Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“

Sukurta: 29 sausio 2020

Apie viska ir nieka 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dr. Jūratės Levinos parengta Algirdo Juliaus Greimo knyga „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“.

„1992 m. rugsėjo 25 d., praėjus vos pusmečiui po Algirdo Juliaus Greimo mirties (1992 m. vasario 27 d.), jo našlė ir intelektualinio palikimo paveldėtoja Teresa Mary Keane Greimas perdavė visą Greimo asmeninį lietuvišką archyvą Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui. Greimo fondą sudaro jo paties išsaugoti dokumentai, liudijantys jo interesus ir veiklas: publikuotų ir į spaudą nepatekusių mokslinių ir publicistinių straipsnių mašinraščiai ir rankraščiai, nebaigtų straipsnių ir vertimų darbiniai juodraščiai, semiotinių analizių apmatai, mitologijos studijų kartoteka, vienas kitas dažniausiai dalykinis laiškas ar laiško ištrauka, Greimui dedikuoti kitų autorių leidiniai. Priimant medžiagą šie tekstai ir darbiniai užrašai buvo aprašyti kaip archyviniai vienetai ir suskirstyti į segtuvus ar dėžes, „neardant perdavimo metu buvusios medžiagos sudėstymo tvarkos“, – knygos pratarmėje teigia jos sudarytoja dr. Jūratė Levina.

Knygą „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“ sudaro Algirdo Juliaus Greimo ankstyvoji, 1947–1959 m., publicistika: sociopolitinių realijų analizės, poleminiai straipsniai visuomenės ir kultūros klausimais, literatūros veikalų recenzijos, literatūros istorijai ir estetikai skirta eseistika. Parengta iš rankraščių pagal paties Greimo sudarytą planą, knyga atskleidžia savitą, daugeliu aspektų ir šiandien aktualią žmogaus ir kultūros sampratą, išdėstytą gyvu stiliumi, su Greimui būdingu subtilumu, ironija, humoru ir kritine galia.

Knygą „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.