Projektas „Klasika visiems“ kviečia jungtis bendruomenę

Sukurta: 01 gruodžio 2016

KV 1 mVilniaus universiteto (VU) chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus kviečia į bendrą, jungtinį edukacinį muzikos pasaulio įvykį-koncertą „Klasika visiems“. Tai unikalus projektas, siūlantis ir raginantis prisijungti bet kurį bendruomenės narį, pažįstantį muzikos raštą. Šių metų programoje – vienas ryškiausių XX a. klasikos kūrinių, vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“.

Organizatoriai primena, jog pasirengimas, generalinė repeticija ir iškilmingas koncertas vyks gruodžio 10 d., šeštadienį, VU Šv. Jonų bažnyčioje. Registruotis gali ir repeticijoje laukiami visi norintys VU bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai.14595724 613001748861163 7270730034442668693 n

„Tai išskirtinis renginys, kuriame savo balsus kasmet sujungia įvairiausių profesijų, mokslo ir studijų veiklų žmonės. Svarbiausias jungiamasis dėmuo čia – meilė klasikinei muzikai ir truputis avantiūrizmo bei drąsos. Jis, beje, būdingas ir mums, VU chorų atstovams, nes kasmet ryžtamės vis didesniems iššūkiams, tarp kurių – šiemetinė kantata „Carmina Burana“, manau, sudėtingiausia,“ – kviesdama sakė projekto sumanytoja, VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

Kaip ir kasmet, šių metų projekto dalyviams talkins solistai-profesionalai. Tai sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Mindaugas Jankauskas, bosas Steinas Skjervoldas (Norvegija), pianistai Rokas ir Sonata Zubovai ir mušamųjų ansamblis „Günter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris). Visam jungtiniam projektui diriguos – R. Gelgotienė.

Visus, kurie nedalyvaus projekte dainuodami, organizatoriai labai kviečia prisijungti vakare ir palaikyti kolegas bei draugus, klausant vieno garsiausių praeito amžiaus kūrinių. Įtraukiančios savo tema, melodijomis ir ritmais kantatos „Carmina Burana“ pavadinimas lotyniškai reiškia Buro miesto dainas. Tai sukurta pagal 1803 m. Vokietijoje, Benediktbeuerno vienuolyne, rastą rankraštį su 250 eilėraščių, nežinomų poetų klajoklių parašytų XIII a. senovine prancūzų, viduramžių lotynų kalbomis ir vokiečių kalbos tarmėmis. Kūrinyje apdainuojamas žmogaus gyvenimas, jo nepastovumas ir malonumai, aukštinama meilė ir vynas, lengvai pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės. Kūrinys pulsuoja tvirtais ritmais, išpuoštas skaidriomis melodijomis, klausytoją pavergia aistringos energijos jėga, užburia paprastu nuoširdumu, o atlikėją persmelkia džiaugsmingu jauduliu.

Gražia muzikine šalies tradicija tampančio VU projekto „Klasika visiems“ dalyviai jau yra atlikę W. A. Mozarto „Requiem“, A. Vivaldi „Magnificat“, F. Schuberto Mišias G-dur, G. Fauré „Requiem“.