Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Lietuvos etnokultūrinis regionavimas“

Sukurta: 05 vasario 2020

Lietuvos etnokulturinis regionavimas 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su dr. Almos Ragauskaitės monografija „Lietuvos etnokultūrinis regionavimas“.

„Tradiciškai regioninių tyrimų apžvalgą reikėtų pradėti sakiniu, kad darbų apie kultūrinius regionus nėra daug, todėl ši tema dar menkai išplėtota. Tačiau tai ne visai tiesa. Regioninės kultūros tyrimų atliekama daug ir įvairių, tačiau skiriasi jų kryptis, išsamumas, metodai, aspektas“, – teigia knygos autorė.

Plačiąja prasme regionai paprastai siejami su etnografine lietuvių kultūra, o etnografinių bruožų analizė remiasi paskutinių šimtmečių istorija, nagrinėja šiuo metu dar gyvus kaimo papročių bruožus. Nors tai yra pats artimiausias etnokultūros istorijos sluoksnis, vis dėlto tai – tik nedidelė etnokultūros bruožų sistemos dalis.

Ši knyga supažindina su archeologiniais, istoriniais tyrimais, leidžia atskleisti ankstyvąją, pirminę natūralią etnokultūrinę sąrangą, istorinių laikų Lietuvos teritorinę struktūrą, leidžia pažinti regionų kalbinius, etnomuzikinius, etnoarchitektūros, drabužių bruožų panašumus ir skirtumus, o gyventojų savimonės raiška įgyja visiškai naują istorinį kontekstą. Visa tai žingsnis po žingsnio atskleidžia Lietuvos etnokultūrinių regionų sąrangą ir leidžia kiekvienam iš mūsų geriau suvokti savo vietą joje.

Knygą „Lietuvos etnokultūrinis regionavimas“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.