Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Teisės istorija“

Sukurta: 09 gruodžio 2019

teises istorija 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su teisininko, teisėtyrininko, Lietuvos teisės istoriko, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesoriaus, Teisės istorijos mokslo centro vadovo Jevgenij Machovenko knyga „Teisės istorija“.

Vakarietiško teisės mokslo požiūriu istorija yra teisės augimas, kopimas į aukštumas, vykstantis ir dėl pokyčių visuomenėje, ir dėl vidinių teisinės sistemos egzistavimo dėsnių. Tas augimas buvo, yra ir bus tol, kol egzistuos pati teisė, nes istorija yra teisės savybė. Ši istorija yra vientisas nenutrūkstamas procesas, neturintis spragų ir nežinantis pertraukų, turintis pradžią, bet neturintis pabaigos. Tai ilga „kelionė“, į kurią anksčiau ar vėliau vyko visos tautos. Šiame vadovėlyje pateiktas platus žinių spektras – nuo seniausių teisės paminklų, teisinio papročio ir antikos teisės iki viduramžių bei moderniojo tipo teisinių sistemų, o kartu nuosekliai aptariama ir Lietuvos teisės istorija.

Vadovėlis sudarytas iš keturių dalių. Po kiekvienos dalies pateikiami klausimai ir uždaviniai (rekomenduojame pasitikrinti žinias), taip pat savarankiškoms studijoms skirtos literatūros sąrašai. Ši literatūra turėtų pagilinti studentų žinias ir suteikti papildomų darbo su pirminiais šaltiniais įgūdžių. Vadovėlio struktūra pritaikyta Vilniaus universiteto studijų programai, tačiau jis gali būti vertingas kiekvienam besidominčiam teisės ir pasaulio istorija.

Knygą „Teisės istorija“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.