Taryba informuoja - 2017/06

Sukurta: 30 birželio 2017

R Kraujalis E Kurausko foto 264Gerbiami Universiteto bendruomenės nariai,

sveikindamas visus su mokslo metų pabaiga, noriu palinkėti: svajokite, planuokite, veikite, o susidūrę su realybe, nepraraskite noro toliau svajoti. Remdamasis savo patirtimi, galiu pasakyti, kad svajonės išsipildo tada, kai jas išsakai garsiai. Naudodamasis proga, noriu pasidalinti svajonėmis, kurios sklando mūsų Universiteto bendruomenėje.

Pasvajokime, kad būtų gera suorganizuoti tokią paskutinę generalinę reformą, po kurios nereikėtų gyventi reformų ritmu, kiekvienąkart ketinant viską vienu užmoju sutvarkyti (o juk tada gaunasi – kaip visada). Per dvidešimt septynerius Nepriklausomybės metus buvo kokios septynios aukštojo mokslo reformos, bet nei viena nieko iš esmės nepakeitė. Atrodo, ruošiamės, ruošiamės, darom, galvojam, norim vienu ypu viską sutvarkyti, bet nesigauna, nes lokalūs interesai, įvairūs kompromisai priveda prie „pusiau lupto, pusiau skusto“ rezultato. O taip norėtųsi, kad daugelis iškilusių problemų būtų sprendžiamos kasdien, po truputėlį ir tam nereikėtų nei referendumų, nei Briuselio leidimų, nei – tuo labiau – susitarimų tarp politinių partijų.

Pasvajokime, kad gal ateis tokia diena, kai moksliniams tyrimams reikalingas medžiagas ir priemones pirksime pagal supaprastintas procedūras. Juk patikima Universiteto bendruomenei ugdyti jaunąją kartą, o kažkokių pirkinių lengviau įgyti – ne.

Pasvajokime, kad mokslininkai, kurių darbai skamba garsiai pasaulyje, gautų solidžius grantus savo veiklai plėtoti, o jų vertingumo nereikėtų įrodinėti vietinės painios biurokratijos koridoriuose.

Galiausiai – pasvajokime, kad universitetai būtų finansiškai skatinami, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus, kurie yra lengvai pamatuojami.

Ilgas galėtų būti mūsų svajonių sąrašas... Bet svarbu svajoti garsiai!

Taigi linkiu visiems sėkmės, gražios vasaros ir neužmiršti svajonių –

Tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis