• Aprašymas

Medicinos fakultete eksponuojama lietuvių kilmės JAV gydytojo neurologo dr. Audriaus V. Plioplio paroda „Meniniai minties tyrinėjimai“.

Autorius savo darbuose tyrinėja mąstymo ištakas, sąmonę. Iš kur atsiranda sąmoningumas? Kaip mes suvokiame save ir artimus žmones? Kas daro mus žmonėmis?

Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta Medicinos fakulteto I - jo aukšto koridorius
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
    Pradžia 2021-10-15
    Pabaiga 2022-07-01
    Tipas Paroda
  • Aprašymas Paroda Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiajam etmonui, genialiam karo vadui, Vilniaus universiteto auklėtiniui atidaroma prabėgus lygiai 400 metų po karvedžio mirties. Net kelios jo pergalės buvo įrašytos į karo taktikos istoriją, apie jas dėstoma būsimiems karvedžiams, dėl jų J. K. Chodkevičius buvo žinomas ir gerbiamas karvedys visoje Europoje.Eksponuojami spausdinti ir rankraštiniai dokumentai, susiję su J. K. Chodkevičiaus kilme, gyvenamosiomis ir mokymosi vietomis – Kretinga, Vilniumi, Paduja; dokumentai, susiję su J. K. Chodkevičiaus šeima: žmonomis, vaikais, broliu Aleksandru. Karvedžio asmeninės bibliotekos dalis, išlikusi VU bibliotekoje (13 asmeninių knygų), pažymėta J. K. Chodkevičiaus ranka rašytais nuosavybės įrašais ir išmarginta karvedžio ranka rašytomis pastabomis. Svarbi parodos dalis – karinei Chodkevičiaus veiklai skirti dokumentai: panegirikos, apdainuojančios žymiąsias pergales, mūšių planai, to meto ginkluotė, fortifikaciniai įrenginiai. Paskutinė parodos dalis skirta Chotyno mūšiui, kurio metu 1621 m. rugsėjo 24 d. didysis LDK etmonas mirė, išvargintas ilgų nesibaigiančių karo žygių ir įsisenėjusių ligų. Parodoje taip pat rasite etmono ugningos kalbos kariams prieš mūšį ištraukas, laidotuvių pamokslus su J. K. Chodkevičiaus dorybių ir pergalių aprašymais, 1781 m. A. Naruševičiaus parašytą J. K. Chodkevičiaus gyvenimo ir karų istoriją, kurios pradžioje – šiek tiek pakeista romėnų poeto Kvinto Horacijaus Flako citata, labai taikliai apibūdinanti visą Jono Karolio Chodkevičiaus gyvenimą – „Impavidus pro patria mori“ („Bebaimis mirti už tėvynę“).
    Organizuoja Biblioteka
    Vieta Baltoji salė, Centrinė biblioteka, Universiteto g. 3