Rektoriaus komanda - 2017/03

Sukurta: 02 kovo 2017

AZ 264Mieli universiteto bendruomenės nariai,

Netylant diskusijoms dėl aukštojo mokslo Lietuvoje reformos, dar sausio mėnesį Vilniaus universitetas subūrė keturias šalies aukštąsias mokyklas – Vilniaus universitetą, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Kauno technologijos universitetą ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetą – kurios pasirašė ketinimų protokolą steigti Universitetų pažangos konferenciją.

Šios konferencijos pagrindiniu tikslu įvardijome siekį suvienyti bendras pastangas prisiimant lyderystę ir atsakomybę už mokslo ir studijų kokybės gerinimą bei Lietuvos aukštojo mokslo tarptautinio konkurencingumo stiprinimą, universitetų darbuotojų sąlygų gerinimą, atlyginimų bei švietimo sistemos patrauklumo didinimą, potencialo sutelkimą, taip pat reikalavimų stojantiesiems į aukštąsias mokyklas kėlimą.

Vasarį, reaguojant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės pademonstruotą ryžtą iš esmės peržiūrėti šalyje veikiantį aukštųjų mokyklų tinklą, pateikėme savo siūlymus, kaip galėtų atrodyti tolimesnė šalies aukštojo mokslo raida. Manome, jog pasitikdami dabarties iššūkius privalome ir patys parodyti lyderystę bei atsakomybę už aukštojo mokslo sistemos konkurencingumo skatinimą, plėtoti aukščiausios studijų ir mokslinių tyrimų kokybės siekius.

Negalime likti abejingi ir esamai pedagogų rengimo šalyje situacijai bei esamam studijų ir mokslo potencialo išskaidymui, todėl priėmėme ryžtingą sprendimą pasiūlyti Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) ir Mykolo Romerio universitetui (MRU) tapti mūsų universiteto padaliniais suteikiant jiems sui generis statusą.

Tolimesni aukštojo mokslo raidos scenarijai priklausys ir nuo šalies sprendimų priėmėjų valios. Esame tikri, jog norint sutelkti dėstytojų, tyrėjų ir infrastruktūros potencialą ir plėtoti konkurencingumu bei žiniomis grįstą inovatyvią ekonomiką, pokyčiai aukštajame moksle yra neišvengiami.

Ir toliau kryptingai sieksime savo pamatinės vizijos – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais, o būdami lyderiais nevengsime imtis šios lyderystės ir atsakomybės už tokią ugdymo sistemos raidą, kuri būtų laikoma patraukliausia tiek dabartiniams, tiek būsimiems mūsų studentams.

Jūsų –
Vilniaus universiteto rektorius