• Aprašymas Tai Londono mokslo muziejuje sukurta ir didžiąją dalį Europos apkeliavusi paroda. Iš įvairių objektų, nuotraukų, filmų ir modernaus meno kūrinių susidedanti paroda pristato istorijas, kurių pagrindiniai veikėjai – paprasti žmonės. Jiems rūpi jų pačių ir aplinkinių gerovė. Paroda „Daugiau nei laboratorija: DIY mokslo revoliucija“ suskirstyta į keturias dalis: DIY (liet. pasidaryk pats) biologai, sveikatos programišiai, piliečiai–mokslininkai ir meninės instaliacijos.
    Organizuoja Socialinių inovacijų institutas
    Vieta Gyvybės mokslų centras
    Kontaktai Sandra Kanopkaitė
    Pradžia 2017-09-29
    Pabaiga 2017-11-30
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja http://www.gmc.vu.lt/naujienos/126-28-europos-salis-apkeliavusi-mokslo-populiarinimo-paroda-atvyksta-i-vilniu
  • Aprašymas Vilniaus universiteto Gyybės mokslų centro (VU GMC) fojė ir VU Zooologijos muziejuje veikia profesoriui Ričardui Kazlauskui (1927–2014) skirta paroda „Kaip tampama gamtininku ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiaus nominantu?“Parodoje, parengtoje garsaus gamtininko, zoologo, televizijos laidų vedėjo 90-mečiui, eksponuojama jo tvarkyta ir papildyta įspūdinga Lietuvos drugių kolekcija, jo apdovanojimai, nuotraukos, piešiniai, vaizdai iš ekspedicijų, kasdienių darbų, profesoriaus disertacija ir jos gynimo akimirkos, jo studentų darbai, taip pat daugybė gyvūnų, surinktų ekspedicijose arba profesoriui atneštų miestiečių, iškamšų. Mokslininką primena ir garsiosios jo vestos laidos „Langas į gamtą“, su kuria užaugo ne viena karta, ištraukos.
    Organizuoja Gyvybės mokslų centras
    Vieta GMC fojė ir Zoologijos muziejus
    Kontaktai Doc. Grita Skujienė
    Pradžia 2017-09-18
    Pabaiga 2017-12-31
    Tipas Paroda
  • Aprašymas Mieli mūsų sodo lankytojai,Džiaugiamės, kad lankotės VU Botanikos sode, mėgaujatės mūsų augalais ar dalyvaujate renginiuose. Galbūt, besilankydami esate fotografavę aplinką, save arba draugus ? Jeigu dar ne – tai čiupkite mobilųjį telefoną ar fotoaparatą ir skubėkite fotografuoti, nes mes turime gerą naujieną, kadangi kviečiame dalyvauti FOTO KONKURSE–PARODOJE „MANO AKIMIRKOS VU BOTANIKOS SODE“ !Dalyvauti gali visi: maži ir dideli, profesionalai ir mėgėjai, svarbiausia – kad nuotrauka būtų fotografuota pas mus.Siųskite 1–5 nuotraukas iki 2017 m. gruodžio 31 dienos, fotografuotas VU Botanikos sode (Kairėnuose arba Vingio skyriuje). Jūsų nuotraukomis pasidalinsime mūsų sodo interneto svetainėje bei Facebook’o paskyroje. Kas savaitę bus skelbiama „Savaitės nuotrauka“, surinkusi daugiausiai lankytojų "like" (patinka) Facebook’e arba el. paštu balsų. Po konkurso šios ir mūsų darbuotojų atrinktos nuotraukos bus eksponuojamos fotoparodoje VU Botanikos sodo Muziejuje, į kurios atidarymą pakviesime visus konkurse dalyvavusius fotografus.Lauksime jūsų nuotraukų iki 2017.12.31 el. paštu: arba Botanikos sodo Facebook’e žinute. Parašykite jūsų vardą, amžių (nebūtina), kada fotografuota nuotrauka ir ar esate mėgėjas (-a) ar profesionalas (-ė).Sėkmės konkurse ir iki susitikimo fotografijų parodoje !
    Organizuoja Botanikos sodas
    Vieta VU Botanikos sodas
    Kontaktai Edita Jakubauskaitė
    Pradžia 2017-09-18 10:00
    Pabaiga 2017-12-31 23:55
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/232-Foto-konkursas-paroda-Mano-akimirkos-VU-Botanikos-sode
  • Aprašymas Kas ir kodėl lemia mūsų elgesį vienoje ar kitoje situacijoje? Kaip žmogaus elgesys keitėsi istoriškai ir kur glūdi mūsų papročių šaknys? Surasti atsakymus į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų parodoje bus bandoma pasitelkiant VU bibliotekoje saugomus XVI–XX a. pradžios dokumentus – knygas, grafikos darbus ir rankraščius.Parodoje eksponuojamos intriguojančios istorijos apie skirtingų tautų tikėjimo, santuokinio ir kasdienio gyvenimo papročius. Išskirtinis dėmesys – netinkamam žmonių elgesiui ir įpročiams: girtavimui, blogam auklėjimui, nedorybėms ir amoralumui, įvairioms bausmėms už nusikaltimus, taikytoms skirtinguose pasaulio kraštuose. Parodos lankytojai galės susipažinti su reta XVII a. rankraštine knyga, kurioje aprašytas Ostrovno dominikonų bažnyčios Švč. Mergelės Marijos paveikslas ir pateikiami keli šimtai liudijimų apie įvykusius stebuklingus išgijimus jo dėka. Čia pat bus atskleisti XIX a. Anykščių krašte užfiksuoti būrimai, prietarai ir gydymo būdai. Pirmą kartą bus eksponuojamas retas XVII a. surašytas ilgaamžiškumo eleksyras, o XIX a. arako (stiprus alkoholinis gėrimas) gamybos receptas, ko gero, patiks senosios virtuvės mėgėjams.Paroda veiks Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3, I a.) iki 2017 m. lapkričio 17 d.
    Organizuoja Biblioteka
    Vieta P. Smuglevičiaus salė (Universiteto g. 3