Senatas pradeda jau paskutinius kadencijos darbo metus

Sukurta: 21 rugsėjo 2017

D Pociute 264 176

Mieli bendruomenės nariai,

rugsėjo 19 d. į pirmąjį naujųjų mokslo metų posėdį susirinkęs Senatas pradeda jau paskutinius kadencijos darbo metus. Kaip ir kasmet, laukia nemažai atsakingų sprendimų, tiesiogiai susijusių su Universiteto akademiniu ritmu ir, atsižvelgiant į įvykusią kamieninių universiteto padalinių restruktūrizaciją, pareiga parengti bei patvirtinti būsimojo Senato sudėties ir rinkimų tvarką. Posėdyje patvirtintas intensyvus 2017/2018 metų darbo planas įpareigoja visus senatorius, o visiems bendruomenės nariams, tikiuosi, suteikia daugiau aiškumo apie Senato veiklą.

Viena iš Senatui tenkančių svarbių pareigų – stebėti ir analizuoti situaciją, priimti sprendimus, susijusius su studijų veikla. Tad ir pirmajame posėdyje išklausėme ir įvertinome informaciją apie šių metų studentų priėmimo į Vilniaus universitetą rezultatus. Vyraujanti demografinė situacija Lietuvoje rodo, kad  2017 m. abiturientų skaičius apskritai sumažėjo 3 proc., o, tuo tarpu, mes priėmėme 3 proc. daugiau studentų. Tai mūsų bendruomenės narių nuopelnas ir Universiteto įvertinimas.

Vertinant rezultatus buvo svarbu numatyti ir artimiausios ateities studijų plėtros priemones. 2018 metams planuojama didinti Technologijos ir Inžinerijos, Gyvybės mokslų, Sveikatos mokslų krypčių grupių programų pasiūlą lietuvių ir anglų kalbomis, rengiant ir naujas, patrauklias studijų programas. Keliamas ambicingas siekis – II pakopos studijų programas anglų kalba įtvirtinti kaip strateginį prioritetą. Taip pat svarbi kryptis – aktyviau užsiimti pedagogų rengimu. Dėl įteisintos dviejų krypčių programos galimybės planuojama numatyti įvairesnius dviejų studijų krypčių studijų programų derinius.

Nuo praėjusių mokslo metų birželio dviems Senato nariams nebegalint eiti senatoriaus pareigų dėl pasikeitusių jų užimamų pozicijų, apsispręsta nedelsiant organizuoti jų rinkimus. Detalesnę informaciją Centrinė rinkimų komisija pateiks artimiausiu metu. Kadangi kandidatus kelti ir balsuoti turės progą tiek universiteto biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslo sričių, tiek socialinių ir humanitarinių mokslų ir menų sričių atstovai, naudodamasi proga, norėčiau pakviesti visų padalinių bendruomenes būti aktyvias, artimiausią mėnesį keliant kandidatus ir juos renkant. Puoselėkime ir įtvirtinkime mūsų bendrų sprendimų ir susitarimų praktiką, dalyvaukime užtikrinant Universiteto gyvybingą veiklą.

Aktyvaus įsiklausymo ir bendradarbiavimo akademinių metų!

Jūsų Senato pirmininkė –

prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė