Rektoriaus komanda - 2017/01

Sukurta: 06 sausio 2017

Mieli kolegos,

kiekvieną nuoširdžiai sveikiname Naujųjų Metų proga! Nenuostabu, kad stovėdami šioje metų sankirtoje, pirmiausia susimąstome, ką sugebėjome padaryti per pastaruosius metus bei ką norime užsibrėžti įgyvendinti kitąmet.

2016-ieji Vilniaus universitetui ir Lietuvos mokslui – istorinio pripažinimo metai, – džiaugiamės patekę į geriausių pasaulio universitetų 500-tuką. Apie neišsenkantį Universitete susibūrusį intelektinį potencialą liudija šiais metais ne kartą pasaulio mokslo elito minimi mūsų mokslininkų vardai bei šiemet Vilniaus universiteto mokslininkų laimėtos Lietuvos mokslo premijos. 2016-ieji Lietuvos mokslo istorijoje neabejotinai žymės ir naujųjų mokslo centrų veiklos pradžią.

Tai – visų nuopelnas. Asmeniškai dėkojame visiems, kurie kuria, drąsiai įsijungia į diskusijas, už asmeninį ryžtą, laiką ir kantrybę prasidėjus itin svarbiems Universiteto struktūrinės pertvarkos darbams.

RektoriusŽinodamas, kad būdami vieningi, galime pasiekti dar daugiau, Naujaisiais metais pažadu, kad Universiteto struktūrinė reforma bei Centrinės administracijos pertvarka bus baigta. Bus pertvarkyta viešųjų pirkimų sistema, sukurta išorinės komunikacijos strategija, įveiklinta išskirtinio profesoriaus, atitinkančio Vakarų Europos universitetų standartus, pareigybė. 2017-aisiais bus apibrėžtos dėstymo krūvio ribos, pradėti stiprinti dėstytojų edukaciniai gebėjimai, įdiegta skaidresnė darbo užmokesčio sistema, įvesta skatinimo už aukšto lygio mokslinius pasiekimus sistema visame Universitete. Tikiuosi, kad kartu su visa savo komanda bei visų jūsų pagalba, tai pavyks sėkmingai įgyvendinti.

JankauskasMano, kaip Mokslo prorektoriaus, pagrindinis 2017-ųjų metų siekis – daugiausia dirbti vardan to, kad Universiteto mokslininkai galėtų maksimaliai atsidėti tam darbui, kurį išmano geriausiai – moksliniams tyrimams. Stengsiuosi, kad ženkliai tobulėtų jaunųjų mokslininkų (doktorantų, podoktorantūros stažuotojų) rengimas, o jų bendrųjų gebėjimų ugdymas turėtų tapti neatskiriama kvalifikacijos kėlimo dalimi. Taip pat tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas mokslo ir inovacijų srityje išlieka vienu svarbiausių uždavinių. Tikiu ir tikiuosi, kad turėsime skaidrią, aiškią ir įtraukią skatinimo už aukšto lygio mokslo pasiekimus sistemą.

Jaskunas                                                                                                                                                               Studijų prorektoriaus, pagrindinis tikslas 2017-aisiais – sukurti skaidrią studijų kokybės užtikrinimo Vilniaus universitete sistemą, kurios dalyviai prisiimtų aiškią atsakomybę dėl bendro siekio – studijų Universitete prestižo augimo, ir sulauktų reikiamos paramos šio siekio įgyvendinimui.

Greta Druteikiene

Partnerystės prorektorės svarbiausiu siekiniu šiais metais išlieka Vilniaus universiteto žinomumo ir pripažinimo didinimas šalyje ir pasaulyje.

Gediminas Miskinis

Kancleris tikisi, kad šalia visų kitų Universitetui labai svarbių darbų 2017-aisiais jam pavyks surasti aiškų teisinį ir finansinį kelią, kaip būtų galima pradėti bendrabučių renovavimą Saulėtekyje.

BS S

Aš, kaip bendruomenės reikalų prorektorė, 2017-aisiais tęsiu įsibėgėjusius darbus: tvirtinsime Universiteto atvirumo politiką negalią turintiems žmonėms, stengsimės kurti jiems tinkamą infrastruktūrą, stiprinsime pirmakursių integraciją bei naujų darbuotojų adaptaciją. Visgi svarbiausias Naujųjų metų tikslas – ne tik išjudėti, bet ir įsibėgėti su akademinio personalo darbo užmokesčio reforma.

Taigi, 2017-ieji – svarbių ir intensyvių veiklų metai. Suprantame, kad pokyčiai kelia daug įtampos, tačiau Universitetas ir gali didžiuotis tuo, jog čia bendruomenė yra išsilavinusi, kritiška ir įžvalgi. Pasistenkime pasinaudoti šiais pokyčiais ir ryžtingai bei kūrybingai siekime aiškiai nusistatytų tikslų, kuriuos pasiekti tampa kur kas lengviau, kai dirbame kartu.

Naujaisiais metais kviečiame kurti, svajoti bei pildyti savo ir kitų svajones. Juk auga tik tie, kurie niekada nenustoja kurti!

Jūsų –
Rektorius ir komanda