiausiai Lietuvos valstybei 2016 m. nusipelnęs asmuo ar organizacija. Apie šią, jau tradicija tampančią Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) iniciatyvą, trumpai – specialiai sudarytos komisijos pirmininkas, VU TSPMI docentas dr. Algimantas Jankauskas.

Idėjos pradžių pradžia. Valstybinių švenčių minėjimai, jų įvairovė liudija visuomenės politinės brandos lygį. Tad sveikintinos ir bendruomenių iniciatyvos švęsti. O idėja iškilmingai pažymėti Kovo 11-ąją VU TSPMI gimė prieš trejetą metų. Sumanėme paskatinti studentus ir visą bendruomenę aktyviau domėtis valstybės gyvenimu, pagerbti Lietuvai, miestui ar vietos bendruomenei nusipelniusius asmenis ar organizacijas.

Pagerbiame ypatingiausius. Pagal apdovanojimo nuostatus, pagrindinis kriterijus yra asmeniniai nuopelnai. Šiuo apdovanojimu pagerbiame iniciatyvius, drąsius, nekasdieniais sprendimais ir nesavanaudiškais veiksmais Lietuvos valstybę, miestą ar vietos bendruomenę garsinančius ir stiprinančius asmenis bei organizacijas.

Palinkėjimas. Svarbiausia – visada sugebėkime pastebėti ir įvertinti idėjomis, drąsiais poelgiais ir nesavanaudiškais veiksmais Lietuvą garsinusius žmones ar organizacijas.

* * *
Kandidatus Metų valstybės kūrėjo nominacijai teikia VU TSPMI bendruomenė: studentai, dėstytojai ir alumnai. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Apdovanojant Metų valstybės kūrėją jam bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta. Pirmaisiais Metų valstybės kūrėjais jau yra tapę tuometinis Lietuvos ambasadorius JAV, dabartinis Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir tuometinis energetikos, o dabar – susisiekimo ministras Rokas Masiulis.