Rektoriaus komanda - 2017/02

Sukurta: 31 sausio 2017

Rektorato introMieli kolegos,

atsakyti į klausimą, kuo ypatingas vasaris studijų srityje, ne taip ir sunku: naujo semestro pradžia, grąžinanti į auditorijas vis daugiau šurmulio, potencialius studentus viliojanti kasmetinė Studijų mugė.

Ir vis dėlto, šiemet ir vasarį sutinkame jau kiek kitaip. Keturių šalies aukštųjų mokyklų – mūsų Alma Mater, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – įkurta Universitetų pažangos konferencija reiškia prisiimamą atsakomybę už studijų ir mokslo kokybės gerinimą šalyje. Viena vertus, tuo aiškiai pabrėžiame vertinantys diskusijas ir pritariantys Vyriausybės siūlomoms aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos gairėms. Kita vertus, šiuo žingsniu kartu išreiškiame siekį būti reikalingų pokyčių iniciatoriai ir aktyvūs dalyviai. Žinoma, pirmiausia keliame reikalavimus sau ir pradedame nuo savęs.

Lyderystei reikalinga komanda ir subalansuotos darbo sąlygos. Universitete vykstantys akademinio personalo vadybos pokyčiai, kuriems šiuo metu atiduodame daug savo energijos ir pastangų, taip pat skirti organizacijos kokybei. Pagrindinis šių pokyčių tikslas – didinti atlyginimus. Ir ypač galvojant apie jaunąją mokslininkų kartą bei jos išsaugojimą Universitetui.

Šiandien šį tikslą esame padaliję į etapus, t. y. konkrečias priemones ir laiko intervalus:

• sausio mėnesio posėdyje Senatas patvirtino tolesniam darbui reikalingą pareigybių hierarchiją-lygius;
  • toliau Tarybos tvirtinamoje tvarkoje numatoma susieti pareigybių lygius su atlygio lygiais;
  • po įvairių modeliavimų ir vasario mėnesį numatomų diskusijų rektorate, o kovo mėnesį – Senate, tikimės, bus galima patvirtinti vieningas dėstymo krūvių normas pareigybėms;
  • tuomet tektų subalansuoti krūvio normas padaliniuose – tai gali užtrukti net metus ar dvejus;
  • lygiagrečiai siūlome pasitvirtinti naujos paradigmos kvalifikacinius reikalavimus pareigybėms ir konkursų tvarką – apie tai kviesime į diskusijas padaliniuose vasario mėnesį, o apsvarstę ir atsižvelgę į pastabas, teiksime svarstysi kovo mėnesio Senato posėdžiui; naują tvarką būtų galima pradėti taikyti palaipsniui, visiškai jai įsigaliojant nuo 2019 m.;
  • įgyvendinus lektorių ir asistentų persigrupavimą pagal pareigybių paskirtį, jau atsiras galimybė pakelti atlyginimus;
  • balansuojant darbo krūvius ir koreguojant studijų programų tinklelį, sutaupytos lėšos taip pat bus panaudojamos atlyginimams pakelti;
  • lygiai taip pat svarbu pradėti kreipti dėmesį į pareigybių proporcijas padaliniuose ir jas balansuoti: turime padalinių, kurie sensta, trūksta kartų kaitos, neatsiranda galimybių ateiti jauniems žmonėms;
  • jau pradedamas darbas, įvedant personalo kaitos planavimą bent penkeriems metams į priekį.

Taigi, pertvarkos kelią sudaro daug etapų. Nuo mūsų visų susitelkimo, indėlio, konstruktyvios kritikos ir pasiūlymų priklauso šių etapų įgyvendinimo kokybė ir sparta.

Apie tai bus mūsų vasario mėnuo, kai, beje, minėsime ir mūsų šalies gimtadienį. Šiemet, valstybei skaičiuojant paskutinius metus iki Nepriklausomybės šimtmečio, labiausiai mums visiems norisi palinkėti – drąsos svajoti ir kurti ateitį šiandien ir kasdien!

Jūsų –
Rektorius ir komanda