Universitetas ruošiasi naujam strateginės veiklos etapui

Sukurta: 09 lapkričio 2017

StrategijaBaigiantis 2015–2017 m. strateginiam veiklos plano laikotarpiui, inicijuojamos naujos diskusijos dėl būsimojo trejų metų Vilniaus universiteto strateginės veiklos etapo.

Pasak rektoriaus komandos, prieš kelerius metus prasidėjęs universiteto kelias link tuomet susitartos vizijos – vienoje gretoje su pirmaujančiais Europos universitetais – turėtų būti tęsiamas ir būsimuoju laikotarpiu.

Universitetas ir visa jo bendruomenė jau trejus metus gyvena pokyčių ritmu – įgyvendinamas itin didelio masto strateginis planas, kuriuo siekiama organizaciją paversti modernia ir atitinkančia aukščiausius tarptautinius standartus, gerinti sąlygas čia studijuojantiems ir dirbantiems. Šie siekiai išlieka aktualūs, pradėtiems pokyčiams reikia tęstinumo, tačiau, įvertinus dabartinės strategijos įgyvendinimo patirtį, sėkmingus projektus ir kritinius taškus, buvo apsispręsta dar tikslingiau sukoncentruoti ribotus universiteto išteklius.

Tad šįkart būsimo 2018–2020 m. strateginio veiklos plano projekte siūlomi trys strateginiai prioritetai, kurie apjungtų tiek mokslą ir studijas, tiek išorinę partnerystę ir bendruomenę bei sukoncentruotų efektyvaus valdymo išteklius. Tikimasi, kad Vilniaus universitetas artės link vizijos tuomet, jeigu bus:

• Tarptautiškas universitetas
  • Lietuvos potencialą stiprinantis universitetas
  • Galimybes savo bendruomenei atveriantis universitetas

Kryptingas kiekvieno prioriteto įgyvendinimas turėtų būti grindžiamas atitinkamais tikslais, kurie leistų subalansuotai siekti kokybinio proveržio tarptautiniame lygyje, jaučiant atsakomybę šaliai, skatintų aktyviai dirbti ją stiprinant, nuolat kreiptų pastangas sąlygų savo bendruomenės nariams gerinimui.

Bendruomenės diskusijoms siūlomi šie preliminarūs prioriteto „Tarptautiškas universitetas“ tikslai:

• Tarptautinės magistrantūros ir doktorantūros plėtra
  • Tarptautinio lygio mokslinių tyrimų plėtra
  • Tarptautinių talentų auginimas, pritraukimas ir išlaikymas
  • Stiprėjantis VU tarptautinis prestižas

Preliminarūs siūlomi prioriteto „Lietuvos potencialą stiprinantis universitetas“ tikslai:

• Studijų kokybės didinimas
  • Talentų Lietuvai išugdymas
  • Nuomonės lyderystė Lietuvoje
  • Šiuolaikinės mokyklos pedagogų ugdymas

Diskusijoms teikiami preliminarūs prioriteto „Galimybes savo bendruomenei atveriantis universitetas“ tikslai:

• Darbuotojų motyvaciją stiprinančios darbo sąlygos
  • Motyvuojančių studijų sąlygų kūrimas

2018–2020 m. strateginio veiklos plano gairių su šiais pagrindiniais prioritetais ir tikslais svarstymas universiteto bendruomenėje prasidėjo ir vyksta strateginėse sesijose, į kurias įsijungia įvairios universiteto bendruomenės narių grupės – profesoriai ir docentai, jaunieji mokslininkai ir neakademiniai darbuotojai, studentai ir alumnai, įvairaus lygmens vadovai ir jų komandų nariai. Su išsakytomis įžvalgomis, idėjomis ir patarimais plano tobulinimui ir toliau dirbama pergalvojant struktūrinius siūlymus, visa analizuojant, sisteminant, atrenkant ir planuojant rodiklius bei konkrečias priemones.

Planuojama, kad po bendruomenės diskusijų ir pasiūlymų parengtas Vilniaus universiteto strateginio veiklos plano 2018-2020 metams projektas dar bus aptariamas Rektorate ir Senate, o gruodžio mėnesį teikiamas svarstyti universiteto Tarybai.