Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Nūdieniai Lietuvos akademinės filosofijos profiliai: bylotojai ir bylos“

Sukurta: 26 vasario 2020

nudieniai LR akademines filosofijos bylotojai ir bylos 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su VU Filosofijos fakulteto mokslininkų – jaunesniosios asistentės Mildos Pivoriūtės ir profesoriaus dr. Mariaus Povilo Šaulausko – knyga Nūdieniai Lietuvos akademinės filosofijos profiliai: bylotojai ir bylos“.

Ši studija yra pirmasis nuoseklia sistematika grįstas mėginimas pamatyti nūdienės Lietuvos akademinės filosofijos visuminį lauką jo dalyvių ir jų gvildenamos problematikos metmenimis: kas lemia esamą Lietuvos filosofinio diskurso profilį XXI amžiuje sulig galiojančiais tyrėjų akademinio statuso įverčiais ir šių tyrėjų plėtojamais akademinės tematikos skerspjūviais. Ši studija nesiekia kokybiškai įvertinti esamos Lietuvos akademinės filosofijos būklės „brandos“, „pažangos“, „gilumos“ ir pan. terminais. Tokį vertinimą visų pirma lemia įvairios vertybinės nuostatos (religinės, politinės, moralinės ir kitokios), kuriomis būtų grindžiama vienokia ar kitokia kokybinė tyrimo rezultatų interpretacija. Tyrimo tikslas  – nustatyti pamatinius nūdienio Lietuvos akademinio filosofinio diskurso (a) akademinės demografijos ir (b) akademinės problematikos bruožus.

Pirmajame knygos skyriuje pristatoma tyrimo tikslas, metodologija ir eiga. Antrame skyriuje supažindinama su akademinės demografijos bruožais – pateikiama pagrindinė informacija apie filosofijos mokslų daktarus. Trečiame skyriuje supažindinama su akademinės problematikos bruožais – pateikiama pagrindinė informacija apie filosofijos mokslų daktarų publikacijas. Ketvirtame skyriuje išsamiau nagrinėjama tik dalis filosofijos mokslų daktarų ir jų publikacijų, atsižvelgiant į tris kriterijus: 3h indeksą, publikacijų skaičių ir vadovavimą apgintoms filosofijos disertacijoms. Penktame skyriuje trumpai įvardijami tyrimo trūkumai.

Knyga išleista elektroniniu PDF. formatu, ją atsisiųsti galima: https://www.vu.lt/leidyba/images/eknygos/Nudieniai_Lietuvos_akademines_filosofijos_profiliai.pdf