Žurnalas „Ekonomika“ registruotas Scopus

Sukurta: 01 balandžio 2020

ekonomika zinuteSeniausias Lietuvoje ekonomikos tematikos mokslo žurnalas „Ekonomika“ įtrauktas į duomenų bazę Scopus. Sveikiname žurnalo vyr. redaktorių prof. Algirdą Miškinį ir visą žurnalo bendruomenę!

„Labai malonu, kad ilgametės žurnalo redakcijos kolektyvinės pastangos patekti į Scopus davė rezultatų. Pasirodo, kad brandžiam jau 60 metų leidžiamam žurnalui su labai bendru pavadinimu „Ekonomika“ yra daug sunkiau patekti, nei naujam žurnalui, orientuotam į nišinę rinką. Bet pavyko įrodyti, kad ir mūsų žurnalas turi savo rinką, kuri domina ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių autorius ir skaitytojus“, – teigė A. Miškinis.

Anot žurnalo vyr. redaktoriaus, žurnalo redakcija labai dėkinga Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dėstytojams ir doktorantams, kurie nenusigręžė nuo „neprestižinio“ žurnalo ir rašė bei siuntė stiprius mokslinius straipsnius. Patekti į Scopus labai padėjo ir fakulteto administracija, kuri tikėjo redkolegija bei žurnalo perspektyvomis.

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto Kiekybinių metodų ir modeliavimo katedros vedėjas doc. dr. Algirdas Bartkus mano, kad žurnalo įtraukimas į Scopus duomenų bazę yra puikus įrodymas to, kad publikuojant gerus ir vertus dėmesio straipsnius žurnale „Ekonomika“ galima pasiekti, jog pats žurnalas taps pripažįstamu.

„Jeigu būtume numoję į jį ranka ir orientavęsi tik į tuos, kurie jau įeina į Scopus ar Web of Science duomenų bazes – šios pergalės nebūtume pasiekę, o dabar, šiandien tikrai galime švęsti pergalę – darbas ties šiuo žurnalu ir jo palaikymas, aprūpinant vertomis dėmesio publikacijomis nenuėjo veltui. O ateityje reikia siekti dar labiau kelti jo reitingą publikuojant dar geriau paruoštus tyrimų rezultatus“ , –  teigė A. Bartkus.

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto leidžiamas žurnalas skelbia straipsnius apie sparčiai besivystančias Vidurio ir Rytų Europos bei kitų regionų ekonomikas. Didelis dėmesys skiriamas su rinkos ekonomikos kūrimu įvairiose Vidurio ir Rytų regiono šalyse arba šalyse, kuriose vyksta panašios permainos. Žurnalas publikuoja ir kitų regionų lyginamuosius tyrimus, jei juose pateikiamos naudingos įžvalgos ir pamokos Vidurio ir Rytų Europos šalims, susijusioms su cikline ekonomikos plėtra, ekonominėmis ir finansinėmis krizėmis, nelygybe ir panašiomis temomis.

Žurnale publikuojami teoriniai ir empiriniai tyrimai visose ekonomikos srityse, įskaitant verslo, regioninius ir pasaulinius ekonomikos klausimus. Daugiausia dėmesio skiriama mikroekonominiams ir makroekonominiams klausimams, ekonominei politikai ir tarptautiniams ekonominiams padariniams. Domimasi ne tik ekonominiais klausimais, bet ir valdymo ar verslo perspektyvomis, kurios turi apčiuopiamą poveikį ekonomikos plėtrai.

Žurnalas „Ekonomika“ turi ilgametę patirtį skatinant kokybiškus mokslinius tyrimus ekonomikos srityje. Pirmąjį žurnalo tomą 1960 m. išleido Vilniaus universitetas. Ilgą laiką Vilniaus universitetas buvo vienintelis žurnalo, kuris buvo pagrindinis mokslinis ekonomikos žurnalas Lietuvoje, leidėjas. 2009 m. žurnalas buvo sustiprintas sukūrus bendradarbiavimo leidybos srityje tinklą su Vroclavo ekonomikos universitetu (Lenkija) ir Taraso Ševčenkos nacionaliniu Kijevo universitetu (Ukraina).

Šių metų viduryje planuojama, kad visas žurnalo archyvas nuo pirmojo numerio bus suskaitmenintas ir patalpintas Vilniaus universiteto mokslo periodikos platformoje journals.vu.lt.

Archyvo skaitmeninimas atliekamas bendradarbiaujant Vilniaus universiteto leidyklai ir Vilniaus universiteto bibliotekai.

Visus Vilniaus universiteto leidyklos mokslo periodinius žurnalus galite rasti vienoje platformoje: https://www.journals.vu.lt