Sportiniai VU vasaros vidurio pasiekimai

Sukurta: 02 rugpjūčio 2017

2017.07.21 E.Matusevicius

Prabėgus antrajam vasaros mėnesiui, VU sportininkai ir toliau stebina pergalių ir medalių gausa. Vasaros sezonas ne tik sėkmingas, bet žadantis pergales ir ateityje įvyksiančiose kovose ir čempionatuose.

Liepos 8-9 d. Rokiškyje vyko Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapas, kurį užbaigė finalas tarp Lietuvos ir Rusijos duetų. Beveik valandą trukusiame finale mūsų universiteto paplūdimio tinklininkai Lukas Každailis (EF) ir Artūr Vasiljev (EF) nusileido rusams Maksimui Sivolapui bei Igoriui Veličkai 2-1 (17:21, 24:22, 26:24).

"Pasiektą rezultatą vertinu labai gerai, nes komandų lygis buvo tikrai geras. Su Artūru žaidėme jau ne pirmą kartą, kartu dalyvavome studentų čempionate, tai vienas kitą gerai pažįstame ir jau turime šiek tiek patirties žaidžiant kartu, - po varžybų kalbėjo L. Každailis. - Tiek pusfinalis, tiek finalas buvo sunkūs, žaidėme tris setus. Pusfinalyje pergalę lėmė protingiau sužaista pabaiga, o finale pralaimėjome galbūt dėl nuovargio ir atsiradusios koncentracijos stokos".

Šiuo metu duetas gina Lietuvos garbę liepos 25-30 d. vyksiančiame EUSA čempionate Split mieste, Kroatijoje, kur kovos su kitais sportininkais iš 13 Europos šalių bei universitetų.

Liepos 13-16 d. Bydgoščiuje, Lenkijoje vyko Europos iki 23 metų (U23) čempionatas. Visi trys Vilniaus universiteto lengvaatlečiai, dalyvavę varžybose, peršoko finalo kartelę ir pateko į geriausių Europos lengvaatlečių dešimtuką. Aukščiausia vieta čempionate iš Universiteto sportininkų gali džiaugtis Matematikos ir informatikos studentas Edis Matusevičius. Lietuvis ietį numetė 76,82 m ir užėmė 5-ąją vietą. Lengvaatletis yra įvykdęs rugpjūtį Londone vyksiančio pasaulio čempionato normatyvą, tad visas viltis mūsiškis atideda šioms varžyboms. „Iki pasaulio čempionato turėsiu tris savaites, tai gal truputį pailsėsiu, atsigausiu, susitvarkysiu alkūnę ir padirbėsiu. Londone bus geriau“, – nusišypsojo ieties metikas.

Trišuolininkė, Filosofijos fakulteto studentė Diana Zagainova - viena iš trijų jauniausių Lietuvos komandos narių, gimusių 1997 metais. Rungties finale ji geriausiu antru bandymu nušoko 13,44 m bei užėmė 7-ąją vietą. „Labai daug vilčių dedu į 2019 metų Europos čempionatą, kada būsiu tarp vyriausių. Tokiose varžybose reikia patirties“, - teigė D. Zagainova.

Trečiasis VU atstovas, disko metikas, Ekonomikos fakulteto studentas Domantas Poška geriausiu trečiu bandymu diską numetė 56,32 m ir užėmė 9-ąją vietą. „Nesu labai patenkintas, aštuonetui reikėjo 56 metrų ir centimetrais pralošiau. Truputį apmaudu, – sakė po traumos tik ką pasveikęs D. Poška.

Šis Europos iki 23 metų čempionatas Lietuvos rinktinei buvo vienas sėkmingiausių istorijoje: iškovota bronza ir net penki lietuviai pateko į savo rungčių finalus. Tris iš jų - Vilniaus universiteto studentai!

Liepos 20-21 d. pajūryje, Palangoje praūžė Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kurio metu paaiškėjo dar 18 Lietuvos čempionų. Vilniaus universiteto sportininkai į sostinę parvežė net 6 įvairios prabos medalius.

Aukso medaliai iškovoti trijose sporto šakose. Trišuolininkė Diana Zagainova, nušokusi 13,53 m, pirmą kartą tapo Lietuvos čempione; iki šių metų čempionato lengvaatletė turėjo po vieną sidabro ir bronzos apdovanojimą.

Ieties metimo rungtyje trečiąjį kartą auksu pasipuošė Edis Matusevičius, ietį numetęs 74,80 m. Įdomu tai, jog pasivyti savo tėtį Edmuntą Matusevičių, kuris iškovojo 6 aukso medalius, Edžiui reikės dar bent trijų metų.

Šuolio į aukštį rungtyje taipogi buvome pirmieji, Ekonomikos fakulteto studentei Airinei Palšytei įveikus 1,85 m kartelę. Šis čempionatas atletei buvo gan sudėtingas, nes šuoliai buvo atliekami su dar gydoma trauma.

Sidabro medalis atiteko 800 m bėgime šauniai pasirodžiusiam Teisės fakulteto studentui Mindaugui Striokui, distanciją nubėgusiam per 1 min. 49.45 s. Mindaugas taipogi pagerino asmeninį rekordą.

Bronzos medaliai atiteko šuolio į tolį rungtyje 5,76 m nušokusiai Komunikacijos fakulteto absolventei Sofijai Korf ir disko metikui, Ekonomikos fakulteto studentui Domantui Poškai, diską numetusiam 55,56 m.

Liepos 23 d. įvykusiose finalinėse Europos moterų čempionato „Satellite“ serijos etapo kovose, pajėgiausia Lietuvos paplūdimio tinklinio pora Monika Povilaitytė ir VU Komunikacijos fakulteto studentė Ieva Dumbauskaitė iškovojo bronzos medalius. Lietuvos atstovės mažajame finale po atkaklios kovos 2-0 (25:23, 24:22) nugalėjo vokietes Sabriną Karnbaum bei Nataschą Niemczyk.

„Labai smagu žaidžiant namuose, prie savų sirgalių, iškovoti bronzos medalius. Mačas mažajame finale mums nebuvo pats geriausias, ypač po pusfinalio buvo aišku, kad turime problemų su užtvara. Tą reikės išspręsti treniruotėse. Jutome jau energijos stygių, tačiau kritom veidu į smėlį, nepasidavėme ir išsikapstėme“, - po varžybų emocijomis dalinosi I. Dumbauskaitė.

Bene svarbiausias vasaros startas dar laukia – po mažiau nei mėnesio Jūrmaloje, Latvijoje vyks Europos čempionatas.

Didžiuojamės Universiteto sportininkų pasiekimais ir linkime sėkmės tolimesniuose vasaros iššūkiuose - Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone ir Pasaulio vasaros universiadoje Taivane!

2017.07.09 tinklininkai2017.07.21 D.Poska

2017.07.21 A.Palsyte