Rektoriaus komanda - 2016/11

Sukurta: 01 lapkričio 2016

R lapkritis m2Mūsų bendruomenės nariai,

nuo strateginio plano sukūrimo pradžios vykdome net 39 pokyčių projektus, tačiau šįkart norisi dar kartą stabtelėti ties tais, kuriuos visi kartu įvardijome kaip pagrindinius prioritetus atsakydami į Universiteto bendruomenės tyrime keltus klausimus.

Gauti rezultatai leido iš naujo įvertinti strateginio plano ir svarbiausius artimiausio laikotarpio tikslus, persvarstyti aktualumą ir, žinoma, rodiklius.

Darbuotojų tyrimo rezultatai rodo, kad visiems mums svarbiausi penki strateginiai projektai, į kuriuos labiausiai būtina koncentruotis, kad įvyktų reikšmingi ir laukiami pokyčiai:

• Akademinio personalo darbo užmokesčio sistema. Planuojamo pokyčio pagrindinis tikslas – sukurti skaidrią, motyvuojančią ir konkurencingą akademinio personalo darbo užmokesčio sistemą, susietą su darbo krūviu ir darbo rezultatais. Sureguliavus dėstymo krūvius ir priedų bei priemokų skyrimo tvarką, atsiranda galimybė produktyviai dirbančiam akademiniam personalui vidutiniškai užtikrinti iki 40 % didesnį darbo užmokestį. Finansinis skatinimas orientuojamas į konkrečius akademinius pasiekimus, studijų kokybę ir bendrų Universiteto tikslų realizavimą. Didėja galimybės jauniems darbuotojams Universitete, akademinės karjeros patrauklumas.
  • Vidinės komunikacijos sistema, kai visi bendruomenės nariai įtraukiami į keitimąsi informacija Universiteto viduje. Tam svarbu užsitikrinti abipusį grįžtamąjį ryšį. Mes visi kartu turime susitarti ir sukurti mechanizmą, kuris užtikrintų sklandų informacijos „judėjimą“ tarp Centrinės administracijos ir kamieninių akademinių bei kamieninių neakademinių padalinių. Esame pasiruošę tiesioginiais kanalais dalintis savo planais ir sprendimais, tačiau tuo pačiu laukiame aktyvaus įsitraukimo, siūlymų, diskusijų juos įgyvendinant.
  • Neakademinio personalo vadybos pertvarka. Ji jau pradėta nuo procesų peržiūros ir optimizavimo – tai vienas pagrindinių šiuo metu vykdomos Centrinės administracijos ir kamieninių neakademinių padalinių pertvarkos tikslų. O taip pat labai svarbu, kad šie pradėti pokyčiai nuimtų administracinę naštą nuo akademinio personalo. Siūlomi sprendimai susiję su vadinamojo vieno langelio principo įvedimu, darbuotojų kompetencijos kėlimu – o taip pat ir su pagerėjusia paslaugų kokybe.
  • Pasitikėjimas vadovais. Tai ketinama stiprinti pradedant nuo vadovų kompetencijų analizės, nustatant konkrečius karjeros tobulinimo planus. Iš vadovų taip pat tikimasi skaidrumo priimant sprendimus – tuo tikslu bus stiprinamas gebėjimas priimti ir suteikti grįžtamąjį ryšį.
  • Optimizuotas viešųjų pirkimų procesas. Šios srities pertvarkos pradžia planuojama dar šiais metais, pradedant nuo procesų paprastinimo ir aiškumo. Lūkestis ir laukiamas rezultatas – mažiau laiko trunkantis ir labiau akademinio personalo poreikius atliepiantis procesas.

Lygiagrečiai atlikto studentų tyrimo rezultatai rodo, kad šiuo metu yra du svarbiausi strateginiai projektai, į kuriuos labiausiai būtina koncentruotis, kad įvyktų pokytis:

• Studijų kokybės valdymo sistema. Tai tiesiogiai susiję su didesne studijų programų įgyvendinimo kokybės kontrole – bendrųjų tvarkų laikymosi bei organizavimo priežiūra. Tam planuojamas didesnis Studijų programų komitetų įveiklinimas, suteikiant visą reikalingą pagalbą. Taip pat svarbi dalis – dėstytojų pedagoginių kompetencijų stiprinimas, dėmesys grįžtamajam ryšiui iš studentų apie studijų programas, dėstymo kokybę ir pan.
  • Studentų akademinis konsultavimas. Pokyčiai šioje srityje sietini su lankstesnių studijų galimybėmis. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas proaktyviam ir preventyviam studentų problemų sprendimui. Ir toliau stiprinama karjeros konsultavimo grandis, koncentruojamasi į „vieno langelio“ principo įvedimą ir paslaugų studentams srityje.

Tai svarbiausi artimiausio laikotarpio projektai, kuriuos kartu įsivardijome šių metų mūsų bendruomenės tyrime. Juos atspindės ir Strateginio veiklos plano įgyvendinimo rodikliuose užsibrėžti siekiami pokyčiai.

Tai didelės užduotys, kurioms reikės visų mūsų konstruktyvaus dialogo ir susitelkimo. Laukia intensyvus, bet labai įdomus galimybių keistis ir keisti laikas.

Jūsų –
Rektorius ir komanda