Streso valdymas XXI amžiuje: kai susijungia rytiečių išmintis ir mūsų mokslininkų pasiekimai

Sukurta: 03 kovo 2020

XX a. pabaigoje į Vakarų pasaulį atkeliavo Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) praktikos, kurios sukėlė revoliuciją streso valdymo srityje. Jomis pradėjo domėtis tiek mokslininkai, tiek praktikai, nes jų naudą netrunka pajusti visi praktikuojantys. Šiandien Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kai kuriose kitose šalyse Dėmesingu įsisąmoninimu grįstos praktikos yra kompensuojamos ligonių kasų, sergantiems nuotaikos sutrikimais, patiriantiems perdegimą, kenčiantiems nuo lėtinio skausmo ir streso. Šias praktikas savo įmonės darbuotojams siūlo Google, Nike, Ford ir daugybė kitų garsių pasaulio korporacijų.

Seminaro tikslas – supažindinti dalyvius su dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis ir jų taikymu mažinant darbe bei asmeniniame gyvenime patiriamą stresą.

Datos ir vieta:

2020 m. kovo 10 d. 18:30 – 20:00 val. VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, A119 aud.

2020 m. kovo 17 d. 17:30 – 19:00 val. VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, A119 aud.

2020 m. kovo 19 d. 17:00 – 18:30 val. VU Centrinių rūmų 238 aud., Universiteto g. 3.

Kam skirta? Vilniaus universiteto bendruomenei

Ko išmoksite? Susipažinsite su Dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis, jų nauda ir išmoksite du pratimus, skirtus staigiam ir ilgai trunkančiam stresui mažinti.

Programa (seminaro temos):
1. Kas tai yra dėmesingas įsisąmoninimas?
2. Kaip šios praktikos gali padėti:
    - sumažinti fizinį ir emocinį diskomfortą, sukeliamą streso ar skausmo;
     - nuraminti protą, užplūdus neramioms mintims;
    - pagerinti miego kokybę;
    - pagerinti dėmesio koncentraciją ir t.t.
3. Praktika: du pratimai, skirti staigiam ir ilgai trunkančiam stresui mažinti.
4. 8 savaičių Dėmesingu įsisąmoninimu grįstos streso mažinimo programos, kaip dėmesingumo įgūdžių ugdymo priemonės, pristatymas.

Lektorė:  Ieva Vasionytė, VU karjeros konsultantė, sveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė, Dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) praktikė, instruktorė.

GetPersonaPhoto

Registracija: https://bit.ly/2uMTlCH