Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Analitinės istorinės regionistikos paradigmos“

Sukurta: 25 kovo 2020

analitines istorines regionistikos paradigmos internetuiVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su VU Istorijos fakulteto mokslininko dr. Nerijaus Babinsko metodologine-istoriografine studija „Analitinės istorinės regionistikos paradigmos“.

„Aptariama knyga pasirodo praėjus 23 metams nuo Z. Norkaus „Istorikos“ išleidimo, tad ją galima laikyti užsimezgusios Lietuvoje šios mokslo šakos dviejų dešimtmečių raidos balansu. (...) Babinsko knyga yra įvykis mūsų istorikos raidoje“, - knygos baigiamajame straipsnyje Nerijaus Babinsko knygos „Analitinės istorinės regionistikos paradigmos“ episteminiai, istoriografiniai ir istoriosofiniai kontekstai“ teigia istorikas habil. dr. Edvardas Gudavičius (1929-2020).

Taigi šioje studijoje pristatomos ir analizuojamos pastarojo šimtmečio trijų iškiliausių Europos istorinių mezoregionų tyrinėtojų sampratos. Istorinė regionistika integruojama į platesnį transnacionalinių istoriografijos prieigų kontekstą (lyginamoji, globalinė istorija ir kt.). Knyga gali būti laikoma istorinių mezoregionų prieigos metodologiniu įvadu, nes joje aptartos pagrindinės sąvokos, episteminių nuostatų klasifikacija, pristatyti išskirtų paradigmų privalumai ir trūkumai, pateiktos tolesnių tyrimų gairės. Studijoje aptarta lietuviškosios istorinės regionistikos ir apskritai transnacionalinio pobūdžio istorinių tyrimų būklė Lietuvoje.

Knygą „Analitinės istorinės regionistikos paradigmos“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.