Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Tirti pagal grindžiamąją teoriją“

Sukurta: 16 gruodžio 2019

tirti grindziamaja teorija 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su Vilniaus universiteto bendruomenės reikalų prorektorės, docentės dr. Birutės Švedaitės-Sakalauskės sudaryta knyga „Tirti pagal grindžiamąją teoriją“.

Ši knyga – pirmasis ir kol kas vienintelis leidinys lietuvių kalba apie grindžiamosios teorijos (Grounded Theory) metodologiją: jos esminius principus ir praktinį įgyvendinimą. Knygoje mokslininkų kolektyvas nuosekliai dalijasi savo patirtimi ir moko, kaip atlikti grindžiamosios teorijos tyrimus pagal tris pagrindines, šiuo metu pasaulyje plačiausiai pripažįstamas grindžiamosios teorijos (GT) versijas: A. Strausso ir J. Corbin, B. Glaserio (vadinamąją klasikinę GT) ir K. Charmaz (vadinamąją konstruktyvistinę GT).

„Mums svarbu skleisti gerąją žinią apie grindžiamąją teoriją, tad, jei ši knyga paskatins ir padrąsins jus imtis GT tyrimų, būsime laimingi. Siekėme, kad mūsų tekstai būtų Jums praktinė pagalba, – jei tai pavyko, esame laimingi dar labiau“, – visų knygos autorių vardu sako jos sudarytoja dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.

Knyga skirta visiems, besidomintiems ar ketinantiems domėtis grindžiamąja teorija, bet pirmiausia – pradedantiesiems ir patyrusiems tyrėjams, kokybinių tyrimų dėstytojams, doktorantams, studentams, taip pat praktikams, panorusiems giliau pažinti ir suprasti juos supančius gyvenimiškus reiškinius ir sukurti apie šiuos reiškinius empiriniais duomenimis grįstą teoriją.

Knygos autoriai – Vilniaus universiteto, VDU Žemės ūkio akademijos, VDU Švietimo akademijos ir Drezdeno (Vokietija) aukštosios mokyklos mokslininkų kolektyvas: Urtė Lina Orlova, Haraldas Wagneris, Vilma Žydžiūnaitė, Toma Jasiukevičiūtė-Zelenko, Birutė Švedaitė-Sakalauskė, Rasa Pranskūnienė, Agnė Jurgaitytė-Avižinienė, Lina Šumskaitė.

Knygą „Tirti pagal grindžiamąją teoriją“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.