Nominuotos skaitomiausios 2020 metų VU leidyklos knygos ir mokslo žurnalai

Sukurta: 01 liepos 2021

visiVilniaus universiteto leidykla jau trečius metus iš eilės renka skaitomiausias leidyklos išleistas knygas ir mokslo periodikos žurnalus. 2020-ieji buvo sudėtingi pandemijos metai, tačiau tai buvo geri metai skaitymui ir knygoms, mūsų leidyklai bei autoriams: pardavėme 27 proc. daugiau spausdintų knygų egzempliorių nei 2019 metais ir gavome 58 proc. daugiau pajamų.

Pristatome 2020 metų apdovanojimų „Skaitomiausia Vilniaus universiteto leidyklos knyga“ ir „Skaitomiausias Vilniaus universiteto leidyklos mokslo periodikos žurnalas“ nominacijas.

Nugalėtojai kiekvienoje kategorijoje bus paskelbti pirmojo VU Senato posėdžio metu 2021 m. rugsėjo mėnesį. Autoriams bus įteiktas apdovanojimą patvirtinantis dokumentas.

Šiais metais nominacijos ir apdovanojimai už knygas teikiami trijose kategorijose: skaitomiausia monografija, skaitomiausia studijų knyga, skaitomiausia mokslo populiarinimo knyga.

Skaitomiausios monografijos apdovanojimui nominuotos (eilės tvarka pagal abėcėlę):

Skaitomiausios studijų knygos apdovanojimui nominuotos:

Skaitomiausio mokslo populiarinimo leidinio apdovanojimui nominuoti:

Skaitomiausio mokslo periodikos žurnalo apdovanojimui nominuoti:

Apdovanojimų tikslas – didinti Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto leidyklos autorių žinomumą, skatinti mokslo, mokomųjų ir mokslo populiarinamųjų leidinių leidybą ir sklaidą. Apdovanojimai teikiami kiekvienais metais už praėjusių kalendorinių metų knygų pardavimų rezultatus. Žurnalų skaitomumas įvertinamas keturiais rodikliais: visų žurnalo straipsnių atsisiuntimų per 2020 metus skaičius, atsisiuntimų skaičius vienam straipsniui, visų žurnalo straipsnių citatų skaičius už paskutinius 5 metus pagal Dimensions (https://app.dimensions.ai/discover/publication) skaičiavimus, citatų skaičius tenkantis vienam žurnalo straipsniui pagal Dimensions. Plačiau apie apdovanojimų taisykles leidyklos svetainėje (https://www.vu.lt/leidyba/apie-mus/apdovanojimai).