Šviečiantys Vilniaus universiteto kiemeliai

Sukurta: 23 sausio 2020

TaktasSausio 24 – 26 d.,18 – 23 val. visus bendruomenės narius kviečiame į Vilniaus šviesų festivalį, kur kai kuriuos Vilniaus universiteto kiemelius bus galima pamatyti ir net pajusti kitaip nei kasdien.

Vilniaus šviesų festivalio maršrutas šiais metais ves pro Didįjį kiemą, kvies užsukti į Astronomijos observatorijos kiemelį, sugrįžti į M. K. Sarbievijaus kiemą (Filologijos fakultetas, Universiteto g. 5, Vilnius) ir galiausiai stabtelti M. Daukšos kieme (Istorijos fakultetas, Universiteto g. 7, Vilnius).

Vilniaus universiteto Didysis kiemas: Pavelas Volginas METAWALK

Metawalk – instaliacija apie barjerų įveikimą ryžtu. Ryžtas eiti į priekį atveria visas užkardas – menininkas pasitelkia šviesos choreografiją ir naująsias kompiuterinės regos technologijas tam, kad sukurtų iš pirmo žvilgsnio neįveikiamą tunelį su galybe šviesos barjerų, kurie atsivers visiems, pasiryžusiems įžengti į jį. Einantis žmogus yra sekamas kompiuterinės sistemos, kuri valdo šviesų instaliaciją.

Vilniaus universiteto Astronomijos observatorijos kiemelis: Luka Savić (SI) ON HEAVEN AS IT IS ON EARTH

Luka Savić projektas kerta sieną tarp matomo ir nematomo, materialiojo ir dvasinio, ir tarp skirtingų meno istorijos laikotarpių. Instaliacijoje matomas rankos paspaudimo motyvas gali būti suprantamas kaip harmoningas ir prasmingas gestas, sujungiantis Žemę ir Dangų.

Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemas: Karolina Galinauskaitė NYKOS - NILIŪNO DIENORAŠTIS

2015 metais sausio 20 - tą dieną mirė̇ vienas didžiausių, moderniausių XX a. lietuvių poetų Alfonas Čipkus, geriau žinomas kaip Alfonas Nyka - Niliūnas. Šiais metais minime 5 - ąsias Nykos - Niliūno mirties metines, prisimindami poeto gyvenimą̨ Vilniuje 1940 – 1942 m. Visa ši projekcija skirta prisiminti poetą̨ bei epidemijos ir Antrojo pasaulinio karo įvykius Lietuvoje. Projekcijos metu video instaliacijos autorė Karolina Galinauskaitė skaitys autoriaus dienoraščio fragmentus.

Vilniaus universiteto Mikalojaus Daukšos kiemas: Simonas Eismontas TAKTAS

Muzika skamba Žemėje jau labai seniai. Matyt, tiek, kiek gyvena žmogus. Svarbi ji buvo įvairiuose ritualuose ir šventėse. Muzikuojama buvo senosiose kultūrose – Senovės Egipte, Mesopotamijoje. Taip pat apie tai yra žinoma ir iš archeologinių radinių – piešiniai su grojančiais muzikantais, skulptūros, muzikos instrumentų liekanos. Istorijos fakulteto dėstytojai ir studentai galėtų tai patvirtinti. Ir, ko gero, niekas nepasiginčytų, kad muzika pasakoja savitas istorijas. Šioje audiovizualinėje instaliacijoje, jos autoriai nūdienos elektroninę muziką apjungia kartu su moderniomis šviesos technologijomis ir pasakoja šiuolaikinio Vilniaus istoriją.

Virtualus šviesos instaliacijų žemėlapis

Instaliacijų aprašai parengti, remiantis oficialia Vilniaus šviesų festivalio organizatorių informacija. Plačiau apie festivalį galima rasti čia >>>