Senatas informuoja – 2016/10

Sukurta: 02 spalio 2016

D Pociute 264 176Brangūs bendruomenės nariai,

Vėjai su sparnais pamaži jau pradeda mūdraut / Ir šilumos atstankas išbaidydami šlamščia“, – apie rudens pradžią rašė mūsų literatūros klasikas Kristijonas Donelaitis, kviesdamas valstiečius „lįsti į stubą“. Na, o akademinei bendruomenei ruduo – darbų rato pradžia: naujos viltys, tikslai, koridorius ir kiemus pripildantys dėstytojai bei studentai. Pirmą kartą po vasaros rugsėjį susirinkę Senato nariai taip pat pradėjo nuo veiklos planų aptarimo ir patvirtinimo 2016–2017 metams.

Ir ne tik. Pirmas posėdis – permainas įtvirtinantis sprendimas. Senato nutarimu mūsų Universitete įsteigtas pirmasis reorganizuotas optimizuotos struktūros kamieninis akademinis padalinys – Gyvybės mokslų centras (GMC). Jis veiks trijų iki tol gyvavusių kamieninių akademinių padalinių – Biochemijos bei Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto biomokslų dalies – pagrindu. Tai naujas žingsnis Universiteto istorijoje, siekiant modernios valdysenos, aukšto lygio studijų ir mokslo sąjungos. Steigiant centrą, kartu patvirtinti ir naujieji jo nuostatai, kurie suteiks pagrindą tolesniam šio reorganizuoto padalinio gyvavimui. Artimiausiuose planuose – naujos GMC tarybos formavimas, kuri, savo ruožtu, rinks naują centro direktorių. Senatas skatina Universiteto gyvenimo įvairovę, tačiau sykiu jo pareiga – užtikrinti visuotinius mūsų bendruomeninius pamatus, susikalbėjimo ir bendrų sprendimų galimybę, kurti Universitetą, bet ne vienas nuo kito atskirtų padalinių sistemą, vadovaujantis visiems bendrais mokslo ir studijų nuostatais bei sprendimais, leidžiančiais įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, tarptautinių ir tarpdalykinių programų kūrimą ir įgyvendinimą.

Tai tik pradžia, tęsiant visų mūsų Universiteto valdymo organų pradėtą strateginių pokyčių kelią. Mūsų Alma Mater vadovas rektorius prof. Artūras Žukauskas gausiai susirinkusiems Senato nariams priminė, kas jau nuveikta, įgyvendinant strateginį veiklos planą ir pagrindinę jo viziją – vienoje gretoje su pirmaujančiais Europos universitetais. Šiame kelyje labai svarbus ne tik susitelkimas, bendra mūsų visų, bendruomenės narių, parama, bet ir nuolatinė stebėsena, akademinei bendruomenei būdingas pastabumas, konstruktyvus kritiškumas, keliant klausimus ir kartu ieškant atsakymų. Ne tik patvirtintos ir priimtos, bet ir kritiškai aptartos ir įvertintos pertvarkos gali būti tvarios ir tarnauti visų mūsų labui.

Savo ruožtu, tik veiklus, skaidrus, laisvą mintį ir įsipareigojimus puoselėjantis, pagarbą ir pažangą užtikrinantis Universitetas gali būti patrauklus jaunajai kartai, kuri šiemet vėl gausiausiai rinkosi mūsų Alma Mater. Tiesa, besidžiaugdami mūsų bendruomenę papildžiusiais naujais nariais, turime pripažinti – stojančiųjų skaičius mažėja. Tam įtakos turi ne tik sparčiai kintanti demografinė situacija, tam tikri kokybės neįvertinantys valstybės švietimo politikos niuansai, bet ir mūsų pačių neišnaudoti resursai. Vienas jų – aktyvi, sutelkta ir profesionali studijų rinkodara, kurioje būtų panaudotos ne tik geriausios bendros praktikos, bet ir patraukliai bei veiksmingai pristatyta atskirų sričių specifika.

Taigi nauji mokslo metai kupini naujų iššūkių ir tęsiamų svarbių darbų. Kaip ir kasmet, bet neišvengiamai kitaip. Tuo ir žavus tas gyvenimas Universitete: vieniems – darbo, kitiems – studijų bendruomenėje. Sėkmės ją kartu kuriant ir šiais mokslo metais!

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė