• Aprašymas Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų archyvas LiDA ir tyrėjų grupė, vykdanti Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo institute įgyvendinamą projektą „Moderniųjų restauracijų istorinė sociologija: diachroniškai lyginamasis Baltijos valstybių pokomunistinės transformacijos tyrimas“ (vadovas – prof. habil. dr. Zenonas Norkus), kviečia registruotis į nacionalinius seminarus Kaune ir Vilniuje.

  Seminarų metu bus pristatyti nauji interaktyvūs Baltijos šalių istorinės statistikos duomenų rinkiniai LiDA internetinėje istorinės statistikos duomenų bazėje ir projekto tyrimų rezultatai.

  Nacionaliniai seminarai vyks:

  Kaune (KTU, Centrinė biblioteka, 2021.09.14, 11.00-17.00)

  Vilniuje (VU Filosofijos fakultetas, 2021.09.21, 11.00-17.00)

  Organizuoja Filosofijos fakultetas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2021-09-14
  Pabaiga 2021-09-14
  Tipas Seminaras
  Papildoma informacja Seminarų programa ir registracija
 • Aprašymas

  Tave traukia technologijos, bet neįsivaizduoji savęs visą dieną programuojant? Ar visi, kuriems patinka IT, turi tapti programuotojais? Apie tai, kokios karjeros galimybės egzistuoja technologijų srityje, kuo svarbu pasidomėti ir ką verta išbandyti prieš pasirenkant karjeros kelią, sužinosite susitikę su VU studentų mentore Justina Kasiulevičiūte, dirbančia procesų robotizavimo srityje.

  Justina Vilniaus universitete įgijo Finansų magistro laipsnį, tačiau, kaip ji pati teigia, tai visai nesutrukdė sėkmingai realizuoti save būtent tech srityje.

  Justina šiuo metu dirba procesų automatizavimo skyriaus vadovė įmonėje AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Jau daugiau nei 5 metai dirba su technologijomis, skirtomis automatizuoti/robotizuoti pasikartojančias bei monotoniškas užduotis. Kolegoms veda kompiuterinio raštingumo kėlimo mokymus. Ji tarptautinės Google iniciatyvos #IamRemarkable fasilitatorė. Prisideda prie „Women Go Tech“ bei "Atrask technologijas" projektų veiklų. Sukaupta patirtimi dalinasi tarptautinėse konferencijose.

  - - -

  Pasimatuok mentorystę dalyvaudamas „Pasitikėk patirtimi“ ciklo paskaitose ir diskusijose!Dalytis savo patirtimi ir kalbėti apie sėkmingai įveiktus iššūkius ir padarytas klaidas – naudinga ir išties reikalinga. Todėl kviečiame dalyvauti ciklo paskaitose ir pilnomis saujomis semti mentorių išmintį ir patarimus, kurie suteiks drąsos ir įkvėpimo ieškoti savo profesinio kelio.

  Šis renginių ciklas yra projekto „Aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas ir studijų kokybės gerinimas Šiaulių universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto“ Nr. 09.3.1-ESFA-V-738-03-0001 dalis. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

  Daugiau apie Mentorystės veiklą Vilniaus universitete >>>
  Organizuoja Studentų paslaugų ir karjeros skyrius
  Vieta Microsoft Teams platforma
  Kontaktai Inga Dundulytė, tel. 85 236 6010
  Pradžia 2021-09-14 15:00
  Pabaiga 2021-09-14 16:00
  Tipas Diskusija
  Papildoma informacja Registracija (VU studentus ir darbuotojus prašome registruotis VU el. pašto adresais)
 • Aprašymas Rugsėjo 13–17 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas rengia studentų – būsimųjų mokytojų tarptautinę praktinę informatinio mąstymo ugdymo savaitės trukmės mokyklą – dirbtuves. Dalyvaus dėstytojai iš Austrijos, Estijos, Kipro, Nyderlandų, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Vokietijos universitetų.

  Informatinio mąstymo (angl. Computational Thinking) ugdymas yra vienas svarbiausių 21 amžiaus gebėjimų, skirtas atpažinti ir formuluoti įvairias aplinkos problemas (uždavinius), kaupti ir analizuoti duomenis, juos interpretuoti remiantis schemomis ir modeliais, įvertinti uždavinio išsprendžiamumą ir sprendimo automatizavimo galimybių taikant šiuolaikines skaitmenines technologijas.Lietuvoje informatinio mąstymo ir skaitmeninio raštingumo ugdymas įvedamas į pradinį ir priešmokyklinį ugdymą (parengtas Bendrosios programos projektas), taigi būsimiems mokytojams svarbu rengtis šioms naujovėms.Organizuojamuose mokymuose bus naudojama tarptautinės ekspertų grupės parengta metodinė medžiaga, kuri remiasi fizinių ir socialinių mokslų sinteze pedagogų kompetencijoms ugdyti informatinio mąstymo srityje, integruojant informatinį mąstymą su įvairiais dalykais (STEAM), plėtojant inovatyvų požiūrį į ugdymo procesą ir didaktiką.Mokymai grindžiami konkrečiomis priemonėmis, aktyviais mokymo metodais, praktinėmis veiklomis ir ištekliais. Susipažinsite su įvairiomis priemonėmis ir metodais, skirtais jaunesniojo amžiaus vaikų informatiniam mąstymui ugdyti.

  Organizuoja Filosofijos fakultetas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2021-09-13 09:00
  Pabaiga 2021-09-17 18:00
  Tipas Seminaras
  Papildoma informacja Daugiau informacijos ir registracija
 • Aprašymas Rugsėjo 13-17 d. VU Filosofijos fakultete viešės dr. Žaklina Staub (Jacqueline Staub), kuri ves seminarus ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojams.

  Lektorė dr. Žaklina Staub (Jacqueline Staub) Šveicarijos Ciuricho federalinio technologijos instituto (ETH Zurich) mokslininkė. Ž. Staub suprogramavo XLogo – kalbą, tinkamą ikimokyklinukams ir pradinukams, kuri ypač svarbi pereinant nuo blokinės prie tekstinės kalbos (5-6 kl.). Neseniai apgynusi daktaro disertaciją Ž. Staub yra ne tik mokslininkė, bet ir mokytoja. Daugiau apie Ž. Staub https://people.inf.ethz.ch/staubj/

  Organizuoja Filosofijos fakultetas
  Vieta VU Filosofijos fakultetas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2021-09-13 10:00
  Pabaiga 2021-09-17 18:00
  Tipas Seminaras
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Šį ketvirtadienį, rugsėjo 9 d. 18 val. VU Didžiajame kieme vyks garsaus fotomenininko, LR kultūros ir meno nacionalinės premijos laureato Antano Sutkaus fotografijų parodos „Universiteto žmonės“ atidarymas. Iki šiol niekur nematyti A. Sutkaus kadrai bei kartu su naujosios kartos fotografu Artūru Morozovu įgyvendinto meninio projekto – VU dėstytojų portretų – nuotraukos kvies susipažinti su VU erdvėmis, žmonėmis ir istorija iš unikalios menininkų perspektyvos.Atvira ir nemokama Vilniaus universiteto organizuojama A. Sutkaus ir A. Morozovo fotografijų paroda „Universiteto žmonės“ nuo rugsėjo 9 d. iki spalio 28 d. veiks VU Didžiajame kieme, Universiteto g. 3.
  Organizuoja Komunikacijos ir rinkodaros skyrius
  Vieta VU Didysis kiemas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2021-09-09 18:00
  Pabaiga 2021-10-28 18:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Parodos aprašymas