• Aprašymas

  ALISA GRICAJEVA gins disertaciją “Naujų bakterinių lipolizinių fermentų paieška ir analizė” biologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

  Disertacija rengta 2014–2018 metais (2014-2015 Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, vėliau Vilniaus universiteto Biomokslų institute, Gyvybės mokslų centre, Mikrobiologijos ir Biotechnologijos katedroje).

  Mokslinius tyrimus iš dalies rėmė Lietuvos mokslo taryba.

  Mokslinė vadovė – prof. dr. Lilija Kalėdienė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biologija, N 010).

  Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

  prof. habil. dr. Algimantas Paulauskas – tarybos pirmininkas (Vytauto Didžiojo universitetas, gamtos mokslai, biologija – N 010);

  prof. dr. Nomeda Kuisienė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biologija – N 010);

  dr. Saulius Kulakauskas (Prancūzijos Nacionalinis žemės ūkio tyrimų institutas, gamtos mokslai, biologija – N 010);

  dr. Inga Matijošytė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biochemija – N 004);

  doc. dr. Jolanta Sereikaitė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – T 005).

  Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir svetainėje adresu: http://www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

  Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
  Vieta VU Gyvybės mokslų centro R102 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10222 Vilnius)
  Kontaktai Vida Dubonienė, tel. (8 5) 2687095
  Pradžia 2019-12-18 13:00
  Pabaiga 2019-12-18
  Tipas Disertacijos gynimas
  Papildoma informacja Daktaro disertacija
 • Aprašymas

  Renginio metu Arabų kultūros forumo ekspertai pristatys pagrindinio 2019 m. Arabų kultūros dienų projekto Artimieji Rytai tavo mokykloje rezultatus, vyks tarptautinė ekspertų diskusija Kuo svarbus dialogas? Formuojant tarpkultūrinius ryšius Lietuvos mokyklose.

  Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis.

  Registracija į renginį

  Organizuoja Arabų kultūros forumas, Užsienio reikalų ministerija
  Vieta VU Mažojoje auloje (Aula Parva) (Universiteto g. 3, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-12-18 13:00
  Pabaiga 2019-12-18 16:00
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
 • Aprašymas

  Vilniaus universitetas ir advokatų kontora GLIMSTEDT Lithuania VU bendruomenę ir visus vilniečius kviečia į ketvirtąjį atvirą nemokamų paskaitų ciklą #LEAD!

  Ką vadiname melu ir kokias jo rūšis išskiria mokslininkai? Apie tai aštuntojoje šių metų paskaitoje kalbės VU Filosofijos fakulteto prof. Gintautas Valickas. Mokslininkas atskleis, kokie verbaliniai, paraverbaliniai ir neverbaliniai požymiai išduoda, kad žmogus meluoja. Profesorius taip pat pristatys žmogaus atsakymų, pasakojimo turinio ir standartizuotos „realybės požymių“ analizės metodiką.

  Dalyvauti kviečiame visus, kuriems įdomu, kaip akių kontaktų, kūno pozos pokyčių, gestų demonstravimo ir veido mimikos ypatumų stebėjimas gali padėti atskleisti melą. Taip pat norinčius sužinoti, kokie veiksniai lemia melo atskleidimą ir kokios yra tipiškos klaidos, siekiant tai padaryti.

  #LEAD – learning, educating, achieving, developing.

  Organizuoja Vilniaus universitetas
  Vieta VU Mažojoje auloje (Universiteto g. 3, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-12-18 17:30
  Pabaiga 2019-12-18 19:00
  Tipas Paskaita
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
 • Aprašymas VU Konfucijaus institutas, kaip ir kiekvieną rudenį, kviečia į viešų paskaitų ciklą „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų“, kuriame Doc. Loreta Poškaitė atskleis pagrindinius kinų meno skirtumus nuo Vakarų meno tradicijų ir kartu bandysime atsakyti į klausimus: kaip įvairiuose kinų menuose pasireiškia erdvės ir laiko suvokimo savitumas? Kodėl kinų meno istorija negali būti periodizuojama pagal Vakarų meno istorijos modelį? Koks buvo ir kaip keitėsi kinų menų santykis su tradicija ir Vakarų menu? Kokią įtaką kinų menams turėjo politika ir filosofija?Kinų menas tapo viena svarbiausių sričių, kuri jau nuo XVIII a. domino vakariečius ir ilgainiui prisidėjo prie Kinijos įvaizdžio romantizavimo bei idealizavimo Vakaruose. O šiandien jis yra vienas paklausiausių pasaulinėje meno rinkoje. Todėl šio paskaitų ciklo tikslas – pristatyti įvairius geriausiai Kinijos kultūros savitumą atstovaujančius menus iš įvairių perspektyvų ir parodyti istorinę jų raidą, o taip pat socialinį, politinį bei filosofinį kontekstą. Paskaitos vyks trečiadieniais, 18:30 val., VU Konfucijaus institute, M. K. Čiurlionio g. 21, II pastate (VU Geomokslų instituto kiemelyje), Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje. Įėjimas laisvas.
  Organizuoja Konfucijaus institutas
  Vieta VU Konfucijaus instituto Didžioji Konfucijaus auditorija
  Kontaktai Margarita Žukauskaitė-Jucaitienė
  Pradžia 2019-12-18 18:30
  Pabaiga 2019-12-18 20:00
  Tipas Paskaita
  Papildoma informacja https://www.facebook.com/events/424799405086734/
 • Aprašymas Laukimas, mirtis, gavimas tai - esminiai donorystės etapai, kurie visuomet turės priešpriešą: pozityvo ir negatyvo, laukiančiųjų ir mirusiųjų, mirties ir gimimo, sprendimo ir nežinios.
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta Medicinos fakulteto II aukšto koridorius (prie Didžiosios auditorijos)
  Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
  Pradžia 2019-11-26
  Pabaiga 2020-02-02
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja https://bit.ly/2QQcnkq
 • Aprašymas Medicinos fakultete vyksta baltymų kristalografės dr. Giedrės Tamulaitienės paroda “Struktūrų istorijos”. Čia demonstruojamos realios bakterijų antivirusinių sistemų baltymų ir jų kompleksų struktūros, atskleidžiama informacija apie konkretaus baltymo aminorūgščių išsidėstymą erdvėje. Paveikslėliai taip pat suteikia žinių apie baltymų formą, jų funkciją, evoliucinius ryšius tarp baltymų bei padeda suprasti ligų priežastis ir sukurti naujus vaistus.
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta Medicinos fakultetas, M.K. Čiurlionio 21
  Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
  Pradžia 2019-11-19
  Pabaiga 2020-02-03
  Tipas Paroda
 • Aprašymas

  Šiais metais sukanka 450 metų, kai Lietuvoje įsikūrė Jėzaus Draugija – jėzuitai. Minėdama šią sukaktį, Vilniaus universiteto biblioteka visuomenei pristato parodą „Unus non sufficit orbis: Vieno pasaulio negana“.

  Jėzuitų misijos sukakčiai skirtoje parodoje bus pateikiami Vilniaus universiteto bibliotekos fonduose saugomi spaudiniai ir rankraščiai, atskleidžiantys jėzuitų misijas nuo XVI a. iki XVIII a. Ekspozicija suskirstyta į keturias dalis, kurių pavadinimai apibūdina misionierių veiklas įvairiuose regionuose.

  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-10-31 09:00
  Pabaiga 2019-12-31 17:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Renginio nuoroda